Michael Rogers (Saxo – Tinkoff) po solowej akcji wygrał 22. edycję Japan Cup. Drugie miejsce zajął Jack Bauer (Garmin – Sharp), a trzeci był Damiano Cunego (Lampre – Merida).
22. edycja Japan Cup Cycle Road Race liczyła 151,3 kilometra. Na dystans złożył się dojazd do rund i 10 pętli po 14,1 kilometra. Kolarze musieli zmagać się z rzęsistym deszczem, który bardzo utrudniał rywalizację.
Decydujący atak miał miejsce na ostatniej pętli, kiedy zaatakowali Michael Rogers (Saxo – Tinkoff) i Joshua Edmondson (Sky Procycling). Młody Brytyjczyk nie był w stanie utrzymać koła bardziej doświadczonemu Australijczykowi. Rogers samotnie minął linię mety, notując na koniec sezonu dopiero pierwsze zwycięstwo.
Drugie miejsce wywalczył Jack Bauer (Garmin – Sharp), który na kresce pokonał Damiano Cunego (Lampre – Merida). Wyścig ukończyło tylko 39 zawodników, a wśród startujących nie było Polaków.
Wyniki:
1 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 100 125 4:25:00
2 BAUER Jack Garmin – Sharp 70 85 0:44
3 CUNEGO Damiano Lampre – Merida 40 60 ,,
4 ARREDONDO MORENO Julian David Team Nippo – De Rosa 30 50 ,,
5 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 25 45 0:50
6 MORI Manuele Lampre – Merida 20 40 0:58
7 DOMBROWSKI Joe Sky Procycling 15 35 ,,
8 VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step 10 30 ,,
9 NISHITANI Taiji Aisan Racing Team 9 26 1:05
10 EDMONDSON Joshua Sky Procycling 8 22 1:33
11 FAVILLI Elia Lampre – Merida 7 20 2:30
12 HERMANS Ben RadioShack – Leopard 6 18 2:55
13 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 5 16 2:59
14 BASSO Ivan Cannondale Pro Cycling Team 4 14 ,,
15 VON HOFF Steele Garmin – Sharp 3 12 3:58
16 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 10 ,,
17 IINO Tomoyuki Utsunomiya Blitzen 9 ,,
18 TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente Team UKYO 8 ,,
19 NONAKA Ryoma Shimano Racing Team 7 ,,
20 HIRATSUKA Yoshimitsu Aisan Racing Team 6 ,,
21 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 5 ,,
22 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 4 ,,
23 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 3 4:04
24 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 2 ,,
25 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 1 4:36
26 ALIZADEH Hossein Amore & Vita 6:51
27 UCHINO Naoya Japan 8:10
28 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 8:17
29 EISEL Bernhard Sky Procycling ,,
30 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,
31 NAKAJIMA Yasuharu Aisan Racing Team ,,
32 HUFF Charles Bradley Jelly Belly p/b Kenda ,,
33 HATSUYAMA Sho Team Bridgestone Anchor 8:19
34 YOSHIOKA Naoya Japan ,,
35 YOSHIDA Hayato Shimano Racing Team ,,
36 SUZUKI Yuzuru Shimano Racing Team 10:30
37 MARTINS Uri Amore & Vita 11:26
38 AKIMARU Yuya Japan 12:16
39 FUKUSHIMA Shinichi Team Nippo – De Rosa 12:36
DNF LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team –
DNF BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team –
DNF SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team –
DNF PORTE Richie Sky Procycling –
DNF ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard –
DNF RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp –
DNF BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team –
DNF RAIM Mihkel Amore & Vita –
DNF BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff –
DNF VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step –
DNF MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff –
DNF FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team –
DNF DI BATTISTA Antonio Amore & Vita –
DNF VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step –
DNF LEBAS Thomas Team Bridgestone Anchor –
DNF OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard –
DNF JUNGELS Bob RadioShack – Leopard –
DNF HAAS Nathan Garmin – Sharp –
DNF ITAMI Kenji Team Bridgestone Anchor –
DNF TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step –
DNF SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team –
DNF KUROEDA Shiki Japan –
DNF NAKANE Hideto Team Nippo – De Rosa –
DNF STORTONI Simone Lampre – Merida –
DNF ABE Takayuki Team UKYO –
DNF IRIBE Shotaro Shimano Racing Team –
DNF NAKAMURA Makoto Utsunomiya Blitzen –
DNF HORI Takaaki Utsunomiya Blitzen –
DNF SHIMIZU Miyataka Team Bridgestone Anchor –
DNF UCHIMA Kohei Team Nippo – De Rosa –
DNF HIRAI Eiichi Team Bridgestone Anchor –
DNF FUKUHARA Masaru Utsunomiya Blitzen –
DNF DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda –
DNF KANO Tomoya Team UKYO –
DNF TERASAKI Takero Japan –
DNF HATANAKA Yusuke Shimano Racing Team –
DNF RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda –
DNF MORI Kazuhiro Aisan Racing Team –
DNF SUZUKI Shinri Utsunomiya Blitzen –
DNF CONTI Valerio Lampre – Merida –
DNF DOI Yukihiro Team UKYO –
DNF CABELLO BAENA Antonio Team UKYO –
DNF ITO Masakazu Aisan Racing Team –
DNF ISHIBASHI Manabu Team Nippo – De Rosa –
DNF BENNETT George RadioShack – Leopard –
Foto:bettiniphoto.net
Arek Waluga