białobłockiMarcin Białobłocki (Velosure – Giordana Racing Team) wygrał piąty etap wyścigu An Post Ras (2.2 UCI). Liderem jest Clemens Fankhouser (Tirol Cycling Team).

Polak, który na wczorajszym odcinku zajął drugie miejsce – okazał się najlepszy na czwartkowym odcinku, który prowadził z Cahirciveen do Clonakilty. Kolarze musieli pokonać 168 kilometrów po szosach Irlandii. Białobłocki pokonał Iana Bibby`ego (Madison Gennesis) oraz Petera Williamsa (Haribo-Beacon).

Przypomnijmy, że kolarz z Sokółki wygrał klasyfikację generalną tej imprezy w poprzednim sezonie. Obecnie w generalce prowadzi Clemens Fankhouser (Tirol Cycling Team).