Michael HepburnLuke Durbridge (Orica GreenEdge) nie obronił tytułu mistrza Australii w jeździe indywidualnej na czas, który posiadał od dwóch sezonów. Złoty medal w tej specjalności, wywalczył dziś jego klubowy kolega Michael Hepburn.

Najlepsi kolarze w Australii ścigali się na 45 kilometrowej trasie wokół Burrumbeet. Faworytami do medali byli oczywiście kolarze Orica GreenEdge, a zwłaszcza Luke Durbridge. 22-latek wygrał dwie ostatnie edycje mistrzostw kraju w czasówce.

Kolarze australijskiej drużyny WorldTour zdobyli dziś wszystkie medale. Walkę o złoto wygrał jednak Michael Hepburn, który pokonał Durbridge`a o 11 sekund. Brąz zawisł na szyi aktualnego mistrza świata młodzieżowców – Damiena Howsona. 21-latek do zwycięzcy stracił już 2 minuty i 6 sekund.

W gronie Pań dość nieoczekiwanie wygrała Felicity Wardlaw, która pokonała ubiegłoroczną triumfatorkę Sharę Gillow. Najlepszym orlikiem został Jordan Kerby. 21-latek ostatnio reprezentował barwy Christina Watches-Onefone (startował w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich i Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków), a obecnie ściga się dla Drapac Professional Cycling.