Samuel SanchezSamuel Sánchez (Euskaltel Euskadi) zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France 2011, odpuści udział w tegorocznej, setnej odsłonie Wielkiej Pętli.

Hiszpan nie spełnił swoich oczekiwań w niedawno zakończonym Giro d`Italia, gdzie ostatecznie zajął 12. w klasyfikacji generalnej. Z tego powodu, jego zespół ogłosił, że Sánchez nie stanie w lipcu na linii startu na Korsyce.

Igor Gonzalez de Galdeano – dyrektor generalny ekipy Euskaltel Euskadi powiedział, że „niemożliwe jest to, aby zobaczyć Samuela w najlepszej formie na tegorocznym Tour de France”. 35-latek skoncentruje się za to na końcówce sezonu. Prawdopodobnie Hiszpan wystartuje w Vuelta a Espana, gdzie ma wygranych już pięć etapów.

„Rozmawialiśmy po Giro i sam przyznał, że ukończył wyścig bardzo zmęczony. Złożyły się na to trudy samego wyścigu, a także długie i ciężkie przygotowania”, dodał Gonzalez de Galdeano.

W zaistniałej sytuacji, Sanchez być może wybierze Tour de Pologne jako przygotowanie do swoich głównych celów w drugiej części sezonu 2013.

Poprzedni artykułEkipa CCC Polsat gotowa do startu w Memoriale Grundmanna i Wizowskiego
Następny artykułCdD: Froome wygrywa 5. etap i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej