W najbliższy piątek rozpocznie się XXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012.  Na starcie staną najlepsze polskie drużyny oraz liczna reprezentacja zawodników zza granicy. Portal naszosie.pl jest patronem medialnym tej imprezy!

Już po raz dwudziesty siódmy odbędzie się Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2012”, który rozegrany zostanie, podobnie jak w poprzednich latach, na drogach województw łódzkiego oraz wielkopolskiego. Tradycyjnie jest to pierwszy w sezonie wyścig wieloetapowy, dający doskonałą możliwość sprawdzenia przez kolarzy sił i możliwości przed najważniejszymi  startami.

W tym roku „Hellena Tour 2012” znów odbędzie się w zmienionej formule, bowiem zmniejszono ilość etapów, a tym samym skróceniu uległa trasa. Związane to było między innymi z sugestiami kolarzy. Tym razem będą mieli oni do pokonania około 400 kilometrów podczas czterech odcinków wyścigu. Pierwszy etap rozegrany zostanie ze startem i metą w Warcie, w sobotę tradycyjnie odbędą się jazda indywidualna na czas oraz etap z Kalisza do Kazimierza Biskupiego, natomiast na koniec zmagań uczestnicy staną na starcie w Wieluniu, aby finiszować w Kaliszu.

Na starcie staną najlepsze polskie drużyny, łącznie z wszystkimi drużynami kontynentalnymi. Do wyścigu zgłosił się również najaktywniejszy zawodnik ubiegłorocznego Tour de Pologne – Adrian Kurek. Kolarz pro-kontynentalnej drużyny Utensilnord-Named przebywa obecnie w Polsce i w ramach przygotowań do Tour of Turkey, postanowił wziąć udział w imprezie organizowanej przez KTK Kalisz.

Mapy:

Program wyścigu:

 I ETAP  13 kwietnia br. – ZE  STARTU  WSPÓLNEGO    WOKÓŁ JEZ. JEZIORSKO  Warta  –  Warta 155 km

Trasa: (Warta – Kalinowa – Goszczanów – Cielce – Warta x2 Rundy po 39 km) – Jeziorsko – Rzymsko – Księża Wólka – Drużbin – Pęczniew – Zadzim – Rososzyca – Warta

14.00 – start  w Warcie Pl. im. Wł. St. Reymonta.

17.30 – meta etapu w  Warcie Pl. im. Wł. St. Reymonta.

II ETAP 14 kwietnia br. – JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS  Opatówek – Trojanów  – Chełmce – Saczyn – Chełmce – Trojanów – Opatówek  14 km.

9.30 – start pierwszego zawodnika przy Firmie JUTRZENKA COLIAN, Opatówek, ul. Zdrojowa 1

III ETAP  14 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO  Kalisz – Kazimierz Biskupi – 103  km. 

Trasa: Kalisz – Żelazków – Zbiersk –  Mycielin –  Tuliszków – Rychwał  – Stare Miasto – Konin – Golina – Kazimierz Biskupi ul. Golińska – (1 Maja – Węglewska – Klasztorna – Golińska – 1 Maja x 3 Rundy po 2,1 km)   

15.00 – dekoracja zwycięzców II etapu w Kaliszu na Rynku Głównym.

15.30 – start honorowy  w Kaliszu na Rynku Głównym.

15.35 – start ostry  w Kaliszu ul. Warszawska skrzyżowanie  z ul. Klonową.

17.30 – meta etapu  w Kazimierzu Biskupim ul. 1 Maja

IV ETAP 15 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO  Wieluń – Kalisz  129 km

Trasa: Wieluń – Młynisko – Parcice –  Bolesławiec – Wieruszów – Doruchów – Grabów – Brzeziny – Godziesze Wielkie – Saczyn – Chełmce – Trojanów – Opatówek – Zduny – Kalisz (ul. Górnośląska x 3 Rundy po 1,85 km)

11.00 – start w Wieluniu Pl. Legionów.

14.00 – meta etapu na ulicy Górnośląskiej przy byłym Hotelu ORBIS PROSNA w Kaliszu.


Koszulki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wstępna lista startowa wyścigu  „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012” (stan na dzień 6 kwietnia)

* – zawodnicy startujący w kategorii U-23

ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz

*1. Mateusz Nowaczek        1991/POL

*2. Piotr Polus                      1990/POL

*3. Mateusz Mikulicz           1993/POL

*4. Michał Michciński          1993/POL

*5. Rafał Jeziorski                1993/POL

*6. Dominik Kok                  1993/POL

*7. Mateusz Trepkowski      1993/POL

*8. Patryk Komisarek           1993/POL

dyrektor sportowy

Tomasz Wieczorek

 

ASC Dukla Praga

1. Jiri Bares                           1989/CZE

2. Martin Hacecky                 1988/CZE

*3. Roman Furst                            1991/CZE

4. Jiri Hochmann                            1986/CZE

*5. Ondrej Vendolsky           1991/CZE

6. Alois Kankovsky              1983/CZE

7. Marek Mixa                       1985/CZE

*8. Jan Kraus                        1993/CZE

rezerwowi

*Jan Kaduch                          1992/CZE

*Frantisek Sisr                      1993/CZE

*Ondrej Rybin                       1993/CZE

*Denis Rugovac                    1993/CZE

dyrektor sportowy

Josef Kratina

 

Bank BGŻ

1. Paweł Brylowski              1989/POL

2. Konrad Czajkowski          1988/POL

3. Michał Podlaski                1988/POL

4. Adam Stachowiak             1989/POL

5. Piotr Sztobryn                            1989/POL

dyrektor sportowy

Szymon Krotosz

 

BDC MarcPol Team

*1. Adrian Banaszek             1993/POL

2. Adam Wadecki                  1977/POL

3. Damian Walczak               1984/POL

4. Dariusz Baranowski                  1972/POL

5. Dariusz Rudzicki              1981/POL

*6. Eryk Latoń                       1993/POL

7. Jarosław Kowalczyk         1989/POL

*8. Kacper Gronkiewicz       1993/POL

9. Konrad Dąbkowski           1989/POL

*10. Konrad Kott                  1993/POL

11. Marcin Sapa                    1976/POL

12. Mateusz Komar              1985/POL

13. Piotr Kirpsza                            1989/POL

14. Robert Radosz                1975/POL

15. Wojciech Ziółkowski     1984/POL

dyrektor sportowy

Dariusz Banaszek

 

CCC Polsat Polkowice

1. Paweł Charucki                1988/POL

*2. Piotr Gawroński             1990/POL

3. Tomasz Kiendyś               1977/POL

4. Bartłomiej Matysiak                  1984/POL

5. Nikolay Mihaylov             1988/BUL

6. Marek Rutkiewicz            1981/POL

7. Grzegorz Stępniak            1989/POL

8. Mateusz Taciak                 1984/POL

9. Dariusz Batek                   1986/POL

10. Sylwester Janiszewski    1988/POL

11. Adrian Honkisz               1988/POL

*12. Łukasz Owsian             1990/POL

13. Rafał Ratajczyk              1983/POL

14. Kamil Zieliński               1988/POL

dyrektor sportowy

Piotr Wadecki

 

DhfK Lipsk

*1. Erik Bothe                       1992/GER

*2. Matti Bruckner               1992/GER

*3. Daniel Harnisch              1992/GER

*4. Patrik Nagler                   1991/GER

rezerwowy

Tony Muller                          1990/GER

dyrektor sportowy

Michael Schiffner

 

Experiment 23

*1. Jan Drbohlav                            1991/CZE

2. Radek Hrachovec              1989/CZE

*3. Pavel Kolar                     1993/CZE

*4. Josef Tomek                    1990/CZE

*5. Vit Volny                        1993/CZE

*6. Milan Zalesky                 1992/CZE

7. Filip Zaoral                       1988/CZE

dyrektor sportowy

Frantisek Drbohlav

 

GKS Cartusia Kartuzy

*1. Tomasz Makuch             1992/POL

*2. Michał Kosior                 1992/POL

*3. Paweł Samol                     1993/POL

*4. Adam Matuszczyk          1993/POL

*5. Sebastian Młyński           1992/POL

6. Tomasz Marzec                 1989/POL

dyrektor sportowy

Dariusz Małecki

 

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne

*1. Konrad Błaszczyk           1991/POL

*2. Adam Kordus                  1992/POL

*3. Kacper Kistowski           1993/POL

*4. Andrzej Marciniak          1993/POL

dyrektor sportowy

Szymon Jakubowski

 

Isaac Torgau

1. Patrick Schubert               1984/GER

2. Ronny Freiersleben        1987/GER

3. Tobias Durrer                   1969/GER

*4. Eric Reuter                      1990/GER

5. Karsten Volkmann          1978/GER

6. Alexander Muller             1986 /GER

7. Florian From                              /GER

dyrektor sportowy

Thomas Rieger

 

KK Legia 1928

1. Piotr Antkowiak               1989/POL

2. Marek Cichosz                  1979/POL

3. Jakub Komar                     1985/POL

4. Łukasz Modzelewski        1986/POL

5. Wojciech Skarżyński        1989/POL

6. Dariusz Kołakowski         1987/POL

dyrektor sportowy

Jan Antkowiak

 

KLTC Konin

*1. Wojciech Pszczolarski   1991/POL

*2. Rafał Klepacki                1992/POL

*3. Łukasz Piwowski           1992/POL

*4. Mateusz Kamiński          1993/POL

*5. Damian Skiba                  1993/POL

dyrektor sportowy

Robert Kierejewski

 

Klub Warmia i Mazury

1. Simas Kondrotas              1985/LTU

2. Radosław Syrojć               1989/POL

*3. Paweł Krzywania            1990/POL

*4. Grzegorz Czetyrko          1990/POL

*5. Dawid Klimczyk                1990/POL

*6. Przemysław Sobieraj      1991/POL

*7. Bartosz Grochowski       1991/POL

*8. Wladimir Belkin             1991/RUS

*9. Paweł Skrzyszewski       1992/POL

*10. Damian Drozdowski    1991/POL

dyrektor sportowy

Zdzisław Trojga

 

KS Pogoń Mostostal Puławy

1. Artur Detko                       1983/POL

*2. Dariusz Głuszak             1991/POL

*3. Wojciech Wręga             1991/POL

*4. Grzegorz Haba                1992/POL

*5. Arkadiusz Owsian          1993/POL

*6. Michał Czerkies              1992/POL

*7. Paweł Kister                   1992/POL

*8. Jacek Kirpsza                  1991/POL

*9. Tomasz Kulpa                 1993/POL

*10. Marcin Ziemianek        1991/POL

dyrektor sportowy

Łukasz Świderski

 

KTK Kalisz

1. Tomasz Lisowicz              1977/POL

2. Jarosław Rębiewski        1974/POL

*3. Mateusz Nowak              1992/POL

*4. Kornel Sójka                     1990/POL

*5. Jakub Kaczmarek            1993/POL

*6. Adrian Marciniak            1991/POL

*7. Piotr Wojciechowski      1991/POL

*8. Sebastian Kurowski        1993/POL

*9. Damian Tomczak            1991/POL

dyrektor sportowy    

Wojciech Pawlak

 

Roadsing-Brothers Bikes

*1. Florian Tenbruck            1990/GER

*2. Jonas Tenbruck               1993/GER

*3. Nick Meller                     1992/GER

4. Philipp Mair                      1989/GER

5. Philipp Tutzschke             1989/GER

6. Julian Rammler                1987/GER

7. Spencer Smitheman          1989/CAN

8. Lang Reynolds                  1983/USA

dyrektor sportowy

Chris Derle

 

SKC Prostejov

*1. Tomas Salaj                    1990/CZE

*2. Jakub Filip                      1992/CZE

*3. Michal Mracek                1992/CZE

*4. Martin Cetkovsky           1992/CZE

*5. Ondrej Tkadlec               1993/CZE

*6. Viktor Vrazel                  1992/CZE

*7. David Babianek              1993/CZE

*8. Dominik Hynek              1991/CZE

*9. Jiri Matousek                  1992/CZE

rezerwowi

Jiri Hradil                              1986/CZE

Martin Sevcik                        1982/CZE

dyrektor sportowy

Michal Mracek

 

SMKK Bolmet Trek Legnica

1. Damian Miela                   1989/POL

2. Damian Pińczuk               1989/POL

3. Marcin Urbanowski       1988/POL

*4. Adam Dudziak                1991/POL

*5. Damian Fornalski           1991/POL

*6. Pedro Macia Rivas         1990/ESP

*7. Paweł Wdowiak              1991/POL

*8. Dawid Zieliński              1991/POL

dyrektor sportowy

Janusz Jasiński

 

TC Chrobry Felt Głogów

*1. Mieszko Bulik                1990/POL

*2. Franciszek Dąbrowski    1990/POL

*3. Konrad Zatorski              1992/POL

*4. Szymon Strzeduła           1992/POL

*5. Bartosz Zając                  1993/POL

*6. Dominik Tomaszewski  1993/POL

*7. Norbert Krakowiak        1993/POL

*8. Mateusz Biderman                   1992/POL

rezerwowi

*Damian Lasota                    1993/POL

*Kacper Ceremuga               1993/POL

Mateusz Jegier                      1989/POL

dyrektor sportowy

Bolesław Bałd

 

TJ Favorit Brno

1. Jakub Ehrenberger            1989/CZE

*2. Petr Hampl                      1993/CZE

*3. Dominik Chlupac           1993/CZE

*4. Daniel Turek                       1993/CZE

*5. Jan Zimovcak                  1993/CZE

dyrektor sportowy

Frantisek Trkal

 

Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska Brzeg

*1. Łukasz Osiecki               1990/POL

*2. Leszek Pluciński             1990/POL

*3. Jakub Foltyn                   1992/POL

4. Paweł Pac                          1989/POL

5. Marcin Wolski                  1984/POL

*6. Andrzej Bartkiewicz       1991/POL

*7. Dorian Bartkiewicz        1991/POL

*8. Kamil Migdoł                  1990/POL

dyrektor sportowy

Jacek Bartkiewicz

Indywidualnie:

ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz

*Wojciech Kargul                 1993/POL

Utensilnord-Named

Adrian Kurek                        1988/POL

Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska Brzeg

*Dominik Zagórny                1991/POL

*Rafał Król                           1993/POL

*Jozef Cerny                         1993/CZE

*Wiktor Mrozek                   1993/POL

 

Paweł Maćkowski                          /POL

Krzysztof Dziedzic                         /POL

*Konrad Tomasiak               1991/POL

*Piotr Skarżyński                  1990/POL

Poprzedni zwycięzcy:

1986 r. – Sławomir Pietraszewski/Orzeł Łódź

1987 r. – Adam Szafron/Gwardia Katowice

1988 r. – Marek Leśniewski/Romet Bydgoszcz

1989 r. – Zbigniew Rudyk/JZS Jelcz

1990 r. – Adam Szafron/Gwardia Katowice

1991 r. – Zbigniew Piątek/Korona Kielce

1992 r. – Radosław Bączak/Hellena Kalisz

1993 r. – Marek Wrona/Moto Jelcz Laskowice

1994 r. – Piotr Wadecki/Petrochemia Telekomunikacja S.A. Płock

1995 r. – Petr Konecny/Tico Praga/Czechy

1996 r. – Raimondas Rumsas/Mróz Borek Wielkopolski

1997 r. – Raimondas Rumsas/ZGK Mróz

1998 r. – Zbigniew Piątek/PKS Irena Zepter

1999 r. – Piotr Wadecki/ZGK Mróz

2000 r. – Eugen Wacker/ZGK Mróz

2001 r. – Bogdan Bondariew/ZGK Mróz

2002 r. – Raimondas Vilcinskas/ZGK Mróz

2003 r. – Andriv Grivko/Ukraina

2004 r. – Artur Krasiński/DHL Author

2005 r. – Tomasz Lisowicz/Knauf Team

2006 r. – Krzysztof Jeżowski/Knauf Domin Sport Włoszczowa

2007 r. – Tomasz Kiendyś/CCC Polsat Polkowice

2008 r. – Krzysztof Jeżowski/CCC Polsat Polkowice

2009 r. – Łukasz Bodnar/CCC Polsat Polkowice

2010 r. – Wojciech Ziółkowski/DHL Author

2011 r. – Vojtech Hacecky/Dukla Praga/Czechy

Organizator wyścigu:

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu

Współorganizatorzy:

Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów

Wielkopolski Związek Kolarski

Województwo Łódzkie

Województwo Wielkopolskie

Miasto Kalisz

Gmina i Miasto Warta

Miasto i Gmina  Wieluń

Gmina Kazimierz Biskupi

Miasto Konin

Miasto Wieruszów

Powiat  Kaliski

Powiat  Koniński

Powiat  Poddębicki

Powiat Sieradzki

Powiat  Wieluński

Powiat Wieruszowski

Powiat  Turecki

Powiat Ostrzeszowski

Miasto i Gmina Grabów nad Prosną

Miasto i Gmina Dobra

Gmina i Miasto Stawiszyn

Gmin i Miasto Tuliszków

Gmina i Miasto Rychwał

Gmina Goszczanów

Gmina Opatówek

Gmina Godziesze Wielkie

Gmina Brzeziny

Gmina Żelazków

Gmina Mycielin

Gmina Golina

Gmina Stare Miasto

Gmina Pęczniew

Gmina Zadzim

Gmina Biała

Gmina Czastary

Gmina Bolesławiec

Gmina Doruchów

Gmina Błaszki

Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

Regulamin wyścigu > reg12_010

 

Źródło: KTK Kalisz + własne

Mapy: KTK Kalisz