gougeardAlexis Gougeard (Ag2r La Mondiale) po solowej akcji na ostatnich kilometrach wygrał Classic Loire Atlantique. To największy sukces młodego Francuza w dotychczasowej karierze.

Niespełna 185 kilometrów mieli wczoraj do przejechania kolarze ścigający się w 15. edycji Classic Loire Atlantique. Profil trasy był dość pagórkowaty i sprzyjał typowym harcownikom.

Na początku zmagań na czele kręciło 19. kolarzy, ale decydującą akcję przeprowadziło 12. zawodników składzie: Zingle (Cofidis), Courteille (FDJ.fr), Reza (Europcar), Gérard (Bretagne – Séché), Bérard i Gougeard (obaj Ag2r La Mondiale), Helven, Vanbilsen (Topsport Vlaanderen), W. Kreder (Wanty – Gr. Gobert), Duval (Roubaix – Lille Métropole), Dassonville (BigMat – Auber 93) i Dernies (Wallonie – Bruxelles). Grupka zgodnie pracowała i na około 10 kilometrów przed metą miała minutę przewagi nad peletonem.

Trzy kilometry dalej zaatakował Alexis Gougeard, a tuż po nim skontrowali Kenneth Vanbilsen i Wesley Kreder. Francuz nie dał za wygraną i przyjechał na metę pierwszy, pokonując wspomniany duet o 10 sekund. Drugie miejsce wywalczył Vanbilsen, a trzeci był Kreder.

Jedyny Polak w stawce, Karol Domagalski (Caja Rural – Seguros RGA) nie ukończył rywalizacji.

Wyniki:

1 * Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale les 184,8 km en 4h31’15” (moy. 40,877 km/h)
2 * Kenneth VANBILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:10
3 * Wesley KREDER Wanty-Groupe Gobert 00:10
4 Julien BÉRARD AG2R La Mondiale 00:27
5 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:27
6 Kévin REZA Team Europcar 00:27
7 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:27
8 * Flavien DASSONVILLE BigMat-Auber 93 00:27
9 Romain ZINGLE Cofidis, Solutions Crédits 00:27
10 * Tom DERNIES Wallonie-Bruxelles 00:27
11 * Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 00:27
12 * Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 00:29
13 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 00:50
14 Francis MOUREY FDJ.fr 00:50
15 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 00:50
16 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 00:50
17 * Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 00:50
18 * Thomas SPRENGERS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:50
19 * Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 00:50
20 Romain FEILLU Bretagne Séché Environnement 00:50
21 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 00:50
22 * Angelo TULIK Team Europcar 00:50
23 * Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 00:50
24 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:50
25 * Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise 00:50
26 Boris DRON Wallonie-Bruxelles 00:50
27 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole 00:50
28 Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits 00:50
29 Dmitriy SOKOLOV Lokosphinx 00:50
30 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 00:50
31 * Anthony DELAPLACE Bretagne Séché Environnement 00:50
32 Steven TRONET BigMat-Auber 93 00:50
33 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:50
34 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 00:50
35 * Evgeny SHALUNOV Lokosphinx 00:50
36 Laurent MANGEL FDJ.fr 00:50
37 * Omar FRAILE Caja Rural-Seguros RGA 00:50
38 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 00:50
39 * Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 00:50
40 * Christophe PREMONT Wallonie-Bruxelles 00:50
41 * Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 00:50
42 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 00:50
43 Sébastien DELFOSSE Wallonie-Bruxelles 00:50
44 Alo JAKIN BigMat-Auber 93 00:50
45 * Axel DOMONT AG2R La Mondiale 00:50
46 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:50
47 Julien EL FARES Team La Pomme Marseille 13 00:50
48 Christophe RIBLON AG2R La Mondiale 00:50
49 * Ivan BALYKIN Rusvelo 00:50
50 * Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural-Seguros RGA 00:50
51 Anthony GESLIN FDJ.fr 00:50
52 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:50
53 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 00:50
54 * Zico WAEYTENS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:50
55 Stéphane ROSSETTO BigMat-Auber 93 00:50
56 Thomas VOECKLER Team Europcar 00:50
57 Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr 00:50
58 Fabricio FERRARI Caja Rural-Seguros RGA 00:50
59 Jeróme COPPEL Cofidis, Solutions Crédits 00:50
60 * Laurent EVRARD Wallonie-Bruxelles 00:50
61 * Alexander FOLIFOROV Itera-Katusha 00:58
62 * Olivier CHEVALIER Wallonie-Bruxelles 00:58
63 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 00:58
64 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 01:12
65 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES Lokosphinx 02:03
66 Dmitry KOSYAKOV Itera-Katusha 02:03
67 Dmitriy IGNATYEV Itera-Katusha 02:03
68 * Alexander VDOVIN Lokosphinx 02:03
69 * Ilnur ZAKARIN Rusvelo 02:03
70 Sergey FIRSANOV Rusvelo 02:25
71 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 02:25
72 * Rick OTTEMA Veranclassic-Doltcini 02:25
73 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 03:10
74 Andrey SOLOMENNIKOV Rusvelo 03:10
75 * Mikhail AKIMOV Itera-Katusha 03:10
76 * Théo VIMPERE BigMat-Auber 93 03:10
77 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 03:10
78 * Serge DE WORTELAER Veranclassic-Doltcini 03:10
79 Yohann GENÉ Team Europcar 03:10
80 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 03:10
81 * Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 03:10
82 Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 03:47
83 * Igor BOEV Rusvelo 06:45
84 * Igor FROLOV Itera-Katusha 06:45
85 * Ildar ARSLANOV Itera-Katusha 06:45

Wycofani :       
* Stephen CLANCY Team Novo Nordisk
Quentin BERTHOLET Wallonie-Bruxelles
* Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits
* Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr
Laurent PICHON FDJ.fr
Benoît VAUGRENARD FDJ.fr
Jimmy ENGOULVENT Team Europcar
* Romain GUILLEMOIS Team Europcar
Morgan LAMOISSON Team Europcar
* Sergey VDOVIN Lokosphinx
* Maxime ANCIAUX Wallonie-Bruxelles
* Aydar ZAKARIN Itera-Katusha
Giorgio BRAMBILA Veranclassic-Doltcini
* Darijus DZERVUS Veranclassic-Doltcini
Yu TAKENNOUGHI Veranclassic-Doltcini
* Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits
Tom GOOVAERTS Veranclassic-Doltcini
* Frederik VANDEWIELE Veranclassic-Doltcini
* Thomas VAUBOURZEIX Team La Pomme Marseille 13
Sergey SHILOV Lokosphinx
Justin JULES Team La Pomme Marseille 13
Lubos PELANEK Team Differdange-Losch
Joaquim SOBRINO MARTINEZ Team Differdange-Losch
* Damien GARCIA Team Differdange-Losch
Vytautas KAUPAS Team Differdange-Losch
* Corrado LAMPA Team Differdange-Losch
Ruben MENENDEZ VELASCO Team Differdange-Losch
Diego MILAN JIMENEZ Team Differdange-Losch
* Kevin SUAREZ MARTINEZ Team Differdange-Losch
* Maxim POKIDOV Itera-Katusha
* Aleksey RYBALKIN Lokosphinx
* Roman MAIKIN Rusvelo
Nicolas LEFRANÇOIS Team Novo Nordisk
David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk
Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk
* Charles PLANET Team Novo Nordisk
Christopher WILLIAMS Team Novo Nordisk
Jerome GILBERT Wanty-Groupe Gobert
* Karol DOMAGALSKI Caja Rural-Seguros RGA  
* Fernando GRIJALBA Caja Rural-Seguros RGA
* Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural-Seguros RGA
Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13
Timofey KRITSKIY Rusvelo
* Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13
* Kirill POZDNYAKOV Rusvelo
* Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole
* Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole
* Pierre GOUAULT BigMat-Auber 93
* Dimitri LE BOULCH BigMat-Auber 93
* Maxime RENAULT BigMat-Auber 93
Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13
* José GONÇALVES Team La Pomme Marseille 13
* Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk
* Antonio MOLINA Caja Rural-Seguros RGA

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga @ArekWaluga77