Drugim etapem Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego była jazda indywidualna na czas. W swoich kategoriach wiekowych triumfowali: Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów), Katarzyna Socha (KLK Azalia Brzóza Królewska) oraz Mikołaj Sójka (KTK-Kalisz).

Mikołaj Sójka

W sobotę od godziny 9:00 wszystkie kategorie wiekowe rywalizujące w tej imprezie, ścigały się na 3,2 kilometrowej trasie jazdy indywidualnej na czas. Po raz pierwszy w historii zawodnicy i zawodniczki ścigali się na nowo wybudowanej obwodnicy w Szczawnie Zdroju. Dystans wynosił zaledwie 3600 metrów, jednak asfalt praktycznie cały czas prowadził lekko w górę.

W rywalizacji juniorek młodszych najlepszy wynik 6:35 wykręciła Katarzyna Socha (KLK Azalia Brzóza Królewska), która pokonała aż o 13. sekund Justynę Kaczkowską (GK Zagłębie Sosnowiec) oraz o 14. sekund Kingę Balińską (Huragan Żagań). Socha dzięki zwycięstwu została nową liderką. Jagoda Lasek (KS Społem Central Ulisse Łódź) – wczorajsza triumfatorka kryterium spadła na 6. miejsce w generalce.

W wyścigu juniorów młodszych na pozycji lidera pozostał Damian Sławek (POM Strzelce Krajeńskie). Młody zawodnik, który wygrał wczoraj wałbrzyskie kryterium na kreskę, dziś przegrał o sekundę z Mikołajem Sójką (KTK-Kalisz). Trzeci rezultat wykręcił Amerykanin Christopher Blevins (Garmin-Sharp Junior Development).

W rywalizacji elity kobiet na prowadzeniu pozostała Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacyfic Toruń). Czasówkę wygrała z nią jednak o setne części sekundy Ewelina Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów). Trzecia pozycja przypadła dla Eugenii Bujak (Reprezentacja Polski). Najlepszą juniorką jest Bogumiła Dziuba (BCM Novatex Ziemia Darłowska).

O 16:00 w Dobromierzu nastąpi start do najtrudniejszego, trzeciego etapu wyścigu.