Igor AntonIgor Anton (Movistar) wystartuje w przyszłorocznym Giro d`Italia z zadaniem pomocy dla Nairo Quintany, który walczyć ma o pierwsze w karierze zwycięstwo w Wielkim Tourze.

Anton wraz Johnem Gadret będą „luksusowymi gregario” dla kolumbijskiego wspinacza. Silnym punktem Movistaru na wyścig Dookoła Włoch będzie także Jonathan Castroviejo.

Były już kolarz Euskaltel-Euskadi ostatni raz startował we włoskim Tourze w 2011 roku. Wygrał wtedy etap z metą na Zoncolan. Co ciekawe, ten sam podjazd powraca na trasę wyścigu w sezonie 2014.

30-latek będzie cennym wzmocnieniem hiszpańskiego zespołu podczas Ardeńskich Klasyków oraz Wielkich Tourów. Na swoim koncie ma w sumie sześć etapów wygranych w Giro d`Italia i Vuelta a Espana oraz ósme miejsce w klasyfikacji generalnej swojej narodowej imprezy. Teraz będzie najcenniejszym pomocnikiem Nairo Quintany podczas Rosa Corsa.