Sam Bennett (Team NetApp – Endura) został triumfatorem ostatniego etapu Bayern Rundfahrt. Cały wyścig dla Geraint’a Thomasa (Team Sky).
Ostatni odcinek niemieckiej etapówki liczył prawie 160 kilometrów i wiódł z Wassertrüdingen do Norymbergi . Zawodnicy w początkowej fazie wyścigu musieli dwukrotnie pokonać podjazd pod Bergwertung – premię górską drugiej kategorii.
Najszybciej z trudami etapu uporał się Bennett, który pokonał Yeuheneia Hutarovich’a (AG2R) i Raymonda Kredera (Garmin Sharp). Najlepszy z Polaków, Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) zajął dziś 22 pozycję.
W końcowej klasyfikacji generalnej zwyciężył Thomas. Drugi był Mathias Frank (IAM), zaś trzeci Vasil Kiryenka (Sky). Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) zajął 29 pozycję.
Wyniki 5 etapu:
1 | Sam Bennett (Irl) Team Netapp – Endura | 3:31:40 | |
2 | Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale | ||
3 | Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp | ||
4 | Alexandr Porsev (Rus) Team Katusha | ||
5 | Phil Bauhaus (Ger) Team Stölting | ||
6 | Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling | ||
7 | Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka | ||
8 | Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano | ||
9 | Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team | ||
10 | Davide Viganò (Ita) Caja Rural – Seguros RGA | ||
11 | Tino Thömel (Ger) Team Stuttgart | ||
12 | Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge | ||
13 | Florenz Knauer (Ger) Team Heizomat | ||
14 | Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka | ||
15 | Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | ||
16 | Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart | ||
17 | Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing | ||
18 | Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement | ||
19 | Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart | ||
20 | Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
21 | Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting | ||
22 | Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
23 | Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement | ||
24 | Yuriy Vasyliv (Ger) Team Stölting | ||
25 | Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha | ||
26 | Johannes Weber (Ger) Team Heizomat | ||
27 | Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha | ||
28 | Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky | ||
29 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | ||
30 | Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano | ||
31 | Geraint Thomas (GBr) Team Sky | ||
32 | Linus Gerdemann (Ger) MTN – Qhubeka | ||
33 | Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling | ||
34 | Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano | ||
35 | Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp | ||
36 | Jan Barta (Cze) Team Netapp – Endura | ||
37 | Sebastia Langeveld (Ned) Garmin Sharp | ||
38 | Jack Cummings (Aus) Team Stuttgart | ||
39 | Mathias Frank (Swi) IAM Cycling | ||
40 | Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat | ||
41 | Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice | ||
42 | David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | ||
43 | Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr | ||
44 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr | ||
45 | Leopold König (Cze) Team Netapp – Endura | ||
46 | Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge | ||
47 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr | ||
48 | Christian Knees (Ger) Team Sky | ||
49 | Mario Vogt (Ger) Rad-Net Rose Team | ||
50 | Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart | ||
51 | Markus Eichler (Ger) Team Stölting | ||
52 | Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
53 | Peter Kennaugh (GBr) Team Sky | ||
54 | Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano | ||
55 | Pavel Brutt (Rus) Team Katusha | ||
56 | Roger Kluge (Ger) IAM Cycling | ||
57 | Heiner Parra (Col) Caja Rural – Seguros RGA | ||
58 | Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha | ||
59 | Julien Essers (Ger) Team Heizomat | ||
60 | Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | ||
61 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
62 | Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano | ||
63 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
64 | Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement | ||
65 | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement | ||
66 | Antonio Piedra (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | ||
67 | Emanuel Buchmann (Ger) Rad-Net Rose Team | ||
68 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement | ||
69 | Marco Mathis (Ger) Rad-Net Rose Team | ||
70 | Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat | ||
71 | Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka | ||
72 | Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling | ||
73 | Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice | ||
74 | Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing | ||
75 | Christian Meier (Can) Orica Greenedge | ||
76 | Jay Thomson (RSA) MTN – Qhubeka | ||
77 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp – Endura | ||
78 | Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement | ||
79 | Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr | ||
80 | Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale | ||
81 | Julian Schulze (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
82 | Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka | ||
83 | Kenny Ellisonde (Fra) FDJ.fr | ||
84 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
85 | Mirco Saggiorato (Swi) Team Stölting | ||
86 | Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
87 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
88 | Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice | ||
89 | Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr | ||
90 | Maximilian Werda (Ger) Team Stölting | ||
91 | Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement | ||
92 | Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart | ||
93 | Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp | ||
94 | Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp | ||
95 | Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge | ||
96 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
97 | Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing | ||
98 | Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha | ||
99 | Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge | 0:00:18 | |
100 | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura | 0:00:23 | |
101 | Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:00:28 | |
102 | Luke Rowe (GBr) Team Sky | 0:00:59 | |
103 | Moritz Schaffner (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:01:05 | |
104 | Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing | ||
105 | Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano | ||
106 | Alexander Grad (Ger) Team Heizomat | ||
107 | Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart | ||
108 | Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing | ||
109 | Sebastian Deckert (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
110 | Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing | ||
111 | Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge | ||
112 | Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing | ||
113 | Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp – Endura | 0:01:41 | |
114 | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp – Endura | ||
115 | Jan Dieteren (Ger) Team Stölting | ||
116 | Fabian Brintrup (Ger) Rad-Net Rose Team | ||
117 | Marcos García (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | ||
118 | Carl Soballa (Ger) LKT Team Brandenburg | ||
119 | Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha | 0:02:38 | |
120 | Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling | 0:02:57 | |
121 | Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling | ||
122 | Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:03:03 | |
DNF | Ian Boswell (USA) Team Sky | ||
DNF | David Millar (GBr) Garmin Sharp | ||
DNS | Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN – Qhubeka |
Klasyfikacja generalna:
1 | Geraint Thomas (GBr) Team Sky | 19:17:42 | |
2 | Mathias Frank (Swi) IAM Cycling | 0:00:19 | |
3 | Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky | 0:00:35 | |
4 | Leopold König (Cze) Team Netapp – Endura | 0:00:43 | |
5 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr | 0:01:10 | |
6 | Jan Barta (Cze) Team Netapp – Endura | 0:01:35 | |
7 | Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge | 0:01:38 | |
8 | Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling | 0:01:58 | |
9 | Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling | 0:02:00 | |
10 | Peter Kennaugh (GBr) Team Sky | 0:02:04 | |
11 | Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement | 0:02:12 | |
12 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:02:19 | |
13 | Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp | 0:02:22 | |
14 | Christian Knees (Ger) Team Sky | 0:02:23 | |
15 | Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:30 | |
16 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:35 | |
17 | Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement | ||
18 | Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice | 0:02:55 | |
19 | Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano | 0:02:56 | |
20 | Pavel Brutt (Rus) Team Katusha | 0:03:01 | |
21 | Linus Gerdemann (Ger) MTN – Qhubeka | 0:03:08 | |
22 | Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting | 0:03:14 | |
23 | Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice | 0:03:27 | |
24 | Kenny Ellisonde (Fra) FDJ.fr | ||
25 | Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka | 0:03:33 | |
26 | Mirco Saggiorato (Swi) Team Stölting | 0:03:34 | |
27 | Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano | 0:03:35 | |
28 | Emanuel Buchmann (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:03:38 | |
29 | Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:03:57 | |
30 | Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | 0:03:59 | |
31 | Maximilian Werda (Ger) Team Stölting | 0:04:15 | |
32 | Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement | 0:04:19 | |
33 | Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement | 0:04:20 | |
34 | Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:04:40 | |
35 | Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing | 0:04:58 | |
36 | Jaco Venter (RSA) MTN – Qhubeka | 0:05:00 | |
37 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | 0:05:30 | |
38 | Mario Vogt (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:05:41 | |
39 | Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano | 0:06:00 | |
40 | Yuriy Vasyliv (Ger) Team Stölting | 0:06:40 | |
41 | Christian Meier (Can) Orica Greenedge | 0:06:47 | |
42 | Johannes Weber (Ger) Team Heizomat | 0:07:01 | |
43 | Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano | 0:07:15 | |
44 | Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing | 0:07:45 | |
45 | Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat | 0:07:57 | |
46 | Julien Essers (Ger) Team Heizomat | 0:08:17 | |
47 | Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling | 0:08:56 | |
48 | Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr | 0:09:09 | |
49 | Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano | 0:09:34 | |
50 | Heiner Parra (Col) Caja Rural – Seguros RGA | 0:10:15 | |
51 | Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr | 0:10:23 | |
52 | Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing | 0:10:25 | |
53 | David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | 0:10:30 | |
54 | Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement | 0:10:53 | |
55 | Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge | 0:11:00 | |
56 | Gerald Ciolek (Ger) MTN – Qhubeka | 0:11:09 | |
57 | Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha | 0:11:14 | |
58 | Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing | 0:11:23 | |
59 | Jay Thomson (RSA) MTN – Qhubeka | 0:11:45 | |
60 | Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart | 0:11:53 | |
61 | Sebastian Deckert (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:11:56 | |
62 | Antonio Piedra (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | 0:12:48 | |
63 | Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp | 0:12:49 | |
64 | Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing | 0:12:54 | |
65 | Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement | 0:12:58 | |
66 | Alexandr Porsev (Rus) Team Katusha | 0:13:05 | |
67 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr | 0:13:25 | |
68 | Luke Rowe (GBr) Team Sky | 0:13:46 | |
69 | Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr | 0:13:49 | |
70 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:15:00 | |
71 | Jan Dieteren (Ger) Team Stölting | 0:15:07 | |
72 | Daniel Schorn (Aut) Team Netapp – Endura | 0:15:30 | |
73 | Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling | 0:15:49 | |
74 | Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | 0:16:01 | |
75 | Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp – Endura | 0:16:54 | |
76 | Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart | 0:17:09 | |
77 | Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:17:11 | |
78 | Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha | 0:17:20 | |
79 | Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing | 0:17:41 | |
80 | Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat | 0:17:50 | |
81 | Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement | 0:19:02 | |
82 | Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura | 0:19:28 | |
83 | Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing | 0:19:29 | |
84 | Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:19:30 | |
85 | Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha | 0:19:47 | |
86 | Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha | 0:20:01 | |
87 | Sebastia Langeveld (Ned) Garmin Sharp | 0:20:05 | |
88 | Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp | 0:20:30 | |
89 | Roger Kluge (Ger) IAM Cycling | 0:20:57 | |
90 | Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale | 0:21:08 | |
91 | Davide Viganò (Ita) Caja Rural – Seguros RGA | 0:21:16 | |
92 | Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice | 0:21:17 | |
93 | Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale | 0:21:23 | |
94 | Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:21:53 | |
95 | Marcos García (Spa) Caja Rural – Seguros RGA | 0:21:57 | |
96 | Markus Eichler (Ger) Team Stölting | 0:22:20 | |
97 | Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha | 0:22:39 | |
98 | Marco Mathis (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:22:45 | |
99 | Alexander Grad (Ger) Team Heizomat | 0:23:14 | |
100 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp – Endura | 0:23:17 | |
101 | Andreas Stauff (Ger) MTN – Qhubeka | 0:23:29 | |
102 | Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:23:49 | |
103 | Julian Schulze (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:23:56 | |
104 | Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge | 0:25:16 | |
105 | Phil Bauhaus (Ger) Team Stölting | 0:25:27 | |
106 | Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart | 0:25:28 | |
107 | Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge | 0:25:35 | |
108 | Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge | 0:26:06 | |
109 | Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart | 0:26:57 | |
110 | Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:27:23 | |
111 | Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano | 0:27:49 | |
112 | Carl Soballa (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:27:55 | |
113 | Sam Bennett (Irl) Team Netapp – Endura | 0:29:35 | |
114 | Florenz Knauer (Ger) Team Heizomat | 0:29:39 | |
115 | Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart | 0:30:20 | |
116 | Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp | 0:30:37 | |
117 | Tino Thömel (Ger) Team Stuttgart | 0:30:52 | |
118 | Jack Cummings (Aus) Team Stuttgart | 0:32:24 | |
119 | Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling | 0:33:02 | |
120 | Franz Schiewer (Ger) LKT Team Brandenburg | 0:33:22 | |
121 | Moritz Schaffner (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:37:03 | |
122 | Fabian Brintrup (Ger) Rad-Net Rose Team | 0:39:25 |