Marianne Vos (Stichting Rabo Women Cycling Team) po finiszu z peletonu wygrała 1. etap oraz założyła koszulkę liderki Giro Donne. Najlepiej z Polek wypadła Małgorzata Jasińska (MCipollini Giamenini).
Najlepsze kolarki na świecie, rywalizowały dziś na trasie z Napoli do miejscowości Terracina. Łączny dystans tego odcinka wynosił139 kilometrów. O wszystkim zdecydował sprint z peletonu. Obronną ręką, wyszła z niego ubiegłoroczna triumfatorka – Marianne Vos. Dziś pokonała Amerykankę Shelley Olds (AA Drink – Leontien.nl Cycling Team) oraz mistrzynię świata – Giorgię Bronzini (Diadora – Pasta Zara).
Małgorzata Jasińska znalazła się na 27. miejscu. Sylwia Kapusta-Szydłak (Hitec Products – Mistral Home Cycling Team) była 48., a Dorota Gregorowicz (Verinlegno – Fabiani) ze stratą 19. sekund była 109.
Wyniki:
1 | Marianne Vos (Ned) Stichting Rabobank Women Cycling Team | 3:48:31 | |
2 | Shelley Olds (USA) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
3 | Giorgia Bronzini (Ita) Diadora – Pasta Zara | ||
4 | Ina Yoko Teutenberg (Ger) Team Specialized – Lululemon | ||
5 | Judith Arndt (Ger) Orica-AIS | ||
6 | Rochelle Gilmore (Aus) Faren Honda Team | ||
7 | Monia Baccaille (Ita) MCipollini Giambenini | ||
8 | Elizabeth Armitstead (GBr) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
9 | Marta Tagliaferro (Ita) MCipollini Giambenini | ||
10 | Barbara Guarischi (Ita) Fassa Bortolo – Servetto | ||
11 | Alena Amialiusik (Blr) Be Pink | ||
12 | Julia Martisova (Rus) Be Pink | ||
13 | Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
14 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
15 | Alona Andruk (Ukr) Vaiano Tepso | ||
16 | Oxana Kozonchuk (Rus) Be Pink | ||
17 | Romy Kasper (Ger) RusVelo | ||
18 | Kim De Baat (Ned) Netherlands | ||
19 | Clara Hughes (Can) Team Specialized – Lululemon | ||
20 | Emma Johansson (Swe) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
21 | Christel Ferrier Bruneau (Fra) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
22 | Ludivine Henrion (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
23 | Sharon Laws (GBr) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
24 | Giada Borgato (Ita) Diadora – Pasta Zara | ||
25 | Cherise Taylor (RSA) Lotto Belisol Ladies | ||
26 | Sara Mustonen (Swe) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
27 | Malgorzata Jasinska (Pol) MCipollini Giambenini | ||
28 | Linda Villumsen (NZl) Orica-AIS | ||
29 | Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Tepso | ||
30 | Inga Cilvinaite (Ltu) Diadora – Pasta Zara | ||
31 | Francesca Cauz (Ita) Fassa Bortolo – Servetto | ||
32 | Edita Janeliunaite (Ltu) Diadora – Pasta Zara | ||
33 | Anna Van Der Breggen (Ned) Netherlands | ||
34 | Alessandra d’Ettorre (Ita) Diadora – Pasta Zara | ||
35 | Gracie Elvin (Aus) Faren Honda Team | ||
36 | Eleonora Spaliviero (Ita) Vaiano Tepso | ||
37 | Loes Gunnewijk (Ned) Orica-AIS | ||
38 | Alessandra Borchi (Ita) MCipollini Giambenini | ||
39 | Charlotte Becker (Ger) Team Specialized – Lululemon | ||
40 | Shara Gillow (Aus) Orica-AIS | ||
41 | Tatiana Guderzo (Ita) MCipollini Giambenini | ||
42 | Anastasiya Chulkova (Rus) Forno d’Asolo Colavita | ||
43 | Giuseppina Grassi (Mex) Faren Honda Team | ||
44 | Lucinda Brand (Ned) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
45 | Alexsandra Burchenkova (Rus) S.C. Michela Fanini Rox | ||
46 | Evelyn Stevens (USA) Team Specialized – Lululemon | ||
47 | Irina Molicheva (Rus) RusVelo | ||
48 | Sylwia Kapusta (Pol) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
49 | Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Belisol Ladies | ||
50 | Adrie Visser (Ned) Netherlands | ||
51 | Lise Nøstvold (Nor) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
52 | Chloe Hosking (Aus) Team Specialized – Lululemon | ||
53 | Marta Bastianelli (Ita) MCipollini Giambenini | ||
54 | Jennifer Fiori (Ita) Fassa Bortolo – Servetto | ||
55 | Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS | ||
56 | Hanka Kupferagel (Ger) RusVelo | ||
57 | Valentina Scandolara (Ita) S.C. Michela Fanini Rox | ||
58 | Odette Bertolin (Ita) Verinlegno – Fabiani | ||
59 | Tiffany Cromwell (Aus) Orica-AIS | ||
60 | Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Forno d’Asolo Colavita | ||
61 | Anna Trevisi (Ita) Vaiano Tepso | ||
62 | Svetlana Pauliukaite (Ltu) Forno d’Asolo Colavita | ||
63 | Lisa Brennauer (Ger) Team Specialized – Lululemon | ||
64 | Elke Gebhardt (Ger) Be Pink | ||
65 | Claudia Hausler (Ger) Orica-AIS | ||
66 | Joanna Van De Winkel (RSA) Lotto Belisol Ladies | ||
67 | Olga Zabelinskaya (Rus) RusVelo | ||
68 | Simona Frapporti (Ita) Be Pink | ||
69 | Katie Colclough (GBr) Team Specialized – Lululemon | ||
70 | Emma Pooley (GBr) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
71 | Rasa Leleivyte (Ltu) Vaiano Tepso | ||
72 | Valentina Carretta (Ita) MCipollini Giambenini | ||
73 | Lucy Martin (GBr) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
74 | Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Rox | ||
75 | Jennifer Hohl (Swi) Faren Honda Team | ||
76 | Jessie Daams (Bel) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
77 | Yulia Blindyuk (Rus) Faren Honda Team | ||
78 | Lorena Foresi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox | ||
79 | Fabiana Luperini (Ita) Faren Honda Team | ||
80 | Lauren Kitchen (Aus) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
81 | Francesca Stefani (Ita) Diadora – Pasta Zara | ||
82 | Martine Bras (Ned) Netherlands | ||
83 | Tatiana Antoshina (Rus) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
84 | Rossella Ratto (Ita) Verinlegno – Fabiani | ||
85 | Agne Silinyte (Ltu) Diadora – Pasta Zara | ||
86 | Alina Bondarenko (Rus) RusVelo | ||
87 | Tetyana Riabchenko (Ukr) Forno d’Asolo Colavita | ||
88 | Liza Rachetto (USA) Forno d’Asolo Colavita | ||
89 | Susanna Zorzi (Ita) MCipollini Giambenini | ||
90 | Patricia Schwager (Swi) Forno d’Asolo Colavita | ||
91 | Julia Soek (Ned) Netherlands | ||
92 | Noemi Cantele (Ita) Be Pink | ||
93 | Jessie MacLean (Aus) Orica-AIS | ||
94 | Iris Slappendel (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
95 | Sara Grifi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox | ||
96 | Natalia Boyarskaya (Rus) RusVelo | ||
97 | Silvia Valsecchi (Ita) Be Pink | ||
98 | Birgit Lavrijssen (Ned) Netherlands | ||
99 | Ally Stacher (USA) Team Specialized – Lululemon | ||
100 | Robyn De Groot (RSA) Lotto Belisol Ladies | ||
101 | Veronica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Rox | ||
102 | Sophie Ann Duyck (Bel) Lotto Belisol Ladies | ||
103 | Doris Schweizer (Swi) Fassa Bortolo – Servetto | 0:00:19 | |
104 | Viviana Gatto (Ita) Fassa Bortolo – Servetto | ||
105 | Nicole Cooke (GBr) Faren Honda Team | ||
106 | Erika Cecchel (Ita) Fassa Bortolo – Servetto | ||
107 | Frøydis Wærsted (Nor) Hitec Products – Mistral Home Cycling Team | ||
108 | Petra Zrimsek (Slo) Be Pink | ||
109 | Dorota Gregorowicz (Pol) Verinlegno – Fabiani | ||
110 | Aleksandra Sosenko (Ltu) Vaiano Tepso | ||
111 | Marieke Van Wanroij (Ned) AA Drink – Leontien.nl Cycling Team | ||
112 | Elena Berlato (Ita) Fassa Bortolo – Servetto | ||
113 | Sanne Van Paassen (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
114 | Lise Olivier (RSA) Lotto Belisol Ladies | 0:00:24 | |
115 | Alessia Martini (Ita) Vaiano Tepso | 0:00:25 | |
116 | Ella Michal (Isr) S.C. Michela Fanini Rox | ||
117 | Evgeniya Romanyuta (Rus) RusVelo | ||
118 | Liesbet De Vocht (Bel) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
119 | Roxane Knetemann (Ned) Stichting Rabo Women Cycling Team | ||
120 | Myfanwy Galloway (Aus) Faren Honda Team | ||
121 | Amber Pierce (USA) Diadora – Pasta Zara | ||
122 | Whitney Gaggioli (USA) Forno d’Asolo Colavita | 0:00:39 | |
123 | Valentina Bastianelli (Ita) Vaiano Tepso | 0:01:32 | |
124 | Barbara Venerito (Ita) Verinlegno – Fabiani | 0:01:59 | |
125 | Charlotte Lenting (Ned) Netherlands | 0:02:43 | |
126 | Federica Primavera (Ita) Forno d’Asolo Colavita | 0:04:13 | |
127 | Lara Vieceli (Ita) Verinlegno – Fabiani | ||
128 | Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Rox | ||
NA | Fleur Faure (Fra) Verinlegno – Fabiani | ||
EX | Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Rox |
Foto: corvospro.com
Andrzej