Podium MŚ Florencja 2013 - juniorki ITTSeverine Everaud wywalczyła we Florencji tytuł mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorek. Najlepsza z Polek – Agata Drozdek, zajęła 19. miejsce.

Młode zawodniczki rywalizowały na płaskiej jak stół, 16. kilometrowej trasie. W 47. osobowej stawce, znalazły się zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska – Agata Drozdek i Bogumiła Dziuba. Lepiej spisała się pierwsza z podopiecznych Marcina Adamówa, która jest aktualną mistrzynią Polski. Dziś wykręciła czas 23:29, co dało jej 19. pozycję. Nieco słabiej spisała się Dziuba (czas 23:38), która zajęła 28. miejsce.

Złoto wywalczyła mistrzyni Europy – Francuzka Severine Everaud (22:42), która o trzy sekundy pokonała Australijkę Alexandrię Nicholls i jej rodaczkę – Alexandrę Manly.