Damian WalczakDamian Walczak (BDC MarcPol) wywalczył na 1. etapie Baltic Chain Tour prowadzenie w klasyfikacji górskiej oraz siódme na mecie. Pierwszym liderem został Philipp Walsleben (BKCP – Powerplus).

Wyścig Baltic Chain Tour rozpoczął się dziś w fińskim Lahti a na starcie pojawili się m.in kolarze BDC MarcPol Team. Niebiescy byli bardzo aktywni na trasie 169 kilometrowego odcinka. Uciekali: Adrian Banaszek, Mateusz Komar oraz Damian Walczak. To właśnie popularny „Waluś” był aktywny na górskich premiach i wywalczył prowadzenie w tej klasyfikacji.

Walczak znalazł się w decydującej akcji, która jako pierwsza zameldowała się na mecie w Lahti. Polak zajął 7. miejsce, a wygrał Philipp Walsleben (BKCP – Powerplus). Na podium stanęli jeszcze: Lucas Liss (Reprezentacja Niemiec) oraz Alo Jakin (Reprezentacja Estonii).

W klasyfikacji drużynowej prowadzą kolarze BDC MarcPol!