_DSC0356Łukasz Wiśniowski (Etixx – Ihned/TKK Pacific Toruń) zdobył złoty medal w kategorii orlików w jeździe indywidualnej na czas! Na trasach wokół Sobótki pokonał on Przemysława Kasperkiewicza (De Jonge Renner) i Szymona Rekitę (Warmia Biskupiec).

Zawodnicy do lat 23 pokonywali dwukrotnie trasę, która rozpoczyna się w Sobótce przy Hotelu Sobotel. Dalej każdy z uczestników uda się przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice i Świątniki, by obrać kierunek na Jordanów i po nawrocie na skrzyżowaniu do Nasławic, wrócić do Świątnik i dalej przez Przezdrowice wjechać do Sobótki.

profil juniorzy czasówka MP 2013

Młodzi kolarze byli podzieleni na dwie grupy. Bardzo dobry czas wykręcił Przemysław Kasperkiewicz (De Jonge Renner), który był na trasie przez 52 minuty i 45 sekund. Drugie miejsce zajmował Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń), który stracił do Przemka sporo ponad minutę.

Na trzecie miejsce wskoczył Wojciech Pszczolarski (KLTC Konin). Taka była klasyfikacja po przejechaniu pierwszej grupy.

Na półmetku wygrywał Łukasz Wiśniowski (Etixx – Ihned/ TKK Pacific Toruń), który wyprzedzał Przemka Kasperkiewicza o 30 sekund, a Szymona Rekitę (Warmia Biskupiec) o 31 sekund. Drugie kółko Łukasz pojechał wolniej od Przemysława Kasperkiewicza, ale to on został MP orlików w jeździe na czas.