Mark Cavendish w Wielkiej Brytanii, Andre Greipel w Niemczech, Peter Sagan w Słowacji. To tylko niektórzy ze zwycięzców krajowych mistrzostw, które dziś odbywały się na całym świecie. We Włoszech brąz wywalczył Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).
Szwajcaria:
1 SCHAR Michael BMC Racing Team 4:45:27
2 ELMIGER Martin IAM Cycling 0:01
3 KOHLER Martin BMC Racing Team 2:04
Francja:
1 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ 6:04:38
2 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step ,,
3 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 0:13
Niemcy:
1 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 5:17:03
2 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,
3 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano ,,
Irlandia:
1 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team
2 LAVERY Philip
3 SHAW Damien
Szwecja:
1 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycling
2 PERSSON Petter
3 NILSSON Hakan-Bo
Rosja:
1 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team
2 GUSEV Vladimir Katusha Team
3 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo
Hiszpania:
1 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team 5:27:16
2 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 0:02
3 SANCHEZ GIL Luis Leon Blanco Pro Cycling Team 0:05
Grecja:
1 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi
2 BOUGLAS Georgios SP Tableware
3 BOUGLAS Apostolos SP Tableware
Holandia:
1 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 6:02:25
2 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 0:02
3 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 0:03
Austria:
1 ZOIDL Riccardo Team Gourmetfein – Simplon 4:16:41
2 DENIFL Stefan IAM Cycling 0:24
3 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team ,,
Japonia:
1 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 6:17:31
2 SHIMIZU Miyataka Team Bridgestone Anchor 6:15
3 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 9:14
Słowacja:
1 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team
2 KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek
3 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek
Litwa:
1 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE
2 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka
3 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun
Belgia:
1 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard 100 75 5:46:19
2 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step 70 55 0:57
3 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 40 40 0:59
Luksemburg:
1 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 4:14:20
2 SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team 0:44
3 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs Wanty ,,
Wielka Brytania:
1 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step
2 STANNARD Ian Sky Procycling
3 MILLAR David Garmin – Sharp
Portugalia:
1 BRANDAO Joni Efapel – Glassdrive 40 15 4:11:38
2 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 30 10 ,,
3 OLIVEIRA Helder OFM – Quinta da Lixa 16 7 0:37
Czechy:
1 BARTA Jan Team NetApp Endura
2 BINA Martin
3 LECHNER Petr Arbö Gebrüder Weiss – Oberndorfer
Dania:
1 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 4:36:00
2 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling ,,
3 FOLSACH Casper Team Trefor
Chorwacja:
1 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard
2 ROGINA Radoslav Adria Mobil
3 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team
Ukraina:
1 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 5:19:12
2 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team 0:17
3 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team ,,
Włochy:
1 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 6:14:48
2 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,
3 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej