Komunikat-_Wyscig_dla_amatorowBlisko 800 kolarzy pojawiło się na trasie sobotniego Żądła Szerszenia w Trzebnicy. Wyścig był pierwszą odsłoną tegorocznego cyklu Supermaratonów Szosowych.

Na królewskim dystansie Mega (oficjalnie 150 km w rzeczywistości nieco ponad 140) najlepszy czas 3:46:38 wykręcił Zbigniew Gucwa (Saj-Pol – Gucwa Velo Trainer). Kolarz ze Świebodzic pokonał zawodników z Wrocławia – Roberta Rasałę oraz Grzegorza Krężela – byłego uczestnika Tour de Pologne. W gronie Pań, najlepiej z trasą poradziła sobie Joanna Liczner przed Katarzyną Orłowską i Natalią Potrzebowską.

Michał Wojtyło (Grupa Triathlonowa RAT) z rezultatem 1:35:27 wygrał na dystansie Mini (oficjalnie 75 km w rzeczywistości około 65). Drugi był Tadeusz Brychcy, a trzeci Piotr Napierała. W gronie Pań triumfowała Olimpia Wojtyło. Drugie miejsce zajęła Aneta Czekin, a trzecie Marzena Urbaniak.

Od tegorocznej odsłony Żądła Szerszenia, wprowadzono także rywalizację kolarskich szóstek. W tej kategorii zwyciężyła ekipa Fiołka Trans Magenta (Pac, Fiołka, Ostrysz, Maj, Jegier, Stajszczyk).

Kolejny wyścig z serii Supermaratonów Szosowych, odbędzie się 10 i 11 maja w Świnoujściu.