viscontiGiovanni Visconti (Movistar) po pięknej jeździe wygrał 15. etap Giro d’Italia. Na drugim miejscu finiszował Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale). Następne dwa miejsca zajęli Polacy! Trzeci był Przemek Niemiec (Lampre – Merida), a czwarty Rafał Majka (Saxo – Tinkoff).

W niedzielne popołudnie kolarze stanęli na starcie 15. etapu Giro d’Italia. Sporo było zmian decyzji i różnych informacji na temat trasy dzisiejszych zmagań. Ostatecznie zawodnicy mieli do pokonania 145km z Cesana Torinese do Galibier. Organizatorzy skrócili wspinaczkę na Galibier o niespełna 5 km, a meta była zlokalizowana w pobliżu pomnika Marco Pantaniego. Na starcie w Cesana Torinese kolarzy przywitało słońce, ale temperatura wynosiła tylko 8 stopni C. Niestety w miarę pokonywania kolejnych kilometrów miało być tylko gorzej.

Kolarze postanowili zneutralizować pierwszą wspinaczkę i zjazd z Col du Mont-Cenis, pokonując pierwsze kilkadziesiąt kilometrów w iście treningowym tempie. Mieli przede wszystkim na uwadze, że kolejne wpinaczki (Col du Telegraphe, Col du Galibier) miały się odbyć w ciężkich warunkach atmosferycznych. Pierwszy atak nastąpił przed premią górską, którą wygrał Stefano Pirazzi (Bardiani), a chwilę później na czele znalazł się Pieter Weening (Orica – GreenEDGE). Za nim jechali Pirazzi, Francesco Manuel Bongiorno (Bardiani), Robinson Eduardo Chalapud (Colombia), Matteo Rabottini (Vini Fantini), Giovanni Visconti (Movistar) i Miguel Angel Rubiano (Androni – Venezuela).

Uciekająca grupa 30 km przed metą miała ponad 2 minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez Lotto i Ag2r La Mondiale. Mieliśmy kilka ataków z peletonu, które podzieliły dużą grupę. Zaatakowali między innymi : Robert Kiserlovski (RadioShack – Leopard), Robert Gesink (Blanco), Di Luca (Vini Fantini) czy Egoi Martinez (Euskaltel – Euskadi). Już podczas wspinaczki pod Galibier próbował zaatakować Rafał Majka (Saxo – Tinkoff), ale na jego kole błyskawicznie usiadł Carlos Betancur (Ag2r).

8 km przed metą na czele był Visconti , za nim około 40 sekund Rabottini, a dwie i pół minuty traciła topniejąca grupka faworytów. Nibali, Scarponi i inni kolarze walczący o generalkę czarowali się nawzajem. Wreszcie doczekaliśmy się ataku Scarponiego, tuż po nim skontrował Nibali.

Ostatni kilometr to ataki…dwóch Polaków! Pięknie pojechali Rafał Majka (Saxo – Tinkoff) i Przemysław Niemiec (Lampre – Merida). Pierwszy na metę wpadł Visconti, za nim Betancur, a o trzecie miejsce walczyli Rafał z Przemkiem. Lepszy okazał się Przemek, ale obu należą się wielkie brawa. To był polski dzień na Giro d’Italia, a … to jeszcze nie koniec.

Koszulkę lidera zachował Vincenzo Nibali (Astana).

Wyniki:

1 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 4:40:48

2 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:00:42

3 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida

4 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff

5 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:00:47

6 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:00:54

7 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team

8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team

9 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

10 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling

11 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard

12 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:00:58

13 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli

14 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:00

15 Yury Trofimov (Rus) Katusha

16 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:06

17 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:01:09

18 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:01:24

19 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team

20 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:01:27

21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team

22 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:01:39

23 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale

24 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:01:49

25 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

26 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:52

27 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:01:55

28 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:02

29 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:02:04

30 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:02:12

31 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team

32 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team

33 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:02:27

34 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:02:34

35 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:02:47

36 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:58

37 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 0:03:05

38 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:03:23

39 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team

40 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:03:26

41 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

42 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:03:41

43 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi

44 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:03:55

45 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 0:04:33

46 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:04:59

47 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:05:13

48 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:05:28

49 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:06:32

50 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:07:07

51 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox

52 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 0:07:09

53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 0:09:53

54 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard

55 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp

56 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

57 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

58 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard

59 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff

60 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale

61 Vladimir Gusev (Rus) Katusha

62 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli

63 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:09:59

64 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:10:02

65 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 0:10:53

66 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 0:11:02

67 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling

68 Dominique Rollin (Can) FDJ 0:11:55

69 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 0:13:16

70 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol

71 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:13:37

72 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling

73 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 0:14:04

74 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 0:14:36

75 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:16:08

76 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

77 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team

78 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

79 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling

80 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale

81 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp

82 Petr Ignatenko (Rus) Katusha

83 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli

84 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

85 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

86 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:16:30

87 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 0:20:23

88 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 0:20:26

89 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling

90 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida

91 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol

92 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida

93 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling

94 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol

95 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol

96 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team

97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

98 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano

99 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 0:21:15

100 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:22:17

101 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 0:22:38

102 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:23:46

103 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 0:25:07

104 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia

105 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 0:27:54

106 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp

107 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp

108 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team

109 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge

110 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team

111 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard

112 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling

113 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

114 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano

115 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step

116 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling

117 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard

118 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia

119 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

120 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol

121 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge

122 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp

123 Johan Le Bon (Fra) FDJ

124 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step

125 Pavel Brutt (Rus) Katusha

126 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi

127 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox

128 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge

129 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff

130 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team

131 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

132 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp

133 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

134 Anthony Roux (Fra) FDJ

135 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team

136 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

137 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team

138 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

139 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp

140 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha

141 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol

142 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step

143 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling

144 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge

145 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step

146 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano

147 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia

148 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step

149 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard

150 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

151 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

152 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step

153 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha

154 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale

155 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step

156 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge

157 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard

158 Danny Pate (USA) Sky Procycling

159 Maxim Belkov (Rus) Katusha

160 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team

161 Laurent Pichon (Fra) FDJ

162 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge

163 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team

164 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff

165 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team

166 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

167 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida

168 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling

169 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team

170 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step

171 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano

172 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox

173 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox

174 Luca Paolini (Ita) Katusha

175 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ

176 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

177 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox

178 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida

179 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli

180 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale

 

Klasyfikacja generalna:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 62:02:34

2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:01:26

3 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:02:46

4 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:02:47

5 Michele Scarponi (Ita) Lampre-Merida 0:03:53

6 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:04:35

7 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2R La Mondiale 0:05:15

8 Rafal Majka (Pol) Team Saxo-Tinkoff 0:05:20

9 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2R La Mondiale 0:05:57

10 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:06:21

11 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack Leopard 0:06:42

12 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:07:25

13 Robert Gesink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:07:38

14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:08:09

15 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:08:15

16 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:08:16

17 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:36

18 Damiano Caruso (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:09:57

19 Wilco Kelderman (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:13:29

20 Danilo Di Luca (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 0:14:44

21 Evgeny Petrov (Rus) Team Saxo-Tinkoff 0:16:16

22 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia 0:16:55

23 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol 0:18:37

24 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:22:09

25 Francis Mourey (Fra) FDJ 0:24:02

26 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:29

27 Steven Kruijswijk (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:24:36

28 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:29:50

29 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:30:45

30 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:33:34

31 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:33:55

32 Tiago Machado (Por) RadioShack Leopard 0:37:00

33 Juan Manuel Garate (Spa) Blanco Pro Cycling Team 0:39:53

34 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:41:26

35 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:43:39

36 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:48:57

37 Pieter Weening (Ned) Orica-GreenEdge 0:50:07

38 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:50:26

39 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:50:51

40 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:52:31

41 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:52:55

42 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:57:01

43 Petr Ignatenko (Rus) Katusha 1:02:10

44 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 1:02:37

45 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 1:06:38

46 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 1:07:02

47 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 1:07:26

48 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:08:05

49 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 1:08:43

50 Peter Stetina (USA) Garmin-Sharp 1:14:21

51 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli 1:14:33

52 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 1:15:50

53 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 1:15:55

54 Luca Paolini (Ita) Katusha 1:16:18

55 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 1:16:26

56 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida 1:18:06

57 Ben Gastauer (Lux) Ag2R La Mondiale 1:18:42

58 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:18:49

59 Thomas Damuseau (Fra) Team Argos-Shimano 1:21:34

60 Stef Clement (Ned) Blanco Pro Cycling Team 1:26:14

61 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge 1:28:08

62 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:28:10

63 Bruno Pires (Por) Team Saxo-Tinkoff 1:30:30

64 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:31:19

65 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 1:35:05

66 Paul Martens (Ger) Blanco Pro Cycling Team 1:37:35

67 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 1:37:51

68 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling 1:39:00

69 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:39:34

70 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 1:39:40

71 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) RadioShack Leopard 1:39:47

72 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 1:41:33

73 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:41:36

74 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling 1:41:58

75 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:43:43

76 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick Step 1:45:44

77 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 1:45:52

78 Dominique Rollin (Can) FDJ 1:46:07

79 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:46:49

80 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 1:46:59

81 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 1:47:17

82 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 1:47:25

83 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:48:25

84 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling 1:49:19

85 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos-Shimano 1:49:28

86 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 1:49:42

87 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 1:51:28

88 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 1:53:16

89 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 1:56:06

90 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:58:13

91 Robert Vrecer (Slo) Euskaltel-Euskadi 1:58:15

92 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 1:58:45

93 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2R La Mondiale 2:01:08

94 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:02:09

95 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 2:03:33

96 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:05:17

97 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 2:05:26

98 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 2:07:54

99 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 2:08:33

100 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:09:09

101 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol 2:09:35

102 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 2:11:21

103 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:11:23

104 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:11:24

105 Anthony Roux (Fra) FDJ 2:11:58

106 Danilo Hondo (Ger) RadioShack Leopard 2:12:56

107 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Sharp 2:12:59

108 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 2:14:09

109 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 2:16:13

110 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Argos-Shimano 2:17:59

111 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini-Selle Italia 2:18:09

112 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 2:18:44

113 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo-Tinkoff 2:19:24

114 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:20:11

115 George Bennett (NZl) RadioShack Leopard 2:20:26

116 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:20:37

117 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:22:07

118 Mads Christensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 2:23:50

119 Pavel Brutt (Rus) Katusha 2:25:22

120 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 2:25:27

121 Dirk Bellemakers (Ned) Lotto Belisol 2:26:13

122 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 2:28:28

123 Hayden Roulston (NZl) RadioShack Leopard 2:29:17

124 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 2:29:23

125 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco Pro Cycling Team 2:29:28

126 Dmitry Kozontchuk (Rus) Katusha 2:29:37

127 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 2:30:06

128 Johan Le Bon (Fra) FDJ 2:30:08

129 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:30:22

130 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling 2:31:05

131 Luka Mezgec (Slo) Team Argos-Shimano 2:33:03

132 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 2:34:04

133 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 2:35:24

134 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack Leopard 2:35:53

135 Sacha Modolo (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:38:32

136 Grega Bole (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 2:39:58

137 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 2:40:42

138 Ricardo Mestre (Por) Euskaltel-Euskadi 2:41:20

139 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quick Step 2:41:31

140 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:42:16

141 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack Leopard 2:42:59

142 Danny Pate (USA) Sky Procycling 2:43:24

143 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:43:44

144 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:44:53

145 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge 2:45:37

146 Manuel Belletti (Ita) Ag2R La Mondiale 2:46:50

147 Luke Durbridge (Aus) Orica-GreenEdge 2:47:35

148 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole-CSF Inox 2:48:28

149 Maxim Belkov (Rus) Katusha 2:48:49

150 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ 2:49:14

151 Robert Hunter (RSA) Garmin-Sharp 2:50:43

152 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2:52:29

153 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 2:52:38

154 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 2:53:43

155 Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol 2:54:29

156 Jesse Sergent (NZl) RadioShack Leopard 2:55:24

157 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 2:55:31

158 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 2:57:00

159 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Sharp 2:58:32

160 Maarten Wynants (Bel) Blanco Pro Cycling Team 2:58:59

161 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 2:59:48

162 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 3:00:54

163 Ioannis Tamouridis (Gre) Euskaltel-Euskadi 3:00:55

164 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 3:06:13

165 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:06:35

166 Jens Mouris (Ned) Orica-GreenEdge 3:08:24

167 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quick Step 3:10:01

168 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:10:51

169 Bert De Backer (Bel) Team Argos-Shimano 3:11:06

170 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol 3:16:00

171 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 3:19:00

172 Nathan Haas (Aus) Garmin-Sharp 3:23:45

173 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia 3:25:44

174 Laurent Pichon (Fra) FDJ 3:27:31

175 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 3:28:52

176 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi 3:29:37

177 Davide Appollonio (Ita) Ag2R La Mondiale 3:30:14

178 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia 3:31:24

179 Rafael Andriato (Bra) Vini Fantini-Selle Italia 3:31:34

180 Mattia Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 3:51:38

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga