Alexandre GeniezEkipa FDJ postanowiła w przerwie między sezonowej zatrudnić kolarza Argos – Shimano, Alexandra Genieza. Dla Francuza może to krok w przód w jego krótkiej przygodzie z kolarstwem.

24 letni zawodnik w ostatnim sezonie nie błyszczał specjalnie na kolarskich trasach. Jego najlepsze wyniki to 8. miejsce w generalce Circuit de la Sarthe – Pays de la Loire i 9. pozycja w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Niewątpliwie dla właścicieli FDJ duży wpływ na decyzję o zatrudnieniu Francuza miały jego wyniki w 2011 roku. Geniez wygrał wtedy etap podczas Österreich-Rundfahrt, zajął drugie miejsce w generalce Tour de Luxembourg, przegrywając tylko z Linusem Gerdemannem. Oprócz tego stanął również na podium etapowym Vuelta a Espańa, a także zaliczył dobry występ w Critérium International potwierdzają, że młody Francuz ma zadatki na solidnego kolarza.

„Jestem bardzo zadowolony, że Marc Madiot chciał podpisać ze mną kontrakt. Cenię go bardzo za dobre podejście do swoich zawodników i pełen profesjonalizm. Chcę spełnić pokładane we mnie nadzieje i wydatnie pomóc Thibaut Pinot podczas Tour de France” – mówi nowy nabytek francuskiej ekipy.

Geniez zadebiutuje w nowym zespole podczas Grand Prix La Marseillaise (27 styczeń). W lutym zobaczymy go podczas Tour Méditerranéen (6-10 luty). Dość skromny plan startowy wypełniają także Paris – Nice, Critérium International, Flčche Wallonne i Ličge – Bastogne – Ličge.