Albert TimmerAlbert Timmer – kolarz Argos-Shimano przejechał w tym sezonie najwięcej kilometrów wyścigowych. Holender na swoim koncie ma blisko 16. tys. km w nogach, które zmierzono w samych wyścigach.

28-letni kolarz w tegorocznym zestawieniu kilometrów wyścigowych, sporządzonym przez portal cqranking.com zajął pierwsze miejsce. W tym sezonie w samych wyścigach ukończonych, które posiadają 1. kategorię lub większą, przejechał dokładnie 15,969.10 kilometrów. Dokonał tego m.in startując w Giro d`Italia, Tour de France (oba wyścigi ukończył). Timmer zaliczył także starty w ważnych, długich etapówkach, takich jak: Tour Down Under, Tirreno-Adriatico, Vuelta a Catalunya, Eneco Tour i Tour of Beijing. Łącznie dało mu to 93. dni wyścigowe.

Tyle samo razy numer na plecy przypinali Manuele Mori (Lampre-Merida) i Adam Hansen (Lotto-Belisol). Pierwszy z nich w klasyfikacji kilometrów uplasował się na drugim miejscu z dorobkiem 15,900.00 km, a Australijczyk przejechał 15,209.40 km, co dało szósty wynik w tym sezonie.

Spośród Polaków, startujący w Giro d`Italia i Tour de France – Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), przejechał najwięcej kilometrów. Doświadczony zawodnik zakończył sezon z dorobkiem 13,236.30 kilometrów.