Euskaltel EUskadiDrużyna Euskaltel-Euskadi potwierdziła skład na pierwszy wyścig World Tour w tym sezonie. Znaleźli się w nim m.in. bracia Izaguirre– Gorka i Jon oraz zwycięzca tego wyścigu sprzed dekady– Mikel Astarloza.

Dyrektor australijskiej etapówki– Mike Turtur powiedział, że drużyny wystawiają więcej młodych zawodników, by mieli oni szansę zabłysnąć: Euskaltel stawia na młodych, ale będzie miała także w swoich szeregach doświadczonego Mikela Astarlozę, zwycięzcę z 2003 roku, który z pewnością będzie ich mentorem.

23-letni Jon Izaguirre wygrał swój pierwszy, profesjonalny wyścig w kwietniu zeszłego roku (Vuelta Asturias), a w Giro d`Italia pokusił się na samotny atak podczas 16. etapu.