Dominik Oborski (Reprezentacja Polski U23) zajął drugie miejsce na ostatnim etapie czeskiej etapówki. Końcowym zwycięzcą został Florian Senechal (Etixx -Ihned).
Niedzielny, czwarty odcinek wyścigu Okolo Jiznich Cech liczył 140 kilometrów. Zwycięzcą został Xandro Meurisse (Lotto-Belisol), który pokonał Dominika Oborskiego, na codzień reprezentującego barwy TKK Pacific Toruń. Trzeci finiszował świetnie spisujący się od początku wyścigu – Florian Senechal.
Francuz, dobrze nam znany z polskich szos, tegoroczny zwycięzca Memoriału Henryka Łasaka wygrał klasyfikację generalną. Na dobrej szóstej pozycji wyścig ukończył Paweł Cieślik, tuż za nim uplasował się tegoroczny górski mistrz Polski – Michał Podlaski (obaj Bank BGŻ).
Wyniki 4 etapu:
1 | MEURISSE Xandro | 8 | 5 | 3:08:53 | |
2 | OBORSKI Dominik | 5 | 2 | ,, | |
3 | SENECHAL Florian | Etixx -Ihned | 2 | 1 | ,, |
4 | BUCHáCEK Tomás | Bauknecht-Author | ,, | ||
5 | PLESNER Frederik | Team Trefor | ,, | ||
6 | REINHARDT Theo | Rad-Net Rose Team | ,, | ||
7 | DE WINTER Walt | ,, | |||
8 | WARCHOL Bartosz | ,, | |||
9 | VAN AERT Jan | ,, | |||
10 | PODLASKI Michal | Bank BGŻ | ,, | ||
11 | BREEN Vegard | Team Joker – Merida | ,, | ||
12 | SOKOL Jan | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
13 | BENETSEDER Josef | WSA | ,, | ||
14 | POKIDOV Maxim | Itera – Katusha | ,, | ||
15 | KVASINA Matija | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
16 | JURCO Matej | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
17 | MARIN Matej | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
18 | CIESLIK Pawel | Bank BGŻ | ,, | ||
19 | ZOIDL Riccardo | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
20 | GRAZIAN Christian | ,, | |||
21 | PIASKOWY Emanuel | ,, | |||
22 | TUREK Daniel | ,, | |||
23 | HUNAL Martin | Ac Sparta Praha | ,, | ||
24 | POLNICKY Jiri | Bauknecht-Author | ,, | ||
25 | BRYLOWSKI Pawel | Bank BGŻ | ,, | ||
26 | FRISON Frederik | ,, | |||
27 | PADOUR Frantisek | Bauknecht-Author | ,, | ||
28 | DOLEZEL Radovan | Ac Sparta Praha | ,, | ||
29 | PIOTROWICZ Pawel | 0:09 | |||
30 | WISNIOWSKI Lukasz | Etixx -Ihned | ,, | ||
31 | LANG Paul | WSA | ,, | ||
32 | STASH Mamyr | Helicopters | ,, | ||
33 | CRAEGHS Maarten | ,, | |||
34 | EIBEGGER Markus | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
35 | BOROS Michael | ,, | |||
36 | KRETSCHY Florian | ,, | |||
37 | VAN MEIRHAEGHE Jef | ,, | |||
38 | MARCOLIN Matteo | ,, | |||
39 | WEBER Johannes | Team Heizomat | ,, | ||
40 | HNIK Karel | Etixx -Ihned | ,, | ||
41 | MYGIND Rasmus | Team Trefor | ,, | ||
42 | RABITSCH Stephan | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
43 | VAN GESTEL Dries | ,, | |||
44 | AKIMOV Mikhail | Rusvelo | ,, | ||
45 | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA | 0:17 | ||
46 | BUGGE Vegard Robinson | Team Joker – Merida | ,, | ||
47 | FRANCZAK Wojciech | ,, | |||
48 | VRAZEL Viktor | SKC Tufo Prostejov | 2:10 | ||
49 | VALE Adam | SKC Tufo Prostejov | ,, | ||
50 | HOSEK Josef | Bauknecht-Author | ,, | ||
51 | MALOVEC Lubos | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
52 | VINJEBO NYGAARD Emil | Team Trefor | ,, | ||
53 | NIKOLAEV Sergey | Katusha Team | 2:14 | ||
54 | RAZUMOV Maksim | Katusha Team | ,, | ||
55 | THIELE Kersten | Rad-Net Rose Team | ,, | ||
56 | FREIENSTEIN Raphael | Team Heizomat | 2:18 | ||
57 | DEVALCKENEER Sieben | 2:48 | |||
58 | STöHR Pavel | SKC Tufo Prostejov | 3:00 | ||
59 | SISR Frantisek | ASC Dukla Praha | ,, | ||
60 | STöHR Jan | SKC Tufo Prostejov | ,, | ||
61 | MEDEK Tomá | Ac Sparta Praha | ,, | ||
62 | GJOLBERG Adrian | Team Joker – Merida | ,, | ||
63 | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker – Merida | ,, | ||
64 | REMME Stian | Team Joker – Merida | ,, | ||
65 | JANIACZYK Blazej | Bank BGŻ | ,, | ||
66 | WEINSTEIN Domenic | Rad-Net Rose Team | 4:35 | ||
67 | BAMBULA Stanislav | 6:04 | |||
68 | FüRST Roman | ASC Dukla Praha | ,, | ||
69 | ZECHMEISTER Tomas | Bauknecht-Author | ,, | ||
70 | DLASK Jindrich | ,, | |||
71 | EHRENBERGER Jakub | ,, | |||
72 | PIZZINATO Marco | ,, | |||
73 | PIRIUS Hans | ,, | |||
74 | WILSON Edvin | Team Joker – Merida | ,, | ||
75 | BOMMEL Henning | Rad-Net Rose Team | ,, | ||
76 | WOTSCHKE Sebastian | ,, | |||
77 | GRUNER Yannick | ,, | |||
78 | EGOROV Kirill | Itera – Katusha | ,, | ||
79 | VANDERMAST Kevin | ,, | |||
80 | TAFERNER Michael | WSA | ,, | ||
81 | SCHOFFMANN Martin | WSA | ,, | ||
82 | WITECKI Mariusz | Bank BGŻ | ,, | ||
83 | NAGLER Patrick | ,, | |||
84 | ZAKARIN Aydar | Helicopters | ,, | ||
85 | MAHDAR Martin | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
86 | ZALESKY Milan | ,, | |||
87 | CHLUPáC Dominik | ,, | |||
88 | OERLEMANS Pieter | ,, | |||
89 | HAMPL Petr | ,, | |||
90 | KUKRLE Michael | ,, | |||
91 | GOTZ Markus | WSA | ,, | ||
92 | BASKA Erik | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
93 | DEBELLIS Stefano | ,, | |||
94 | VIKTORíN Václav | Ac Sparta Praha | ,, | ||
95 | SKALA Jakub | 6:24 | |||
96 | OKROUHLICKY Tomas | Ac Sparta Praha | ,, | ||
97 | BODNAR Lukasz | Bank BGŻ | ,, | ||
98 | KOZUBEK Stanislav | Bauknecht-Author | ,, | ||
DNF | MANAKOV Victor | Rusvelo | – | ||
DNF | CAROLO Andrea | – | |||
DNF | RYABKIN Alexey | Itera – Katusha | – | ||
DNF | KOUDELA Tomas | Etixx -Ihned | – | ||
DNF | DAKO Mario | Dukla Trencin – Trek | – | ||
DNF | SIMEK Adam |
Końcowa klasyfikacja generalna:
1 | SENECHAL Florian | Etixx -Ihned | 40 | 25 | 12:02:42 |
2 | REINHARDT Theo | Rad-Net Rose Team | 30 | 18 | 0:04 |
3 | KVASINA Matija | Team Gourmetfein – Simplon | 16 | 14 | 0:07 |
4 | ZOIDL Riccardo | Team Gourmetfein – Simplon | 12 | 11 | 0:08 |
5 | BUCHáCEK Tomás | Bauknecht-Author | 10 | 8 | 0:10 |
6 | CIESLIK Pawel | Bank BGŻ | 8 | 6 | 0:14 |
7 | PODLASKI Michal | Bank BGŻ | 6 | 4 | 0:26 |
8 | MEURISSE Xandro | 3 | 3 | 0:31 | |
9 | PADOUR Frantisek | Bauknecht-Author | 2 | 0:33 | |
10 | BENETSEDER Josef | WSA | 1 | 0:35 | |
11 | FRISON Frederik | 0:39 | |||
12 | WARCHOL Bartosz | 0:48 | |||
13 | MARCOLIN Matteo | 0:57 | |||
14 | SOKOL Jan | Team Gourmetfein – Simplon | 1:19 | ||
15 | VAN GESTEL Dries | ,, | |||
16 | TUREK Daniel | 1:22 | |||
17 | DE WINTER Walt | 1:23 | |||
18 | POKIDOV Maxim | Itera – Katusha | ,, | ||
19 | PLESNER Frederik | Team Trefor | ,, | ||
20 | VAN AERT Jan | ,, | |||
21 | BREEN Vegard | Team Joker – Merida | ,, | ||
22 | JURCO Matej | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
23 | POLNICKY Jiri | Bauknecht-Author | ,, | ||
24 | HUNAL Martin | Ac Sparta Praha | ,, | ||
25 | BRYLOWSKI Pawel | Bank BGŻ | ,, | ||
26 | PIASKOWY Emanuel | ,, | |||
27 | MARIN Matej | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
28 | DOLEZEL Radovan | Ac Sparta Praha | ,, | ||
29 | BUGGE Vegard Robinson | Team Joker – Merida | 1:28 | ||
30 | EIBEGGER Markus | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
31 | MYGIND Rasmus | Team Trefor | 1:29 | ||
32 | STASH Mamyr | Helicopters | 1:32 | ||
33 | WISNIOWSKI Lukasz | Etixx -Ihned | ,, | ||
34 | BOROS Michael | ,, | |||
35 | RABITSCH Stephan | Team Gourmetfein – Simplon | ,, | ||
36 | LANG Paul | WSA | ,, | ||
37 | PIOTROWICZ Pawel | ,, | |||
38 | HNIK Karel | Etixx -Ihned | ,, | ||
39 | KRETSCHY Florian | ,, | |||
40 | WEBER Johannes | Team Heizomat | ,, | ||
41 | LEOPOLD Hans-Jörg | WSA | 1:40 | ||
42 | FRANCZAK Wojciech | ,, | |||
43 | VAN MEIRHAEGHE Jef | 3:13 | |||
44 | VINJEBO NYGAARD Emil | Team Trefor | 3:30 | ||
45 | NIKOLAEV Sergey | Katusha Team | 3:31 | ||
46 | VRAZEL Viktor | SKC Tufo Prostejov | 3:33 | ||
47 | VALE Adam | SKC Tufo Prostejov | ,, | ||
48 | MALOVEC Lubos | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
49 | RAZUMOV Maksim | Katusha Team | 3:37 | ||
50 | BORGERSEN Reidar Bohlin | Team Joker – Merida | 4:23 | ||
51 | REMME Stian | Team Joker – Merida | ,, | ||
52 | OBORSKI Dominik | 5:23 | |||
53 | CRAEGHS Maarten | 5:41 | |||
54 | JANIACZYK Blazej | Bank BGŻ | 5:51 | ||
55 | STöHR Jan | SKC Tufo Prostejov | 6:48 | ||
56 | HOSEK Josef | Bauknecht-Author | 7:09 | ||
57 | GJOLBERG Adrian | Team Joker – Merida | 7:15 | ||
58 | AKIMOV Mikhail | Rusvelo | 7:19 | ||
59 | BAMBULA Stanislav | 7:27 | |||
60 | KUKRLE Michael | ,, | |||
61 | ZAKARIN Aydar | Helicopters | ,, | ||
62 | GOTZ Markus | WSA | ,, | ||
63 | WITECKI Mariusz | Bank BGŻ | ,, | ||
64 | SCHOFFMANN Martin | WSA | ,, | ||
65 | ZECHMEISTER Tomas | Bauknecht-Author | ,, | ||
66 | BODNAR Lukasz | Bank BGŻ | 7:47 | ||
67 | KOZUBEK Stanislav | Bauknecht-Author | ,, | ||
68 | SISR Frantisek | ASC Dukla Praha | 7:59 | ||
69 | EGOROV Kirill | Itera – Katusha | 8:55 | ||
70 | GRAZIAN Christian | 9:07 | |||
71 | BASKA Erik | Dukla Trencin – Trek | 10:49 | ||
72 | MAHDAR Martin | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
73 | WOTSCHKE Sebastian | ,, | |||
74 | STöHR Pavel | SKC Tufo Prostejov | 10:57 | ||
75 | EHRENBERGER Jakub | 11:03 | |||
76 | DEVALCKENEER Sieben | 11:49 | |||
77 | OERLEMANS Pieter | 11:57 | |||
78 | MEDEK Tomá | Ac Sparta Praha | 12:01 | ||
79 | HAMPL Petr | 13:17 | |||
80 | PIZZINATO Marco | 14:22 | |||
81 | OKROUHLICKY Tomas | Ac Sparta Praha | 14:40 | ||
82 | WEINSTEIN Domenic | Rad-Net Rose Team | 14:44 | ||
83 | NAGLER Patrick | 14:51 | |||
84 | WILSON Edvin | Team Joker – Merida | 14:53 | ||
85 | VANDERMAST Kevin | 15:05 | |||
86 | SKALA Jakub | 16:20 | |||
87 | CHLUPáC Dominik | 16:37 | |||
88 | FREIENSTEIN Raphael | Team Heizomat | 16:44 | ||
89 | ZALESKY Milan | 16:55 | |||
90 | TAFERNER Michael | WSA | 17:46 | ||
91 | DEBELLIS Stefano | 17:54 | |||
92 | PIRIUS Hans | 18:13 | |||
93 | VIKTORíN Václav | Ac Sparta Praha | 18:34 | ||
94 | DLASK Jindrich | 22:39 | |||
95 | FüRST Roman | ASC Dukla Praha | 26:37 | ||
96 | GRUNER Yannick | 26:54 | |||
97 | BOMMEL Henning | Rad-Net Rose Team | 27:23 | ||
98 | THIELE Kersten | Rad-Net Rose Team | 28:38 |
Foto: Team Etixx – Ihned