Patryk KrzywdaArkadiusz Owsian i Patryk Krzywda wygrali wyścig „O Puchar Bałtyku”. Zwycięstwo zapewnili sobie na ostatnim etapie w Kołobrzegu.

Juniorzy ścigali się na dystansie 51 kilometrów. Podobnie jak w piątek rywalizacja miała formę kryterium i tym razem najwięcej punktów uzbierał Patryk Wewiór (KTK Kalisz – 28 pkt). Z 20 punktami ściganie zakończył Patryk Soliński (Opty-Mazowsze Grodzisk Maz). Trzecie miejsce zajął kolejny z Patryków, Krzywda (SMS Świdnica) i zagwarantował sobie w ten sposób zwycięstwo w całym wyścigu. W generalce pokonał on Dmitrija Żygunowa (Reprezentacja Białorusi) o 6 punktów. Na podium stanął także Tobiasz Pawlak, kolega Krzywdy ze świdnickiej grupy.

Wyniki 3. etapu „O Puchar Bałtyku” – junior

Klasyfikacja końcowa wyścigu „O Puchar Bałtyku” – junior

W wyścigu orlików (59,5 km) najlepszy był Michał Michciński (Cartusia Stal Grudziądz). Za nim uplasował się Eryk Latoń (BDC MarcPol), a trzeci był Arkadiusz Owsian (Pogoń Mostostal Puławy). Owsian, zajmujący przed ostatnim etapem 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedził kolegę z ekipy, Pawła Kister. Lider po drugim dniu zajął w końcowym zestawieniu 3. pozycję. Między tymi dwoma zawodnikami, na 2. miejscu, w wyścigu „O Puchar Bałtyku” uplasował się kolejny kolarz Pogoń Mostostal Puławy, Michał Czerkies.