Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) po finiszu z peletonu wygrała 1. etap wyścigu Graca-Orlova. Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pacyfic Toruń) była siódma.
105 kilometrowy odcinek pomiędzy Detmarovicami a Stramperkiem zakończył się finiszem z dużej grupy. Co prawda od peletonu na trasie odpadło blisko 50. zawodniczek, ale na mecie kibice byli świadkami masowego sprintu.
Najszybsza była Evelyn Steven. Amerykanka pokonała swoją klubową koleżankę i liderkę wyścigu – Ellen Van Dijk. Trzecia była Alena Amialiusik (BePink). Najlepiej z Polek wypadała Paulina Brzeźna-Bentkowska. Wicemistrzyni Polski zajęła siódme miejsce.
W klasyfikacji generalnej Eugenia Bujak (Polska Regionalna) wciąż zajmuje 10. miejsce ze stratą 18 sekund do Holenderki.
Wyniki:
1 | Evelyn Stevens (USA) Specialized-lululemon | 2:53:48 | |
2 | Ellen Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon | ||
3 | Alena Amialiusik (Blr) BePink | ||
4 | Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon | ||
5 | Aleksa Burchenkova (Rus) RusVelo | ||
6 | Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
7 | Paulina Brze_na-Bentkowska (Pol) Pacific Torun | ||
8 | Tatiana Antoshina (Rus) Russia | ||
9 | Tayler Wiles (USA) Specialized-lululemon | ||
10 | Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
11 | Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
12 | Andrea Graus (Aut) Bigla Cycling | ||
13 | Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
14 | Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
15 | Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine | ||
16 | Polona Batagelj (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
17 | Natalia Boyarskaya (Rus) Russia | ||
18 | Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
19 | Ur_a Pintar (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
20 | Ingrid Lorvik (Nor) Norway | ||
21 | Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo | ||
22 | Stephanie Pohl (Ger) Team Futurumshop | ||
23 | Olena Sharha (Ukr) Ukraine | ||
24 | Madelene Olsson (Swe) Cramo Go:Green | ||
25 | Reta Trotman (NZl) Maxx-Solar | ||
26 | Svetlana Stolbova (Rus) Russia | ||
27 | Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine | ||
28 | Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
29 | Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas | ||
30 | Emilie Moberg (Nor) Norway | ||
31 | Martina Ru_icková (Cze) Pasta Zara-Cogeas | ||
32 | Agné _ilinité (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
33 | Valeriya Oshurkova (Ukr) Ukraine | ||
34 | Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
35 | Katarzy Niewiadoma (Pol) Pacific Torun | ||
36 | Karolin Garczynska (Pol) Poland | ||
37 | Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella | ||
38 | Susana Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
39 | Anna Nahirna (Ukr) Ukraine | ||
40 | Olga Wasiuk (Pol) Mayday Team Start Lublin | ||
41 | Ivanna Borovychenko (Ukr) Ukraine | ||
42 | Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Futurumshop | ||
43 | Sarah Rijkes (Aut) Squadra Scappatella | ||
44 | Janine Van Der Meer (Ned) Team Futurumshop | ||
45 | Denisa Barto_ová (Cze) Czech Republic | ||
46 | Martina Zwick (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | ||
47 | Marina Likhanova (Rus) Russia | ||
48 | Irina Molicheva (Rus) Russia | ||
49 | Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo | ||
50 | Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar | ||
51 | Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas | ||
52 | Steffi Meizer (Ger) Racing Students | ||
53 | Natalia Milenik (Pol) Poland | ||
54 | Dalia Muccioli (Ita) BePink | ||
55 | Anna Potokina (Rus) Russia | ||
56 | _pela Kern (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
57 | Paula Gorycka (Pol) Mayday Team Start Lublin | ||
58 | Kinga Urba_ (Pol) Mayday Team Start Lublin | ||
59 | Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar | ||
60 | Mieke Kroger (Ger) Team Futurumshop | ||
61 | Monika Brze_na (Pol) Pacific Torun | ||
62 | Irena Berková (Cze) Czech Republic | ||
63 | Barbara Benko (Hun) Mix CK Epic Dohnany | ||
64 | Eugenia Bujak (Pol) Regional Polish Team | ||
65 | Ajda Opeka (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
66 | Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling | ||
67 | Silvia Valsecchi (Ita) BePink | ||
68 | Vibeke Dybwad (Nor) Norway | ||
69 | Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo | ||
70 | Monika Kopinska (Pol) Poland | ||
71 | Alexandra Nessmar (Swe) Cramo Go:Green | ||
72 | Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic | ||
73 | Kathrin Hammes (Ger) Racing Students | ||
74 | Esther Fennel (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | ||
75 | Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
76 | Anastasia Chulkova (Rus) RusVelo | ||
77 | Melanie Wotsch (Ger) Maxx-Solar | ||
78 | Jutta Stienen (Swi) Racing Students | ||
79 | Natalia Rutkowska (Pol) Regional Polish Team | ||
80 | Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania | ||
81 | Martina Ritter (Aut) Team Stuttgart | ||
82 | Annabell Öschger (Ger) Team Stuttgart | ||
83 | Eline Brustad (Nor) Norway | ||
84 | Jessica Kihlbom (Swe) Cramo Go:Green | ||
85 | Maria Mishina (Rus) RusVelo | ||
86 | Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling | ||
87 | Edyta Jasinska (Pol) Regional Polish Team | ||
88 | Stefanie Paul (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | ||
89 | Mónika Király (Hun) Squadra Scappatella | ||
90 | Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
91 | Martina Thomasson (Swe) Cramo Go:Green | ||
92 | Anouska Koster (Ger) Team Futurumshop | ||
93 | Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
94 | Loren Rowney (Aus) Specialized-lululemon | ||
95 | Alenka Novak (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
96 | Pavlína _ulcová (Cze) Czech Republic | ||
97 | Theres Klein (Ger) Maxx-Solar | ||
98 | Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
99 | Paulina Guz (Pol) Poland | ||
100 | Emma Pooley (GBr) Bigla Cycling | ||
101 | Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling | ||
102 | Hana Kolárová (Cze) Czech MIX Team | 0:05:30 | |
103 | Katarzyna Wilkos (Pol) Pacific Torun | ||
104 | Lisa Küllmer (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | 0:05:38 | |
105 | Andrea Buchel (Swi) Racing Students | ||
106 | Malgorzata Wojtyra (Pol) BePink | 0:05:48 | |
107 | Lucie Záleská (Cze) Czech Republic | 0:05:56 | |
108 | Aleksandra Kardas (Pol) Poland | 0:06:00 | |
109 | Jeanette Gerrie (NZl) Czech MIX Team | ||
110 | Ellen Heiny (Ger) Racing Students | ||
111 | Alisabeth Reiner (Aut) Squadra Scappatella | 0:07:04 | |
112 | Daniela Gass (Aut) Squadra Scappatella | ||
113 | Daniela Levi (Isr) BePink | 0:07:21 | |
114 | Martyna Klekot (Pol) Pacific Torun | 0:08:04 | |
115 | Hanna Nilsson (Swe) Cramo Go:Green | ||
116 | Azzura D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | 0:14:50 | |
117 | Natalia Morytko (Pol) Regional Polish Team | 0:14:54 | |
118 | _avinta Titenyte (Ltu) Lithuania | 0:15:00 | |
119 | Karolin Karasiewicz (Pol) Regional Polish Team | 0:15:07 | |
120 | Monika Krawczyk (Pol) Mayday Team Start Lublin | ||
121 | Elisabeth Sveum (Nor) Norway | 0:15:09 | |
122 | Ronja Köckerling (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | ||
123 | Ariane Horbach (Ger) Racing Students | 0:15:17 | |
124 | Siri Minge (Nor) Norway | ||
125 | Zuzana Vojtá_ová (Svk) Mix CK Epic Dohnany | ||
126 | Egle Po_kaite (Ltu) Lithuania | 0:15:21 | |
127 | Verena Eberhardt (Aut) Bigla Cycling | ||
128 | Pia Weber (Ger) Team Stuttgart | 0:15:31 | |
129 | Ewelina Szybiak (Pol) Mayday Team Start Lublin | 0:19:52 | |
130 | Monika Kadlecová (Svk) Mix CK Epic Dohnany | ||
131 | Elena Eggl (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | ||
132 | Livia Hanesová (Svk) Mix CK Epic Dohnany | 0:20:05 | |
133 | Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella | 0:20:12 | |
134 | Sona Vlachová (Cze) Czech MIX Team | ||
135 | Judita Lorencová (Cze) Czech Republic | ||
136 | Kornélia Epres (Hun) Mix CK Epic Dohnany | 0:20:24 | |
137 | Kristina Norvai_aite (Ltu) Lithuania | 0:20:28 | |
138 | Nadja Schreder (Ger) Team Stuttgart | 0:20:32 | |
139 | Gunda Häussler (Ger) Team Stuttgart | ||
140 | Heike Noever (Ger) Team Stuttgart | 0:20:47 | |
141 | Bo_ena Kucerová (Cze) Czech MIX Team | ||
142 | Monika Simonová (Cze) Czech MIX Team | 0:20:57 | |
143 | Veronika Kotalová (Cze) Czech MIX Team | 0:21:20 | |
144 | Sabina Napieralska (Pol) Regional Polish Team | 0:21:28 | |
145 | Jurgita Kibiliunaite (Ltu) Lithuania | 0:22:20 | |
146 | Isabelle Söderberg (Swe) Cramo Go:Green | ||
147 | Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-Solar | ||
DNF | Katarina Mi_kovská (Svk) Mix CK Epic Dohnany | ||
DNF | Petra Zrim_ek (Slo) BePink |
Klasyfikacja generalna:
1 | Ellen Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon | 2:56:23 | |
2 | Evelyn Stevens (USA) Specialized-lululemon | 0:00:05 | |
3 | Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon | 0:00:11 | |
4 | Aleksa Burchenkova (Rus) RusVelo | 0:00:12 | |
5 | Alena Amialiusik (Blr) BePink | ||
6 | Maria Mishina (Rus) RusVelo | 0:00:16 | |
7 | Martina Ritter (Aut) Team Stuttgart | ||
8 | Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
9 | Esther Fennel (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | 0:00:17 | |
10 | Eugenia Bujak (Pol) Regional Polish Team | 0:00:18 | |
11 | Tayler Wiles (USA) Specialized-lululemon | ||
12 | Mieke Kroger (Ger) Team Futurumshop | ||
13 | Tatiana Antoshina (Rus) Russia | ||
14 | Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | 0:00:19 | |
15 | Anastasia Chulkova (Rus) RusVelo | ||
16 | Emma Pooley (GBr) Bigla Cycling | ||
17 | Isabelle Söderberg (Swe) Cramo Go:Green | ||
18 | Loren Rowney (Aus) Specialized-lululemon | ||
19 | Anouska Koster (Ger) Team Futurumshop | 0:00:20 | |
20 | Silvia Valsecchi (Ita) BePink | ||
21 | Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team | 0:00:21 | |
22 | Pavlína _ulcová (Cze) Czech Republic | ||
23 | Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
24 | Yulia Blindyuk (Rus) RusVelo | 0:00:22 | |
25 | Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas | ||
26 | Martina Ru_icková (Cze) Pasta Zara-Cogeas | 0:00:23 | |
27 | Katarina Hranaiova (Cze) Bigla Cycling | ||
28 | Irina Molicheva (Rus) Russia | ||
29 | Paulina Brze_na-Bentkowska (Pol) Pacific Torun | ||
30 | Emilie Moberg (Nor) Norway | ||
31 | Madelene Olsson (Swe) Cramo Go:Green | ||
32 | Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team | 0:00:24 | |
33 | Irena Berková (Cze) Czech Republic | ||
34 | Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
35 | Polona Batagelj (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
36 | Svetlana Stolbova (Rus) Russia | ||
37 | Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas | 0:00:25 | |
38 | Stephanie Pohl (Ger) Team Futurumshop | ||
39 | Valeriya Oshurkova (Ukr) Ukraine | ||
40 | Jutta Stienen (Swi) Racing Students | ||
41 | Edyta Jasinska (Pol) Regional Polish Team | ||
42 | Melanie Wotsch (Ger) Maxx-Solar | ||
43 | Natalia Boyarskaya (Rus) Russia | ||
44 | Katarzy Niewiadoma (Pol) Pacific Torun | ||
45 | Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team | 0:00:26 | |
46 | Steffi Meizer (Ger) Racing Students | ||
47 | Karolin Garczynska (Pol) Poland | ||
48 | Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
49 | Paula Gorycka (Pol) Mayday Team Start Lublin | ||
50 | Susana Zorzi (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
51 | Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo | ||
52 | Emilie Aubry (Swi) Bigla Cycling | 0:00:27 | |
53 | Ivanna Borovychenko (Ukr) Ukraine | ||
54 | Yevgeniya Vysotska (Ukr) Ukraine | ||
55 | Alexandra Nessmar (Swe) Cramo Go:Green | ||
56 | Kathrin Hammes (Ger) Racing Students | ||
57 | Jessica Kihlbom (Swe) Cramo Go:Green | ||
58 | Anna Potokina (Rus) Russia | ||
59 | Olena Sharha (Ukr) Ukraine | ||
60 | Martina Thomasson (Swe) Cramo Go:Green | ||
61 | Alenka Novak (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | 0:00:28 | |
62 | Anna Nahirna (Ukr) Ukraine | ||
63 | Olga Wasiuk (Pol) Mayday Team Start Lublin | ||
64 | Janine Van Der Meer (Ned) Team Futurumshop | ||
65 | Natalia Rutkowska (Pol) Regional Polish Team | ||
66 | Sarah Rijkes (Aut) Squadra Scappatella | ||
67 | Natalia Milenik (Pol) Poland | 0:00:29 | |
68 | Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
69 | Lisa Fischer (Ger) Maxx-Solar | ||
70 | Marie-Therese Ludwig (Ger) Maxx-Solar | ||
71 | Reta Trotman (NZl) Maxx-Solar | ||
72 | Kinga Urba_ (Pol) Mayday Team Start Lublin | 0:00:30 | |
73 | Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team | ||
74 | Hanna Nilsson (Swe) Cramo Go:Green | ||
75 | Ur_a Pintar (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | 0:00:31 | |
76 | Edita Janeliunaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
77 | Monika Brze_na (Pol) Pacific Torun | ||
78 | Paulina Guz (Pol) Poland | ||
79 | Veronika Bláhová (Cze) Czech Republic | ||
80 | Daniela Pintarelli (Aut) Squadra Scappatella | 0:00:32 | |
81 | Theres Klein (Ger) Maxx-Solar | ||
82 | Stefanie Paul (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | ||
83 | Andrea Graus (Aut) Bigla Cycling | ||
84 | _pela Kern (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
85 | Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Futurumshop | ||
86 | Martina Zwick (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | 0:00:33 | |
87 | Ajda Opeka (Slo) E.Leclerc-Klub Polet | ||
88 | Agné _ilinité (Ltu) Pasta Zara-Cogeas | ||
89 | Monika Kopinska (Pol) Poland | ||
90 | Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | ||
91 | Dalia Muccioli (Ita) BePink | 0:00:34 | |
92 | Eline Brustad (Nor) Norway | ||
93 | Marina Likhanova (Rus) Russia | 0:00:35 | |
94 | Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine | ||
95 | Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling | ||
96 | Luisa Beck (Ger) Maxx-Solar | ||
97 | Annabell Öschger (Ger) Team Stuttgart | ||
98 | Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo | 0:00:37 | |
99 | Mónika Király (Hun) Squadra Scappatella | ||
100 | Barbara Benko (Hun) Mix CK Epic Dohnany | 0:00:38 | |
101 | Vibeke Dybwad (Nor) Norway | ||
102 | Ingrid Lorvik (Nor) Norway | ||
103 | Daniela Gass (Aut) Squadra Scappatella | 0:00:39 | |
104 | Denisa Barto_ová (Cze) Czech Republic | 0:00:43 | |
105 | Milda Jankauskaite (Ltu) Lithuania | 0:01:08 | |
106 | Katarzyna Wilkos (Pol) Pacific Torun | 0:06:00 | |
107 | Andrea Buchel (Swi) Racing Students | 0:06:05 | |
108 | Hana Kolárová (Cze) Czech MIX Team | 0:06:07 | |
109 | Lisa Küllmer (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | 0:06:08 | |
110 | Lucie Záleská (Cze) Czech Republic | 0:06:14 | |
111 | Malgorzata Wojtyra (Pol) BePink | 0:06:16 | |
112 | Ellen Heiny (Ger) Racing Students | 0:06:27 | |
113 | Aleksandra Kardas (Pol) Poland | 0:06:31 | |
114 | Jeanette Gerrie (NZl) Czech MIX Team | 0:06:44 | |
115 | Alisabeth Reiner (Aut) Squadra Scappatella | 0:07:39 | |
116 | Daniela Levi (Isr) BePink | 0:08:29 | |
117 | Martyna Klekot (Pol) Pacific Torun | 0:08:31 | |
118 | Natalia Morytko (Pol) Regional Polish Team | 0:15:25 | |
119 | _avinta Titenyte (Ltu) Lithuania | 0:15:26 | |
120 | Azzura D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox | 0:15:33 | |
121 | Ronja Köckerling (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | 0:15:37 | |
122 | Karolin Karasiewicz (Pol) Regional Polish Team | 0:15:38 | |
123 | Monika Krawczyk (Pol) Mayday Team Start Lublin | 0:15:39 | |
124 | Elisabeth Sveum (Nor) Norway | 0:15:47 | |
125 | Egle Po_kaite (Ltu) Lithuania | 0:15:52 | |
126 | Verena Eberhardt (Aut) Bigla Cycling | ||
127 | Ariane Horbach (Ger) Racing Students | 0:15:57 | |
128 | Pia Weber (Ger) Team Stuttgart | 0:16:05 | |
129 | Zuzana Vojtá_ová (Svk) Mix CK Epic Dohnany | 0:16:06 | |
130 | Siri Minge (Nor) Norway | ||
131 | Ewelina Szybiak (Pol) Mayday Team Start Lublin | 0:20:21 | |
132 | Elena Eggl (Ger) Koga Ladies-Fachklink Dr. Herzog | 0:20:28 | |
133 | Monika Kadlecová (Svk) Mix CK Epic Dohnany | 0:20:30 | |
134 | Livia Hanesová (Svk) Mix CK Epic Dohnany | 0:20:43 | |
135 | Judita Lorencová (Cze) Czech Republic | 0:20:55 | |
136 | Sona Vlachová (Cze) Czech MIX Team | ||
137 | Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella | 0:21:01 | |
138 | Kristina Norvai_aite (Ltu) Lithuania | 0:21:02 | |
139 | Gunda Häussler (Ger) Team Stuttgart | 0:21:05 | |
140 | Kornélia Epres (Hun) Mix CK Epic Dohnany | 0:21:07 | |
141 | Nadja Schreder (Ger) Team Stuttgart | 0:21:09 | |
142 | Heike Noever (Ger) Team Stuttgart | 0:21:17 | |
143 | Bo_ena Kucerová (Cze) Czech MIX Team | 0:21:22 | |
144 | Monika Simonová (Cze) Czech MIX Team | 0:21:31 | |
145 | Veronika Kotalová (Cze) Czech MIX Team | 0:21:57 | |
146 | Sabina Napieralska (Pol) Regional Polish Team | 0:22:03 | |
147 | Jurgita Kibiliunaite (Ltu) Lithuania | 0:22:57 |
Andrzej