voecklerThomas Voeckler (Europcar) dzięki dość niespodziewanemu zwycięstwu w czasówce jest nowym liderem Tour du Poitou-Charentes. Poranny, sprinterski etap wygrał Nacer Bouhanni (FDJ.fr).

Poranny, krótki etap (109,4 km) prowadził z Charroux do Civray. Swoich sił w samotnej jeździe spróbował Flavien Dassonville (BigMat-Auber 93). Jego akcję skasował peleton na 13 km przed metą. Po raz kolejny mieliśmy sprinterski pojedynek, który wygrał Nacer Bouhanni (FDJ.fr). To jego trzecie z rzędu zwycięstwo w tym wyścigu! Drugi był Matteo Pelucchi (Iam Cycling), a trzeci Davide Appollonio (AG2R La Mondiale).

Po południu kolarze zmierzyli się z jazdą indywidualną na czas na dystansie 22,8 km. Dość niespodziewanie zwycięzcą tej próby został Thomas Voeckler (Europcar) i to on do ostatniego etapu przystąpi w koszulce lidera wyścigu. Drugie miejsce zajął Mikhail Ignatyev (Katusha), a trzecie Gustav Erik Larsson (IAM Cycling).

Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned) zajął w czasówce 33. miejsce tracąc do Voecklera 1 minutę i 19 sekund. W klasyfikacji generalnej zajmuje on 29. pozycję.