Mariusz WiteckiPierwszy etap portugalskiego wyścigu Volta ao Alentejo (kat. 2.2 UCI) z Castelo de Vide do Marvao (167 km), wygrał Portugalczyk Daniel Eduardo Silva z ekipy Radio Popular-Onda.

Dwie sekundy do zwycięzcy stracił na mecie Czech Karel Hnik (Etixx-iHNed CT), a trzeci był Hiszpan Eduard Prades Reverter (OFM-Quinta da Lixa).

19. miejsce zajął Mariusz Witecki (Bank BGŻ Team) – najwyżej sklasyfikowany z Polaków.

W klasyfikacji drużynowej ekipa Zbigniewa Szczepkowskiego uplasowała sie na 10. miejscu.

W 31. edycji Volta ao Alentejo startują zawodnicy Banku BGŻ Team w składzie: Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Paweł Cieślik, Mieszko Bulik, Tomasz Smoleń, Adam Stachowiak, Mariusz Witecki oraz Błażej Janiaczyk.