Leopard-TrekPo bardzo udanym sezonie 2012 – drużyna Leopard-Trek, która jest kontynentalnym zapleczem RadioShack-Nissan-Trek, skompletowała już skład i ma podobne cele na 2013 rok.

Luksemburska ekipa kontynentalna w minionym sezonie zajęła 17. miejsce w rankingu UCI Europe Tour mimo bardzo młodego składu. Najlepsze wyniki osiągnął 20-letni Bob Jungels, który od przyszłego roku będzie kolarzem RadioShack-Nissan-Trek. Młody Luksemburczyk w ciągu ostatnich 12 miesięcy skompletował 5. zwycięstw w wyścigach UCI w tym triumf w Paryż-Roubaix dla młodzieżowców. Dodatkowo podczas Mistrzostw Europy w Holandii, wywalczył srebro w wyścigu na czas.

Oprócz niego skład opuścili jeszcze: były Mistrz Europy  – Julian Kern (AG2R-La Mondiale), Alexandr Pliuschin (IAM Cycling) oraz Giorgio Brambilla (Atlas Personal-Jakroo).

„Wyniki jak dla każdego zespołu są dla nas bardzo ważne, ale naszym głównym celem jest szukanie młodych, utalentowanych zawodników. Możemy im przekazać nasze doświadczenie i pokazać im swoją wartość i potencjał”, czytamy w komunikacie prasowym Leopard-Trek.