Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacyfic Toruń), Jagoda Lasek (KS Społem Ulisse Łódź) oraz Damian Sławek (POM Strzelce Krajeńskie) – to pierwsi liderzy Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego.

Damian Sławek

Jedna z najbardziej prestiżowych w naszym kraju etapówek dla kobiecych kategorii oraz juniorów młodszych, ponownie rozpoczęła się od Nocnego Kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Wałbrzycha. Organizatorzy wytyczając trasę  postawili na „agrafkę” na Alei Podwale na osiedlu Podzamcze. Każde okrążenie liczyło 1600 metrów.

Jako pierwsze na trasie pojawiły się juniorki młodsze. Dziewczyny do przejechania miały 10. rund, co łącznie dało dystans 16. kilometrów. Po wyrównanym wyścigu o wszystkim zadecydował sprint z peletonu. Wygrała go Jagoda Lasek i to ona została pierwszą liderką imprezy w swojej kategorii. Zawodniczka z Łodzi, wygrała także w klasyfikacji kryterium.

Jagoda Lasek

W wyścigu juniorów młodszych, których na starcie pojawiło się aż około 120., bardzo aktywny był zawodnik RSC Cottbus, który uciekał przez większość 32. kilometrowego odcinka rozłożonego na 20. okrążeń. Odjeżdżać próbował także Mikołaj Sójka (KTK-Kalisz) oraz mistrz Polski – Szymon Sajnok (Cartusia Kartuzy). Najaktywniejszy na całym dystansie okazał się jednak Amerykanin Christopher Blevins (Garmin-Sharp Junior Development), który uzbierał najwięcej punktów. Na kresce jako pierwszy, po pięknym solowym ataku na ostatniej rundzie zameldował się Damian Sławek. Kolarz POM Strzelce Krajeńskie pojedzie jutro w koszulce lidera.

Czeszka Brzeźna-Betnkowska Pawłowska

W ostatnim wyścigu na 20. okrążeniach ścigała się elita kobiet. Praktycznie cały czas tempo nadawały zawodniczki Reprezentacji Polski pracujące na Katarzynę Pawłowską. Była mistrzyni Polski wygrała klasyfikację kryterium, ale na kresce uprzedziła ją Czeszka  oraz Paulina Brzeźna-Bentkowska, która została liderką imprezy.