4Drużyna BDC MarcPol wygrała 24. edycję Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Zwycięstwo zapewnił im Kacper Gronkiewicz, który na ostatniej zmianie wyprzedził Michała Podlaskiego (Bank BGŻ Team).

Warszawski Triathlon Zimowy to unikalne zawody. Rywalizacja odbyła się na trasie składającej się z biegu terenowego na dystansie 4000 metrów (2 okrążenia), biegu łyżwiarskiego na dystansie 2000 metrów (5 okrążeń toru łyżwiarskiego) i jazdy na rowerze na dystansie 12000 metrów (6 okrążeń). Bieg terenowy i jazda na rowerze była rozegrana na terenie przylegającym do Toru Łyżwiarskiego Stegny.

Zwycięska drużyna wystartowała w składzie: Piotr Kirpsza bieg, Bartosz Chojnacki łyżwy, Kacper Gronkiewicz rower. To właśnie syn byłego Mistrza Polski – Grzegorza, na ostatnich 300 metrach ostatniej, rowerowej zmiany wyprzedził Michała Podlaskiego z Bank BGŻ Team i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Trzecie miejsce dla  LUFT Tri Team, gdzie bardzo dobrze na ostatniej zmianie rowerowej spisał się Dariusz Kołakowski.

Tydzień temu podczas zgrupowania w Wiśle, podopieczni Dariusza Banaszka wygrali piłkarski pojedynek z ekipą Zbigniewa Szczepkowskiego wynikiem 8:1. Kolarze w żółtych strojach z pewnością będą chcieli odegrać się za to swoim rywalom w sezonie szosowym 🙂 Zapowiada się ciekawa walka.

Poprzedni artykułDruga część wywiadu Armstronga m.in o rodzinie i straconych sponsorach