Wojciech Sykała i Kacper KistowskiKacper Kistowski (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne) podpisał kontrakt z francuską ekipą amatorską – Charvieu-Chavagneux IC.

Przypomnijmy, że z drużyną z okolic Lyon`u, wcześniej związał się już aktualny wicemistrz Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas – Wojciech Sykała. Reprezentant Polski również jest wychowankiem klubu z Tarnowa Podgórnego.

Kistowski ma już za sobą jeden sezon w gronie młodzieżowców, ale nie zdołał przebić się do krajowej czołówki. Potencjał by tam się znaleźć z pewnością ma, ponieważ w juniorach w 2011 roku zdobył brąz Mistrzostw Polski ze startu wspólnego. Później podczas MP w drużynie i w parach (na zdjęciu) zdobył dwa złota! Dodatkowo zajął m.in 10. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu UCI – Tour de la Region de Lódź.

Niespełna 20-letni zawodnik nie widzi szansy na rozwój w naszym kraju i dlatego chce spróbować swoich sił za granicą. Kacper i Wojtek wyjeżdżają do Francji już pod koniec stycznia, a siódmego lutego wraz z kolegami z drużyny wyruszają na zgrupowanie. To właśnie tam, będą mieli już pierwsze starty w sezonie.

W ich kalendarzu startowym znajduje się m.in wyścig Paris-Troyes (1.2 UC), który zaplanowano na 10 marca.

Poprzedni artykułPrace nad organizacją 6. edycji wyścigu Tour de Rybnik trwają!