Tomasz Olejnik Michał OlejnikEkipa USSA Pavilly Barentin ogłosiła skład na sezon 2014. W zestawieniu znów znaleźli się bracia Tomasz i Michał Olejnik.

Ostatni sezon był niezwykle udany dla kolarzy z Bydgoszczy, a zwłaszcza dla starszego z braci – Michała. 33-latek łącznie zanotował 6. zwycięstw. Wygrał m.in dwie edycje Pucharu Francji DN2 (druga dywizja we francuskim kolarstwie amatorskim) i dzięki dobrym rezultatom wygrał klasyfikację generalną Pucharu. Oprócz tego pokazywał się na arenie międzynarodowej, np. podczas Grand Prix des Marbriers (1.2 UCI), gdzie w konfrontacji z ekipami zawodowymi zajął 3. miejsce. Michał był także bliski zdobycia medalu na Mistrzostwach Polski Elity. Przypomnijmy, że w Sobótce był piąty.

Z kolei Tomasz wygrał cztery wyścigi. Zajął 2. miejsce podczas zaliczanego do Pucharu Francji DN2 – Prix des Vallons à Schweighouse-sur-Moder. Aktywnie jechał w wyścigach UCI. Dzielnie uciekał praktycznie na każdym etapie Tour de Gironde (2.2 UCI), a podczas Kreiz Breizh Elites (2.2 UCI) był 3. na jednym etapie i 10. w klasyfikacji generalnej.

Tomasz i Michał Olejnik po udanym sezonie prowadzili wstępne rozmowy z jedną z polskich ekip zawodowych, ale postanowili na kolejny sezon zostać we Francji. Ekipa USSA Pavilly Barentin wygrała klasyfikację drużynową Pucharu Francji DN2 i w przyszłym sezonie będzie ścigać się w DN1 (najwyższa dywizja amatorska). Dzięki temu, Polacy będą mieli szansę na starty w lepszych wyścigach. Zwłaszcza tych z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.