maciejukZwycięstwem Filipa Deji (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Stanisława Aniołkowskiego (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) zakończył się trzyetapowy wyścig „Szlakami Jury”.

Ostatni odcinek wokół miejscowości Irządze liczył 68 kilometrów (8 x 8,5 km) dla juniorów młodszych i 93,5 kilometra (11x 8,5 km) dla juniorów. W pierwszym z nich popis jazdy dali kolarze KS Pogoń Mostostal Puławy. Filip Deja i Filip Maciejuk oderwali się od peletonu i razem wjechali na metę. Jako pierwszy zameldował się Deja, drugi był Maciejuk, a na trzecim miejscu finiszował Jakub Ruman (ACK Stara Ves nad Ondrejn), który był najszybszy z 5-osobowej grupki pościgowej. Straciła ona do zwycięzcy minutę i 20 sekund.

Maciejuk był co prawda drugi na etapie, ale wygrał w klasyfikacji generalnej. Całe podium zajęli jego koledzy z puławskiej ekipy, gdyż na kolejnych stopniach stanęli Deja oraz Piotr Pękala, zwycięzca czasówki, inaugurującej zmagania.

Wyścig juniorów (11×8,5 km) zakończył się sprintem z 10-osobowej grupki. Wygrał Stanisław Aniołkowski, wyprzedzając Karola Wolnego (KKS Gostyń) oraz Niemca, Louisa Rohde (RSC Cottbus).

W klasyfikacji końcowej triumfował najlepszy czasowiec z 1. etapu, John Mandrysch (Thuringen Radsport-Verban). Pokonał on swojego kolegę z drużyny, Erika Schuberta oraz Dawida Adamczyka (WLKS Krakus BBC Czaja).

Poprzedni artykułTour of California 2014: Cavendish wygrywa ostatni etap. Wyścig dla Wigginsa.