Heinrich Haussler (IAM Cycling) wygrał po finiszu z peletonu ostatni etap wyścigu Bayern – Rundfarth. Drugi linię mety przeciął Juan Jose Lobato (Euskaltel – Euskadi), a trzeci Yauheni Hutarovich (Ag2r La Mondiale). Dzięki wczorajszej jeździe na czas, zwycięzcą wyścigu został Adriano Malori (Lampre – Merida).
Ostatni etap Bayern – Rundfarth prowadził z Kelheim do Nürnberg i liczył niespełna 170 km. Był to typowy etap sprinterski, ale jak to zwykle bywa swoich sił chcieli spróbować harcownicy. Po wiele atakach na czele mieliśmy czwórkę kolarzy: Jetse Bol (Blanco), Mikael Cherel (Ag2r La Mondiale), Alex Frame (Thuringer Energie Team) i Grischa Janorschke (Nutrixxion ABUS). Najbardziej ucieczka opłacała się Janorschke, który dzięki udanej walce na premiach, został zwycięzcą klasyfikacji punktowej. Najdłużej na czele utrzymali się Frame i Bol, ale oni także zostali wchłonięci przez peleton.
Końcowy sprint padł łupem Heinricha Hausslera, dla którego to pierwsze zwycięstwo od 2011 roku. Drugi był Juan Jose Lobato, a trzeci Yauheni Hutarovich. Klasyfikacja generalna padła łupem Adriano Maloriego, który wygrał wczorajszą jazdę indywidualną na czas.
Wyniki:
1 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 4:24:18
2 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi
3 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
4 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team
5 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura
6 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka
7 Arnaud Demare (Fra) FDJ
8 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp
9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
10 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus
11 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
12 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
13 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge
14 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura
15 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat
16 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano
17 Maxime Daniel (Fra) Sojasun
18 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
19 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team
20 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting
21 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge
22 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura
23 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat
24 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
25 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
26 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida
27 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
28 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
29 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
30 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
31 Jérémy Roy (Fra) FDJ
32 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura
33 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka
34 Cédric Pineau (Fra) FDJ
35 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat
36 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano
37 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
38 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
39 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
40 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
41 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
42 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka
43 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
44 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
45 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus
46 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano
47 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team
49 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
50 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun
51 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura
52 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
53 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
54 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
55 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp
56 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:00:15
57 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:00:27
58 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:00:33
59 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:36
60 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team
61 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:00:57
62 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:11
63 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:01:12
64 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:13
65 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura
66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:24
67 Laurent Mangel (Fra) FDJ
68 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus
69 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:01:48
70 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
71 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:02:00
72 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:03:15
73 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:03:35
DNF Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling
DNF Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka
DNF Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka
DNF Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi
DNF Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi
DNF André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi
DNF Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
DNF Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano
DNF Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team
DNF Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team
DNF Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team
DNF Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team
DNF Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team
DNF Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
DNF Yohann Gene (Fra) Team Europcar
DNF Christophe Kern (Fra) Team Europcar
DNF Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
DNF Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
DNF Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team
DNF Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team
DNF Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team
DNF William Bonnet (Fra) FDJ
DNF Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura
DNF Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp
DNF Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp
DNF Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp
DNF Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp
DNF Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
DNF Max Merk (Ger) Team Heizomat
DNF Manuel Straub (Ger) Team Heizomat
DNF Johannes Weber (Ger) Team Heizomat
DNF Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat
DNF Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus
DNF Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus
DNF Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus
DNF Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus
DNF Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun
DNF David Lelay (Fra) Sojasun
DNF Cyril Lemoine (Fra) Sojasun
DNF Brice Feillu (Fra) Sojasun
DNF Jan Dieteren (Ger) Team Stölting
DNF Jan Oelerich (Ger) Team Stölting
DNF Luke Roberts (Aus) Team Stölting
DNF Thomas Koep (Ger) Team Stölting
DNF Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team
DNF Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team
DNF Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team
DNF Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team
DNF Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team
DNF Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team
DNF Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
DNF Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
DNF David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
DNF Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
DNS Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano
DNS Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team
DNS David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team
DNS Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp
DNS Maximilian Werda (Ger) Team Stölting
Klasyfikacja generalna:
1 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 19:28:20
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:23
3 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:00:26
4 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:33
5 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano
6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:43
7 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:00:48
8 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:59
9 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:01:02
10 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 0:01:13
11 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:01:24
12 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:25
13 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:27
14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
15 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:01:50
16 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:01:55
17 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:00
18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:05
19 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:08
20 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:02:09
21 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 0:02:16
22 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling 0:02:20
23 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:02:22
24 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling 0:02:37
25 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting 0:02:49
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:02
27 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:03:16
28 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:18
29 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:26
30 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:30
31 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:05:08
32 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
33 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun 0:05:42
34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:05:43
35 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:06:01
36 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:13
37 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:13:27
38 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:14:32
39 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:14:42
40 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura 0:14:44
41 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:15:11
42 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka 0:15:14
43 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:15:34
44 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:15:55
45 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:15:59
46 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:16:03
47 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp 0:16:34
48 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:17:09
49 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:17:14
50 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:31
51 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:18:11
52 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:20:55
53 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:24:37
54 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat 0:25:04
55 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:25:28
56 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 0:26:39
57 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura 0:27:29
58 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus 0:27:56
59 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat 0:28:56
60 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka 0:29:13
61 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:30:38
62 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:30:51
63 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura 0:31:01
64 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:31:37
65 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura 0:32:02
66 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:32:17
67 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat 0:32:58
68 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:33:54
69 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus 0:35:27
70 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:40:14
71 Maxime Daniel (Fra) Sojasun 0:40:33
72 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team 0:44:18
73 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team 0:47:17
Foto:bettiniphoto.net
Arek Waluga