Ellen van dijkEllen van Dijk (Holandia) zdobyła we Florencji tytuł mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas. Eugenia Bujak zajęła szesnaste miejsce.

Najlepsze Panie na świecie rywalizowały na 22,05 kilometrowej trasie ze startem i metą we Florencji. Profil był płaski jak stół. Bardzo długo na czele utrzymywała się Anika Langvad (Dania), która przejechała przygotowany przez organizatorów dystans w czasie 28:27.

Na samym końcu listy startowej znajdowały się największe faworytki tej rywalizacji i dopiero z ich wynikami, można było skonfrontować rezultat Dunki. Pokonała ją dopiero Trixi Worrack, która musiała jednak sporo się namęczyć, gdyż okazała się lepsza od rywalki o niecałe 8. sekund i objęła prowadzenie. Radość Niemki nie trwała zbyt długo, bo wkrótce wyprzedziła ją Carmen Small.

Tymczasem na trasie bardzo dobrze spisywały się Linda Villumsen (Nowa Zelandia) oraz – Ellen van Dijk. Zawodniczka Specialized-Lululemon okazała się zdecydowanie lepsza i na mecie pokonała Villumsen o 24 sekundy. Brąz wywalczyła Small.

Dobrze spisała się Eugenia Bujak. Mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego pojechała w czasie 29:36 i po swoim przyjeździe na metę, zajmowała trzecie miejsce. W ostatecznym rozrachunku zajęła 16. miejsce ze stratą 1 minuty i 48 sekund do triumfatorki.