Edwig CammaertsLa Classic Loire-Atlantique padł łupem Edwiga Cammaertsa (Cofidis). Belg samotnie przekroczył linię mety.

Zawodnicy musieli pokonać 184.8 kilometra na 11 rundach wokół miejscowości La Haye Fouassière. W ucieczce dnia znaleźli się: Martinez (La Pomme Marseille), Boucher, Le Bon (FDJ), Riblon (AG2R), Hurel (Europcar), Schmidt, Médérel (Sojasun), Frapporti (Androni), Brandle (IAM Cycling), Moreno, Fernandez (Caja Rural), Van Asbroeck, Van Hoecke (Topsport – Vlaanderen), Bessy (Cofidis), Dassonville (BigMat – Auber 93) oraz Patoux (Roubaix).

Harcownicy maksymalnie odjechali od peletonu na 4 minuty. Wkrótce jednak do pracy wzięła się ekipa Bretagne Seche i różnica zaczęła spadać, a peleton się rwał. Najdłużej na czele utrzymali się  Martinez i Le Bon, jednak skasowano ich na ostatnich 10 kilometrach.

Edwig Cammaerts zaatakował tuż przed znakiem oznaczającym dwa kilometry do kreski. Belg dał z siebie wszystko i z przewagą 7 sekund przyjechał nad grupą. Drugi był Yauheni Hutarovich (AG2R La Mondiale), a trzeci Laurent Pichon (FDJ).

Wyniki:

1 Edwig CAMMAERTS Cofidis les 184.8 km en 4h50’41”
2 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 00:07
3 Laurent PICHON FDJ 00:07
4 * Omar BERTAZZO Androni Giocattoli-Venezuela 00:07
5 Justin JULES La Pomme-Marseille 00:07
6 Julien EL FARES Sojasun 00:07
7 Fabien BACQUET Big Mat-Auber 93 00:07
8 Anthony GESLIN FDJ 00:07
9 Pieter JACOBS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:07
10 Mathieu DRUJON Big Mat-Auber 93 00:07
11 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:07
12 Romain ZINGLE Cofidis 00:07
13 Jean-Marc MARINO Sojasun 00:07
14 Fabricio FERRARI Caja Rural 00:07
15 * Omar FRAILE Caja Rural 00:07
16 Sergueï KLIMOV Rusvelo 00:07
17 Giairo ERMETI Androni Giocattoli-Venezuela 00:07
18 Guillaume LEVARLET Cofidis 00:07
19 Remi CUSIN IAM Cycling 00:07
20 * Grégoire TARRIDE La Pomme-Marseille 00:07
21 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:07
22 * Loic DESRIAC Roubaix Lille Metropole 00:07
23 Pierrick FÉDRIGO FDJ 00:07
24 Benoît VAUGRENARD FDJ 00:07
25 Francis MOUREY FDJ 00:18
26 * Yannick MARTINEZ La Pomme-Marseille 00:31
27 * Axel DOMONT AG2R La Mondiale 00:50
28 Matthew BRAMMEIER Champion System Pro Cycling Team 00:52
29 Kristof GODDAERT IAM Cycling 00:53
30 * Marcel AREGGER IAM Cycling 00:53
31 * Ilnur ZAKARIN Rusvelo 00:55
32 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 01:08
33 * Yoann PAILLOT La Pomme-Marseille 01:08
34 John GADRET AG2R La Mondiale 01:57
35 * Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 02:27
36 * Laurens DE VREESE Topsport Vlaanderen-Baloise 02:27
37 Vincent CANARD Team Bridgestone Anchor 02:27
38 Koen BARBE Crelan-Euphony 02:27
39 Maxime VANTOMME Crelan-Euphony 02:27
40 * Christophe PREMONT Crelan-Euphony 02:27
41 * Théo VIMPERE Big Mat-Auber 93 02:27
42 * Francisco Javier MORENO ALLUE Caja Rural 02:27
43 Perrig QUEMENEUR Team Europcar 02:27
44 * Maxime LE MONTAGNER Roubaix Lille Metropole 02:27
45 David BOUCHER FDJ 03:36
46 * Johan LE BON FDJ 03:37
47 * Arthur VANOVERBERGHE Topsport Vlaanderen-Baloise 05:34
48 * Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 05:34
49 Cyrille PATOUX Roubaix Lille Metropole 05:38
50 Jimmy ENGOULVENT Sojasun 06:40
51 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural 07:22
52 Alessandro MALAGUTI Androni Giocattoli-Venezuela 07:22
53 Ryan ROTH Champion System Pro Cycling Team 09:51
54 * José GONÇALVES La Pomme-Marseille 09:51
55 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 09:51
56 Cyril BESSY Cofidis 09:51
57 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 09:51

Nie wystartował :    
Bobbie TRAKSEL Champion System Pro Cycling Team

Wycofani :      
Mattia GAVAZZI Androni Giocattoli – Venezuela
Pierre ROLLAND Team Europcar
* Matthias BRANDLE IAM Cycling
Alexandr PLIUSCHIN IAM Cycling
Carlos José OCHOA Androni Giocattoli – Venezuela
* Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela
Marco FRAPPORTI Androni Giocattoli – Venezuela
* Matteo PELUCCHI IAM Cycling
Cyril GAUTIER Team Europcar
* Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement
* Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement
* Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement
* Eduardo SEPULVEDA Bretagne Séché Environnement
Julien ANTOMARCHI La Pomme-Marseille
* Antoine LAVIEU La Pomme-Marseille
Thomas ROSTOLLAN La Pomme-Marseille
Dominique ROLLIN FDJ
Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale
* Julian KERN AG2R La Mondiale
Valentin IGLINSKIY AG2R La Mondiale
Christophe RIBLON AG2R La Mondiale
* Egidijus JUODVALKIS Crelan – Euphony
Anthony CHARTEAU Team Europcar
Jerome GILBERT Accent Jobs – Wanty
Maxime MEDEREL Sojasun
Christophe LABORIE Sojasun
Fabrice JEANDESBOZ Sojasun
Jérémie GALLAND Sojasun
Jurgen VAN GOOLEN Accent Jobs – Wanty
Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar
William ROUTLEY Accent Jobs – Wanty
Christophe KERN Team Europcar
Steven CAETHOVEN Accent Jobs – Wanty
Nicolas VOGONDY Accent Jobs – Wanty
Davy COMMEYNE Accent Jobs – Wanty
* Natnael BERHANE Team Europcar
Tony HUREL Team Europcar
* Fabien SCHMIDT Sojasun
Staf SCHEIRLINCKX Accent Jobs – Wanty
Kazuo INOUE Team Bridgestone Anchor
* Yelko GOMEZ Caja Rural
Arnaud LABBE Cofidis, Solutions Crédits
* Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits
Benoit DRUJON Big Mat – Auber 93
Nicolas BAZIN Big Mat – Auber 93
* Flavien DASSONVILLE Big Mat – Auber 93
Guillaume FAUCON Big Mat – Auber 93
Steven TRONET Big Mat – Auber 93
Damien MONIER Team Bridgestone Anchor
* Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits
* Eiichi HIRAI Team Bridgestone Anchor
Andrey SOLOMENNIKOV Rusvelo
* Kenji ITAMI Team Bridgestone Anchor
Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement
* Sho HATSUYAMA Team Bridgestone Anchor
Miyataka SHIMIZU Team Bridgestone Anchor
* Matthieu BOULO Roubaix Lille Metropole
* Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole
Morgan KNEISKY Roubaix Lille Metropole
* Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole
Kevin LALOUETTE Roubaix Lille Metropole
Thomas LEBAS Team Bridgestone Anchor
Clinton AVERY Champion System Pro Cycling Team
Marcel WYSS IAM Cycling
* Francesco LASCA Caja Rural
* Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural
* Enzo MOYANO Caja Rural
* Joeri BUEKEN Crelan – Euphony
Reinier HONIG Crelan – Euphony
Gilles DEVILLERS Crelan – Euphony
Klaas SYS Crelan – Euphony
* Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits
* Kenneth VANBILSEN Topsport Vlaanderen – Baloise
* Patrick SCHELLING IAM Cycling
Gang XU Champion System Pro Cycling Team
Ryota NISHIZONO Champion System Pro Cycling Team
Pengda JIAO Champion System Pro Cycling Team
* Biao LIU  Champion System Pro Cycling Team
Alexander MIRONOV Rusvelo
Sergey FIRSANOV Rusvelo
* Sergey POMOSHNIKOV Rusvelo
Artem OVECHKIN Rusvelo
* Alexander RYBAKOV Rusvelo
* Kevin DE JONGHE Topsport Vlaanderen – Baloise

 

Foto: corvospro.com

Andrzej