Davide RebellinWyścig Vuelta Ciclista a Murcia zakończył się zwycięstwem Daniego Navarro (Cofidis). Drugi był Bauke Mollema (Blanco), a trzecie miejsce zajął Alejandro Valverde (Movistar). Ataków próbowali dziś między innymi Polacy, Łukasz Owsian (CCC) i Karol Domagalski (Caja Rural).

Vuelta Ciclista a Murcia to były wyścig wieloetapowy, który przez kłopoty finansowe „skurczył” się do jednodniowego wyścigu klasycznego. Kolarze mieli dziś do pokonania na trasie Murcia – Alto Castille de Lorca. Profil wyścigu wydawał się być selektywny, na zawodników czekało 5 górskich premii, w tym dwa wzniesienia pierwszej kategorii.

Po kilku atakach na początku wyścigu uformowała się ucieczka w składzie: Jan Barta (NetApp), Jon Larrinaga (Euskadi), Antonio Piedra (Caja Rural) i Polak, Łukasz Owsian (CCC). Peleton cały czas kontrolował sytuację i harcownicy uzyskali maksymalnie niecałe 4 minuty przewagi. Duża grupa wrzuciła wyższy bieg tuż przed wzniesieniem Alto de Espuña (1 kategoria, 128 km trasy) i różnica zaczęła momentalnie topnieć. Bardzo poważnie do wyścigu podeszła  ekipa Movistar, która już na Alto de Espuña dogoniła ucieczkę i starała się przejąć całkowicie kontrolę nad wyścigiem.

Przed kolejną premią, Alto del Collado Bermejo zaatakował zawodnik Astany, Kevin Seeldraeyers. Tuż za nim podążała grupka siedmiu zawodników: Rojas (Movistar), Rubén Pérez (Euskaltel), Ten Dam (Blanco), Maté (Cofidis), Brajkovic i Silin (Astana),  Moyano (Caja Rural), która jednak została wkrótce wchłonięta przez peleton.

15 km przed metą Belg miał 24 sekundy przewagi nad kontratakującą grupką w składzie: Juanma Garate i Wilco Kelderman (Blanco), Daniel Navarro (Cofidis), Andrey Zeits (Astana), Iker Camaño (NetApp) i Karol Domagalski (Caja Rural). Peleton tracił do prowadzącego w tym momencie 44 sekundy.  Grupka dogoniła Seeldraeyersa 10 km przed metą i tych siedmiu zawodników starało się odjeżdżać peletonowi, który prowadzony przez Movistar sukcesywnie odrabiał stratę.

Ostatecznie po samotnym ataku na ostatnim kilometrze wygrał Daniel Navarro (Cofidis), drugi finiszował Bauke Mollema (Blanco), a trzecie miejsce zajął Alejandro Valverde (Movistar). To pierwsze zwycięstwo hiszpańskiego kolarza w tym wyścigu od 2008 roku, gdy wygrywał tutaj Valverde.

Ponownie doskonale pojechał kolarz CCC Polsat Polkowice – Davide Rebellin. Włoch zajął bardzo dobre, siódme miejsce! Najlepszy z „biało-czerwonych” Karol Domagalski był 24.