szelągMathieu van der Poel (Holandia) został pierwszym liderem szwajcarskiej etapówki dla juniorów –  GP Rüebliland. Z dobrej strony pokazał się górski Mistrz Polski – Gracjan Szeląg, który zajął 6. miejsce.

Juniorzy ścigali się dziś na ciężkiej, 115 kilometrowej trasie z kilkoma podjazdami. Na mecie jako pierwszy zameldował się Mathieu van der Poel, który pokonał współtowarzyszy ucieczki Aydena Tooveya (Australia) oraz Niemca Erica Süßemilcha. Szeląg ze stratą 17. sekund zajął szóste miejsce!

 

Wyniki:

1 VAN DER POEL Mathieu 2:44:03
2 TOOVEY Ayden ,,
3 SÜßEMILCH Eric 0:01
4 PEDERSEN Mads 0:17
5 FITTER Daniel ,,
6 SZELAG Gracjan ,,
7 GUNST Davy 0:21
8 GERMAN Tivani Perez 0:22
9 KOCHUROV Stepan 0:24
10 POWER Robert 2:01
11 KURIANOV Stepan 2:26
12 CHERKASOV Nicolay 3:02
13 COLOMBO Eros 3:04
14 OOMEN Sam ,,
15 GREGAARD Jonas 3:11
16 MÜLLER Patrick ,,
17 TERRETTAZ Thomas 3:17
18 PITA Cristian David 3:26
19 WIRTGEN Tom 3:35
20 SANDSTRÖM Thomas 3:44
21 BARKE Marco ,,
22 KRUL Stef ,,
23 THANH TUNG Huynh ,,
24 BAGIOLI Nicola ,,
25 OGGIONI Nicolo ,,
26 GUTEK Mikolaj 3:59
27 KAESLER Thomas ,,
28 WINTER Laurin 4:01
29 CAVANAGH Ryan 4:09
30 BRUHLMANN Simon ,,
31 MATTHEIS Oliver 4:14
32 FUßNEGGER Moritz 4:16
33 KUZNETSOV Igor 4:23
34 STRITZINGER Joshua ,,
35 BROKES Rostislav 4:28
36 RASMUSSEN Anders ,,
37 KRZYWDA Patryk 5:34
38 KUNZ Cyrill 5:36
39 KRUMMENACHER David 5:49
40 CORBETTA Nicolň 5:53
41 PEDERSEN Casper ,,
42 BRESCIANI Alessandro 6:21
43 VALVASORI Larry 6:43
44 BUDDING Martijn ,,
45 AUERBACHER Adrian ,,
46 COVALCIUC Andrei ,,
47 HOLZINGER Alexander 6:49
48 BUSSARD Dimitri ,,
49 SELENATI Nico 6:55
50 KAZIMIERCZAK Mateusz ,,
51 VOEVODIN Petr 6:58
52 PALUTA Michal ,,
53 VARRÓ Gregely ,,
54 BOSSENS Julien ,,
55 RUEGG Lukas ,,
56 BANZER Gordian ,,
57 CAMINADA Zeno ,,
58 RÓZSA Balázs ,,
59 BALLET Alexandre ,,
60 KRAHEMANN Raphael 7:03
61 DELCO Lorenzo ,,
62 LENGYEL Zoltán ,,
63 VON BURG Dominic ,,
64 SCHÄPPI Martin ,,
65 MARTINELLI Nicola ,,
66 TURCHI Luc 7:10
67 ROUGIER-LAGANE Marie 7:24
68 BASSI Guido ,,
69 DE JONG Jaap 7:27
70 KELLER Chiron ,,
71 NAGY Oliver 7:35
72 HARNISCH Michael ,,
73 NEF Andreas ,,
74 SPRENGER Michael 7:39
75 HAAS Leonard ,,
76 SCHUTZ Carl ,,
77 REUTTER Sven 7:43
78 MORICZ Daniel 7:45
79 PAROZ Justin ,,
80 TOMAN Vojtech 7:51
81 BURIAN Stanislav ,,
82 BISIAUX Marco 8:00
83 WENDELSPIESS Diego ,,
84 RUTTKAY Zoltan 8:04
85 STEINER Lukas ,,
86 RUTISHAUSER Lukas 8:50
87 FRANZ Marcel 9:09
88 BRINTRUP Fabian ,,
89 WINDISCHBAUER Johannes 10:27
90 MASTALLER Stefan ,,
91 CORELL Mads 10:44
92 ZILTENER Lino 10:46
93 STUDER Matthias 11:13
94 MARCHETTI Marco 11:59
95 KISER Valentin 12:28
96 MARCHETTI Dario 12:41
97 BAMBA Karamoko 12:49
98 SALDARINI Samuele 12:54
99 RUEGER Tristan 12:57
100 JÄGELER Robert 13:11
101 PORZNER Manuel ,,
102 LUC Weber 13:53
103 KÖPPEL Noah 14:16
104 WAUCH Tobias 15:20
105 SALZMANN Jodok 17:16
106 NEF Stephan ,,
107 STRITTMATTER Fabian 17:22
108 HASLER Iwan 17:54
109 KUMMER Yannick 18:05
110 FRANZ Fabio 19:12
111 SIPOS Marek 19:28
112 PETRUS Jiri ,,
DNF CAIROLI Luca
DNF AGOSTINI Simone
Treck