Theo Bos (Belkin Pro Cycling) wygrał 2. etap wyścigu Tour of Hainan. Liderem pozostał jego klubowy kolega – Moreno Hofland.
Drugi dzień rywalizacji w chińskiej imprezie to 175 kilometrowy odcinek z Chengmai do Haikou. Na mecie pierwszy zameldował się Holender Theo Bos. Były specjalista od kolarstwa torowego wyprzedził swojego młodszego rodaka – Moreno Hoflanda, który wygrał wczorajszy odcinek. Trzecie miejsce zajął Francuz Yannick Martinez (La Pomme Marseille).
Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 13. miejscu. W klasyfikacji generalnej Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) jest 10.
Wyniki:
1 | BOS Theo | Belkin Pro Cycling Team | 20 | 30 | 4:16:56 |
2 | HOFLAND Moreno | Belkin Pro Cycling Team | 14 | 18 | ,, |
3 | MARTINEZ Yannick | La Pomme Marseille | 8 | 12 | ,, |
4 | BOOM Lars | Belkin Pro Cycling Team | 7 | 7 | ,, |
5 | METLUSHENKO Yuri | Ukraine | 6 | 4 | ,, |
6 | SCHNAIDT Fabian | Champion System Pro Cycling Team | 5 | 3 | ,, |
7 | JULES Justin | La Pomme Marseille | 4 | 2 | ,, |
8 | PEETERS Kevin | Crelan-Euphony | 2 | 1 | ,, |
9 | ROGERS Rico Dene Thomas | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
10 | SMIRNOVS Andris | Rietumu – Delfin | ,, | ||
11 | AVERIN Maksym | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
12 | LECHNER Petr | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
13 | MATYSIAK Bartlomiej | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
14 | KURTH Michael | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
15 | PREMONT Christophe | Crelan-Euphony | ,, | ||
16 | BRAMBILLA Giorgio | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
17 | WERST Raymond | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
18 | SCHWEIZER Christoph | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
19 | EDMüLLER Benjamin | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
20 | JIANG Zhi Hui | Max Success Sports | ,, | ||
21 | WALKER William | Drapac Cycling Team | ,, | ||
22 | PALMER Thomas | Drapac Cycling Team | ,, | ||
23 | MONREAL Florian | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
24 | STEPNIAK Grzegorz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
25 | RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
26 | MANAN Anuar | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
27 | DONG Xiaoyong | China | ,, | ||
28 | KENDLER Benedikt | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
29 | PRUUS Peeter | Rietumu – Delfin | ,, | ||
30 | HERNANDEZ Dario | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
31 | HELLMANN Julian | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
32 | RUDOLPH Malcolm | Drapac Cycling Team | ,, | ||
33 | VAN EMDEN Jos | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
34 | GONçALVES José | La Pomme Marseille | ,, | ||
35 | ZHAO Kang | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | ||
36 | HONKISZ Adrian | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
37 | LEUNG Chun Wing | Hong Kong China | ,, | ||
38 | HUCKER Robbie | Drapac Cycling Team | ,, | ||
39 | LI Fuyu | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
40 | CRAVEN Dan | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
41 | HALMURATOV Muradjan | RTS Racing Team | ,, | ||
42 | GOGL Michael | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
43 | GU Ying Chuan | Max Success Sports | ,, | ||
44 | GAZVODA Gregor | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
45 | MIHAYLOV Nikolay | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
46 | BUTLER Chris | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
47 | PERRY Aaron | Team Novo Nordisk | ,, | ||
48 | HONIG Reinier | Crelan-Euphony | ,, | ||
49 | AMORISON Frédéric | Crelan-Euphony | ,, | ||
50 | JIAO Pengda | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
51 | YANG Jin | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | ||
52 | BUTTŇ Federico | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
53 | KEI CHANG Wei | RTS Racing Team | ,, | ||
54 | BENOIT Andre | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
55 | RUTKIEWICZ Marek | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
56 | OWSIAN Lukasz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
57 | KO Siu Wai | Hong Kong China | ,, | ||
58 | VASYLYUK Andriy | Ukraine | ,, | ||
59 | LEEZER Tom | Belkin Pro Cycling Team | ,, | ||
60 | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
61 | ZHANG Jinde | China | ,, | ||
62 | WU Peilun | China | ,, | ||
63 | ZAGORODNY Volodymyr | Ukraine | ,, | ||
64 | CHEUNG King Wai | Hong Kong China | ,, | ||
65 | LAPTHORNE Darren | Drapac Cycling Team | ,, | ||
66 | BUTS Vitaliy | Ukraine | ,, | ||
67 | WINTER Nicolas | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
68 | TARRIDE Grégoire | La Pomme Marseille | ,, | ||
69 | SAINT MARTIN Clément | La Pomme Marseille | ,, | ||
70 | DEL PINO CORROCHANO Jesus | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
71 | LAVIEU Antoine | La Pomme Marseille | ,, | ||
72 | PRIA Lars | Rietumu – Delfin | ,, | ||
73 | MCCONVEY Connor | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
74 | CHAN Hing Chun | Hong Kong China | ,, | ||
75 | CHAN Yat Wai | Hong Kong China | ,, | ||
76 | POLIVODA Oleksandr | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
77 | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | ,, | ||
78 | SYS Klaas | Crelan-Euphony | ,, | ||
79 | BREYNE Jonathan | Crelan-Euphony | ,, | ||
80 | ALITIS Uldis | Rietumu – Delfin | ,, | ||
81 | GRECHYN Serhiy | Ukraine | ,, | ||
82 | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | ,, | ||
83 | DUENAS NEVADO Moises | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
84 | LAGKUTI Sergiy | Ukraine | ,, | ||
85 | GOESINNEN Floris | Drapac Cycling Team | ,, | ||
86 | TACIAK Mateusz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
87 | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | ,, | ||
88 | DESTRIBOIS Alex | RTS Racing Team | ,, | ||
89 | XUE Chao Hua | Max Success Sports | ,, | ||
90 | BECIS Armands | Rietumu – Delfin | ,, | ||
91 | MEJIAS LEAL Javier | Team Novo Nordisk | ,, | ||
92 | LOOZEN Luc | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
93 | RETSCHKE Robert | Team Quantec – Indeland | ,, | ||
94 | LIU Yilin | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
95 | QIAO Feng | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | ||
96 | WU Shengjun | China | ,, | ||
97 | BELDA GARCIA David | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | ||
98 | QIN Chen Lu | Max Success Sports | ,, | ||
99 | XU Gang | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
100 | WU Lok Chun | Hong Kong China | ,, | ||
101 | KONONENKO Mykhaylo | Ukraine | ,, | ||
102 | BAI Lijun | Max Success Sports | ,, | ||
103 | SHPILEVSKY Boris | RTS Racing Team | ,, | ||
104 | MüLLER Andreas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | ||
105 | KLIMIANKOU Kanstantsin | Atlas Personal – Jakroo | ,, | ||
106 | LIU Biao | Champion System Pro Cycling Team | ,, | ||
107 | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | ,, | ||
108 | CRAVANZOLA Paolo | Team Novo Nordisk | ,, | ||
109 | RANACHER Lukas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | 0:18 | ||
110 | LIU Jianpeng | Hengxiang Cycling Team | 0:34 | ||
111 | GOOS Marc | Belkin Pro Cycling Team | 0:41 | ||
112 | XING Fu | Hengxiang Cycling Team | 0:54 | ||
113 | WANG Xin | China | ,, | ||
114 | CHEN Siyuan | China | ,, | ||
115 | NI Yi Hui | Max Success Sports | ,, | ||
116 | LIU Jie | China | ,, | ||
117 | WU Nan | Max Success Sports | ,, | ||
118 | SOROKIN Dimitriy | Rietumu – Delfin | ,, | ||
119 | WANG Bo | Hengxiang Cycling Team | ,, | ||
120 | SHI Hao | Hengxiang Cycling Team | 0:56 | ||
121 | VAN WINDEN Dennis | Belkin Pro Cycling Team | 0:00 | ||
122 | ROSTOLLAN Thomas | La Pomme Marseille | 1:05 | ||
123 | MORRIS Justin Stuart | Team Novo Nordisk | 1:07 | ||
124 | OJAVEE Mart | Champion System Pro Cycling Team | 1:21 | ||
125 | WU Wenguo | China Hainan Yindongli Cycling Team | 1:30 | ||
126 | VOSEKALNS Andris | Rietumu – Delfin | 2:01 | ||
127 | CAO Bo | China Hainan Yindongli Cycling Team | 2:10 | ||
128 | HO Burr | Hong Kong China | 0:00 | ||
DNS | PENG Yuan Chan | RTS Racing Team | – |
Klasyfikacja generalna:
1 | (1) | HOFLAND Moreno | Belkin Pro Cycling Team | 10 | 6:03:05 |
2 | (2) | AMORISON Frédéric | Crelan-Euphony | 0:27 | |
3 | (3) | LEEZER Tom | Belkin Pro Cycling Team | 0:37 | |
4 | (5) | SCHNAIDT Fabian | Champion System Pro Cycling Team | 0:41 | |
5 | (4) | VAN EMDEN Jos | Belkin Pro Cycling Team | ,, | |
6 | (12) | WILLIAMS Christopher | Team Novo Nordisk | ,, | |
7 | (9) | WALKER William | Drapac Cycling Team | 0:42 | |
8 | (8) | PEETERS Kevin | Crelan-Euphony | 0:43 | |
9 | (11) | HERNANDEZ Dario | Burgos BH – Castilla y Leon | 0:44 | |
10 | (7) | HONKISZ Adrian | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
11 | (10) | GONçALVES José | La Pomme Marseille | ,, | |
12 | (6) | KONONENKO Mykhaylo | Ukraine | ,, | |
13 | (13) | ZAGORODNY Volodymyr | Ukraine | 0:48 | |
14 | (15) | LAPTHORNE Darren | Drapac Cycling Team | ,, | |
15 | (14) | MCCONVEY Connor | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
16 | (16) | BOS Theo | Belkin Pro Cycling Team | 1:02 | |
17 | (18) | MARTINEZ Yannick | La Pomme Marseille | 1:08 | |
18 | (41) | BOOM Lars | Belkin Pro Cycling Team | 1:10 | |
19 | (50) | CHEUNG King Wai | Hong Kong China | ,, | |
20 | (19) | LECHNER Petr | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | 1:12 | |
21 | (21) | AVERIN Maksym | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
22 | (17) | SCHWEIZER Christoph | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
23 | (30) | JULES Justin | La Pomme Marseille | ,, | |
24 | (23) | KURTH Michael | Team Quantec – Indeland | ,, | |
25 | (35) | SMIRNOVS Andris | Rietumu – Delfin | ,, | |
26 | (27) | JIANG Zhi Hui | Max Success Sports | ,, | |
27 | (26) | PALMER Thomas | Drapac Cycling Team | ,, | |
28 | (22) | MANAN Anuar | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
29 | (24) | DONG Xiaoyong | China | ,, | |
30 | (33) | MONREAL Florian | Team Quantec – Indeland | ,, | |
31 | (48) | ROGERS Rico Dene Thomas | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
32 | (31) | KENDLER Benedikt | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
33 | (43) | STEPNIAK Grzegorz | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
34 | (39) | ZHAO Kang | China Hainan Yindongli Cycling Team | ,, | |
35 | (28) | BUTTŇ Federico | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
36 | (34) | PERRY Aaron | Team Novo Nordisk | ,, | |
37 | (51) | HELLMANN Julian | Team Quantec – Indeland | ,, | |
38 | (70) | MATYSIAK Bartlomiej | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
39 | (44) | GU Ying Chuan | Max Success Sports | ,, | |
40 | (83) | METLUSHENKO Yuri | Ukraine | ,, | |
41 | (32) | KO Siu Wai | Hong Kong China | ,, | |
42 | (53) | LI Fuyu | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
43 | (81) | WERST Raymond | Team Quantec – Indeland | ,, | |
44 | (36) | WU Peilun | China | ,, | |
45 | (61) | CRAVEN Dan | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
46 | (74) | PRUUS Peeter | Rietumu – Delfin | ,, | |
47 | (47) | ASADOV Elchin | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
48 | (71) | LEUNG Chun Wing | Hong Kong China | ,, | |
49 | (60) | HONIG Reinier | Crelan-Euphony | ,, | |
50 | (29) | BREYNE Jonathan | Crelan-Euphony | ,, | |
51 | (57) | KEI CHANG Wei | RTS Racing Team | ,, | |
52 | (55) | RUTKIEWICZ Marek | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
53 | (40) | DEL PINO CORROCHANO Jesus | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
54 | (88) | RIUTORT MARTINEZ Juan Carlos | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
55 | (68) | BUTLER Chris | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
56 | (54) | ZHANG Jinde | China | ,, | |
57 | (25) | BECIS Armands | Rietumu – Delfin | ,, | |
58 | (84) | RUDOLPH Malcolm | Drapac Cycling Team | ,, | |
59 | (66) | JIAO Pengda | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
60 | (98) | EDMüLLER Benjamin | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
61 | (63) | OWSIAN Lukasz | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
62 | (45) | CHAN Yat Wai | Hong Kong China | ,, | |
63 | (20) | SHPILEVSKY Boris | RTS Racing Team | ,, | |
64 | (82) | GAZVODA Gregor | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
65 | (46) | ALITIS Uldis | Rietumu – Delfin | ,, | |
66 | (37) | XUE Chao Hua | Max Success Sports | ,, | |
67 | (116) | PREMONT Christophe | Crelan-Euphony | ,, | |
68 | (67) | BUTS Vitaliy | Ukraine | ,, | |
69 | (49) | DESTRIBOIS Alex | RTS Racing Team | ,, | |
70 | (122) | BRAMBILLA Giorgio | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
71 | (80) | VASYLYUK Andriy | Ukraine | ,, | |
72 | (73) | WINTER Nicolas | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
73 | (103) | HUCKER Robbie | Drapac Cycling Team | ,, | |
74 | (93) | BENOIT Andre | Team Quantec – Indeland | ,, | |
75 | (110) | HALMURATOV Muradjan | RTS Racing Team | ,, | |
76 | (77) | CHAN Hing Chun | Hong Kong China | ,, | |
77 | (107) | MIHAYLOV Nikolay | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
78 | (56) | QIN Chen Lu | Max Success Sports | ,, | |
79 | (114) | GOGL Michael | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
80 | (76) | GOESINNEN Floris | Drapac Cycling Team | ,, | |
81 | (64) | WU Lok Chun | Hong Kong China | ,, | |
82 | (87) | SYS Klaas | Crelan-Euphony | ,, | |
83 | (79) | CLANCY Stephen | Team Novo Nordisk | ,, | |
84 | (99) | SAINT MARTIN Clément | La Pomme Marseille | ,, | |
85 | (97) | LAVIEU Antoine | La Pomme Marseille | ,, | |
86 | (92) | HENTTALA Joonas | Team Novo Nordisk | ,, | |
87 | (86) | TACIAK Mateusz | CCC Polsat Polkowice | ,, | |
88 | (65) | JABRAYILOV Samir | Synergy Baku Cycling Project | ,, | |
89 | (89) | LAGKUTI Sergiy | Ukraine | ,, | |
90 | (78) | WU Shengjun | China | ,, | |
91 | (72) | KLIMIANKOU Kanstantsin | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
92 | (58) | VAN WINDEN Dennis | Belkin Pro Cycling Team | ,, | |
93 | (115) | TARRIDE Grégoire | La Pomme Marseille | ,, | |
94 | (104) | GRECHYN Serhiy | Ukraine | ,, | |
95 | (105) | DUENAS NEVADO Moises | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
96 | (95) | LIU Yilin | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
97 | (101) | RETSCHKE Robert | Team Quantec – Indeland | ,, | |
98 | (121) | POLIVODA Oleksandr | Atlas Personal – Jakroo | ,, | |
99 | (69) | HO Burr | Hong Kong China | ,, | |
100 | (112) | BELDA GARCIA David | Burgos BH – Castilla y Leon | ,, | |
101 | (102) | CRAVANZOLA Paolo | Team Novo Nordisk | ,, | |
102 | (120) | LOOZEN Luc | Team Quantec – Indeland | ,, | |
103 | (111) | BAI Lijun | Max Success Sports | ,, | |
104 | (123) | MEJIAS LEAL Javier | Team Novo Nordisk | ,, | |
105 | (109) | LIU Biao | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
106 | (118) | XU Gang | Champion System Pro Cycling Team | ,, | |
107 | (119) | MüLLER Andreas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | ,, | |
108 | (126) | YANG Jin | China Hainan Yindongli Cycling Team | 1:27 | |
109 | (42) | RANACHER Lukas | Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer | 1:30 | |
110 | (127) | PRIA Lars | Rietumu – Delfin | 1:44 | |
111 | (94) | LIU Jianpeng | Hengxiang Cycling Team | 1:46 | |
112 | (62) | GOOS Marc | Belkin Pro Cycling Team | 1:53 | |
113 | (128) | QIAO Feng | China Hainan Yindongli Cycling Team | 1:58 | |
114 | (59) | WU Nan | Max Success Sports | 2:06 | |
115 | (75) | SOROKIN Dimitriy | Rietumu – Delfin | ,, | |
116 | (85) | NI Yi Hui | Max Success Sports | ,, | |
117 | (90) | WANG Xin | China | ,, | |
118 | (100) | XING Fu | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
119 | (106) | CHEN Siyuan | China | ,, | |
120 | (108) | LIU Jie | China | ,, | |
121 | (117) | WANG Bo | Hengxiang Cycling Team | ,, | |
122 | (113) | SHI Hao | Hengxiang Cycling Team | 2:08 | |
123 | (91) | ROSTOLLAN Thomas | La Pomme Marseille | 2:17 | |
124 | (38) | MORRIS Justin Stuart | Team Novo Nordisk | 2:19 | |
125 | (52) | OJAVEE Mart | Champion System Pro Cycling Team | 2:33 | |
126 | (125) | WU Wenguo | China Hainan Yindongli Cycling Team | 2:57 | |
127 | (124) | VOSEKALNS Andris | Rietumu – Delfin | 3:13 | |
128 | (129) | CAO Bo | China Hainan Yindongli Cycling Team | 4:19 |
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej