Elisa LongoElisa Longo Borghini (Hitec Products UCK) wygrała wyścig zaliczany do cyklu kobiecego Pucharu Świata – Trofeo Alfredo Binda – Comune di Cittiglio. Startowały tam również reprezentantki Polski.

Włoszka Longo Borghini okazała się bezkonkurencyjna dla swoich rywalek na 121 kilometrowej, deszczowej trasie. Zawodniczka grupy Hitec Products na mecie miała blisko 2 minuty przewagi nad drugą Emmą Johansson (Orica-AIS) oraz trzecią Eleonorą Van Dijk (Specialized-lululemon).

Najlepsza z Polek była pierwszoroczna orliczka – Katarzyna Niewiadoma, która do mety dotarła na dobrym 36. miejscu.

Wyniki:

1 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products UCK 3:12:16
2 Emma Johansson (Swe) Orica-AIS 0:01:44
3 Eleonora Van Dijk (Ned) Specialized-lululemon
4 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS 0:01:51
5 Chantal Blaak (Ned) Team TIBCO-To The Top 0:02:21
6 Marianne Vos (Ned) Rabobank Liv/Giant
7 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabobank Liv/Giant
8 Rossella Ratto (Ita) Hitec Products UCK
9 Anna Van Der Breggen (Ned) Sengers Ladies Cycling Team
10 Carmen Small (USA) Specialized-lululemon
11 Loes Gunnewijk (Ned) Orica-AIS
12 Lisa Brennauer (Ger) Specialized-lululemon
13 Lauren Kitchen (Aus) Wiggle Honda
14 Marijn De Vries (Ned) Lotto Belisol Ladies
15 Christel Ferrier-Bruneau (Fra) Faren-Let’s Go Finland Team
16 Tiffany Cromwell (Aus) Orica-AIS
17 Alena Amialiusik (Blr) BePink
18 Adrie Visser (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
19 Lucie Pader (Fra) France
20 Inga Cilvinaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
21 Ana Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda
22 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
23 Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Belisol Ladies
24 Tatiana Antoshina (Rus) MCipollini Giordana
25 Megan Guarnier (USA) Rabobank Liv/Giant
26 Alexandra Burchenkova (Rus) RusVelo
27 Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giordana
28 Trixi Worrack (Ger) Specialized-lululemon
29 Karol-Ann Canuel (Can) Vienne Futuroscope
30 Tetyana Ryabchenko (Ukr) Chirio Forno d’Asolo 0:02:28
31 Georgia Williams (NZl) BePink
32 Claudia Hausler (Ger) Team TIBCO-To The Top
33 Alizee Brien (Can) GSD Gestion-Kallisto
34 Fabiana Luperini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team 0:02:32
35 Maaike Polspoel (Bel) Sengers Ladies Cycling Team 0:03:08
36 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Poland
37 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabobank Liv/Giant 0:03:12
38 Shara Gillow (Aus) Orica-AIS 0:03:38
39 Katarzyna Wilkos (Pol) Poland 0:04:07  
40 Monika Brzezna (Pol) Poland    
41 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) Poland
42 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:18
43 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda 0:05:07
44 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
45 Barbara Guarischi (Ita) Vaiano Fondriest 0:05:17
46 Agne Silinyte (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
47 Rozanne Slik (Ned) Netherlands
48 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini-Rox
49 Ursa Pintar (Slo) Slovenia
50 Katazina Sosna (Ltu) Vaiano Fondriest
51 Joanne Hogan (Aus) Bizkaia-Durango 0:05:22
52 Alexia Muffat (Fra) France 0:05:23
53 Rossella Callovi (Ita) Pasta Zara-Cogeas 0:05:29
54 Martina Ruzickova (Cze) Pasta Zara-Cogeas
55 Willeke Knol (Ned) Team Argos-Shimano
56 Christine Majerus (Lux) Sengers Ladies Cycling Team
57 Elodie Hegoburu (Fra) France 0:05:37
58 Amelie Rivat (Fra) Vienne Futuroscope
59 Sophie De Baer (Ned) Netherlands
60 Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giordana 0:05:40
61 Anna Sanchis Chafer (Spa) Bizkaia-Durango
62 Simona Frapporti (Ita) BePink
63 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
64 Julia Soek (Ned) Sengers Ladies Cycling Team 0:05:59
65 Noemi Cantele (Ita) BePink 0:06:08
66 Aizhan Zhaparova (Rus) RusVelo 0:06:20
DNF Lucinda Brand (Ned) Rabobank Liv/Giant
DNF Roxane Knetemann (Ned) Rabobank Liv/Giant
DNF Katie Colclough (GBr) Specialized-lululemon
DNF Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products UCK
DNF Rachel Neylan (Aus) Hitec Products UCK
DNF Emilia Fahlin (Swe) Hitec Products UCK
DNF Giada Borgato (Ita) Pasta Zara-Cogeas
DNF Silvija Latozaite (Ltu) Pasta Zara-Cogeas
DNF Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Martine Bras (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Marieke Van Wanroij (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Emma Trott (GBr) Boels Dolmans Cycling Team
DNF Elena Kuchinskaya (Rus) RusVelo
DNF Maria Mishina (Rus) RusVelo
DNF Elena Bocharnikova (Rus) RusVelo
DNF Kozonchuk Oxana (Rus) RusVelo
DNF Sara Grifi (Ita) MCipollini Giordana
DNF Valentina Scandolara (Ita) MCipollini Giordana
DNF Marta Tagliaferro (Ita) MCipollini Giordana
DNF Silvia Valsecchi (Ita) BePink
DNF Dalia Muccioli (Ita) BePink
DNF Ella Michal (Isr) Lotto Belisol Ladies
DNF Carlee Taylor (Aus) Lotto Belisol Ladies
DNF Celine Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies
DNF Charlotte Becker (Ger) Team Argos-Shimano
DNF Lucy Gerner (GBr) Team Argos-Shimano
DNF Elke Gebhardt (Ger) Team Argos-Shimano
DNF Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
DNF Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda
DNF Evelyn Arys (Bel) Sengers Ladies Cycling Team
DNF Sofie De Vuyst (Bel) Sengers Ladies Cycling Team
DNF Jasmin Glaesser (Can) Team TIBCO-To The Top
DNF Rushlee Buchanan (NZl) Team TIBCO-To The Top
DNF Shelley Olds (USA) Team TIBCO-To The Top
DNF Samantha Schneider (USA) Team TIBCO-To The Top
DNF Marta Bastianelli (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
DNF Elena Cecchini (Ita) Faren-Let’s Go Finland Team
DNF Sara Mustonen (Swe) Faren-Let’s Go Finland Team
DNF Patricia Schwager (Swi) Faren-Let’s Go Finland Team
DNF Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Katsiaryna Barazna (Blr) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Mireia Epelde Bikendi (Spa) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Gloria Boldrini (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Azzurra D’Intino (Ita) S.C. Michela Fanini-Rox
DNF Anna Trevisi (Ita) Vaiano Fondriest
DNF Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Fondriest
DNF Alessandra D’Ettore (Ita) Vaiano Fondriest
DNF Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Fondriest
DNF Sarah Lena Hofmann (Ger) Team Polaris
DNF Mascha Pijnenborg (Ned) Team Polaris
DNF Janine Van Der Meer (Ned) Team Polaris
DNF Aurore Verhoeven (Fra) Team Polaris
DNF Katarzyna Pawlowska (Pol) GSD Gestion-Kallisto
DNF Mayra Del Rocio Rocha (Mex) GSD Gestion-Kallisto
DNF Lina Kristin Schink (Ger) GSD Gestion-Kallisto
DNF Charlene Delev (Ger) GSD Gestion-Kallisto
DNF Jessica Allen (Aus) Vienne Futuroscope
DNF Oriane Chaumet (Fra) Vienne Futuroscope
DNF Audrey Cordon (Fra) Vienne Futuroscope
DNF Manon Souyris (Fra) Vienne Futuroscope
DNF Lilibeth Chacon Garcia (Ven) Bizkaia-Durango
DNF Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Bizkaia-Durango
DNF Mayalen Noriega (Spa) Bizkaia-Durango
DNF Ane Santesteban Gozales (Spa) Bizkaia-Durango
DNF Daniela Gass (Ger) Squadra Scappatella
DNF Larissa Ratkic (Aut) Squadra Scappatella
DNF Christina Perchtold (Aut) Squadra Scappatella
DNF Julia Hilber (Aut) Squadra Scappatella
DNF Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Jennifer Fiori (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Francesca Stefani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Elena Valentini (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Marina Lari (Ita) Servetto Footon
DNF Maria Cristina Nisi (Ita) Servetto Footon
DNF Corinna Defile’ (Ita) Servetto Footon
DNF Veronica Cornolti (Ita) Servetto Footon
DNF Simona Bortolotti (Ita) Servetto Footon
DNF Roberta Tasca (Ita) Servetto Footon
DNF Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Chirio Forno d’Asolo
DNF Egle Zablockyte (Ltu) Chirio Forno d’Asolo
DNF Elena Sitsko (Blr) Chirio Forno d’Asolo
DNF Julia Martisova (Rus) Chirio Forno d’Asolo
DNF Jessica Uebelhart (Swi) Chirio Forno d’Asolo
DNF Charlotte Lenting (Ned) Netherlands
DNF Winanda Spoor (Ned) Netherlands
DNF Melanie Bravard (Fra) France
DNF Eva Mottet (Fra) France
DNF Ludivine Loze (Fra) France
DNF Polona Batagelj (Slo) Slovenia
DNF Alenka Novak (Slo) Slovenia
DNF Ajda Opeka (Slo) Slovenia
DNF Spela Kern (Slo) Slovenia
DNF Urska Kalan (Slo) Slovenia