W najbliższy piątek rozpocznie się XXVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012. Na starcie staną najlepsze polskie drużyny oraz liczna reprezentacja zawodników zza granicy. Portal naszosie.pl jest patronem medialnym tej imprezy!
Już po raz dwudziesty siódmy odbędzie się Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2012”, który rozegrany zostanie, podobnie jak w poprzednich latach, na drogach województw łódzkiego oraz wielkopolskiego. Tradycyjnie jest to pierwszy w sezonie wyścig wieloetapowy, dający doskonałą możliwość sprawdzenia przez kolarzy sił i możliwości przed najważniejszymi startami.
W tym roku „Hellena Tour 2012” znów odbędzie się w zmienionej formule, bowiem zmniejszono ilość etapów, a tym samym skróceniu uległa trasa. Związane to było między innymi z sugestiami kolarzy. Tym razem będą mieli oni do pokonania około 400 kilometrów podczas czterech odcinków wyścigu. Pierwszy etap rozegrany zostanie ze startem i metą w Warcie, w sobotę tradycyjnie odbędą się jazda indywidualna na czas oraz etap z Kalisza do Kazimierza Biskupiego, natomiast na koniec zmagań uczestnicy staną na starcie w Wieluniu, aby finiszować w Kaliszu.
Na starcie staną najlepsze polskie drużyny, łącznie z wszystkimi drużynami kontynentalnymi. Do wyścigu zgłosił się również najaktywniejszy zawodnik ubiegłorocznego Tour de Pologne – Adrian Kurek. Kolarz pro-kontynentalnej drużyny Utensilnord-Named przebywa obecnie w Polsce i w ramach przygotowań do Tour of Turkey, postanowił wziąć udział w imprezie organizowanej przez KTK Kalisz.
Mapy:
Program wyścigu:
I ETAP 13 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO WOKÓŁ JEZ. JEZIORSKO Warta – Warta 155 km
Trasa: (Warta – Kalinowa – Goszczanów – Cielce – Warta x2 Rundy po 39 km) – Jeziorsko – Rzymsko – Księża Wólka – Drużbin – Pęczniew – Zadzim – Rososzyca – Warta
14.00 – start w Warcie Pl. im. Wł. St. Reymonta.
17.30 – meta etapu w Warcie Pl. im. Wł. St. Reymonta.
II ETAP 14 kwietnia br. – JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS Opatówek – Trojanów – Chełmce – Saczyn – Chełmce – Trojanów – Opatówek 14 km.
9.30 – start pierwszego zawodnika przy Firmie JUTRZENKA COLIAN, Opatówek, ul. Zdrojowa 1
III ETAP 14 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO Kalisz – Kazimierz Biskupi – 103 km.
Trasa: Kalisz – Żelazków – Zbiersk – Mycielin – Tuliszków – Rychwał – Stare Miasto – Konin – Golina – Kazimierz Biskupi ul. Golińska – (1 Maja – Węglewska – Klasztorna – Golińska – 1 Maja x 3 Rundy po 2,1 km)
15.00 – dekoracja zwycięzców II etapu w Kaliszu na Rynku Głównym.
15.30 – start honorowy w Kaliszu na Rynku Głównym.
15.35 – start ostry w Kaliszu ul. Warszawska skrzyżowanie z ul. Klonową.
17.30 – meta etapu w Kazimierzu Biskupim ul. 1 Maja
IV ETAP 15 kwietnia br. – ZE STARTU WSPÓLNEGO Wieluń – Kalisz 129 km
Trasa: Wieluń – Młynisko – Parcice – Bolesławiec – Wieruszów – Doruchów – Grabów – Brzeziny – Godziesze Wielkie – Saczyn – Chełmce – Trojanów – Opatówek – Zduny – Kalisz (ul. Górnośląska x 3 Rundy po 1,85 km)
11.00 – start w Wieluniu Pl. Legionów.
14.00 – meta etapu na ulicy Górnośląskiej przy byłym Hotelu ORBIS PROSNA w Kaliszu.
Koszulki:
Wstępna lista startowa wyścigu „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2012” (stan na dzień 6 kwietnia)
* – zawodnicy startujący w kategorii U-23
ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz
*1. Mateusz Nowaczek 1991/POL
*2. Piotr Polus 1990/POL
*3. Mateusz Mikulicz 1993/POL
*4. Michał Michciński 1993/POL
*5. Rafał Jeziorski 1993/POL
*6. Dominik Kok 1993/POL
*7. Mateusz Trepkowski 1993/POL
*8. Patryk Komisarek 1993/POL
dyrektor sportowy
Tomasz Wieczorek
ASC Dukla Praga
1. Jiri Bares 1989/CZE
2. Martin Hacecky 1988/CZE
*3. Roman Furst 1991/CZE
4. Jiri Hochmann 1986/CZE
*5. Ondrej Vendolsky 1991/CZE
6. Alois Kankovsky 1983/CZE
7. Marek Mixa 1985/CZE
*8. Jan Kraus 1993/CZE
rezerwowi
*Jan Kaduch 1992/CZE
*Frantisek Sisr 1993/CZE
*Ondrej Rybin 1993/CZE
*Denis Rugovac 1993/CZE
dyrektor sportowy
Josef Kratina
Bank BGŻ
1. Paweł Brylowski 1989/POL
2. Konrad Czajkowski 1988/POL
3. Michał Podlaski 1988/POL
4. Adam Stachowiak 1989/POL
5. Piotr Sztobryn 1989/POL
dyrektor sportowy
Szymon Krotosz
BDC MarcPol Team
*1. Adrian Banaszek 1993/POL
2. Adam Wadecki 1977/POL
3. Damian Walczak 1984/POL
4. Dariusz Baranowski 1972/POL
5. Dariusz Rudzicki 1981/POL
*6. Eryk Latoń 1993/POL
7. Jarosław Kowalczyk 1989/POL
*8. Kacper Gronkiewicz 1993/POL
9. Konrad Dąbkowski 1989/POL
*10. Konrad Kott 1993/POL
11. Marcin Sapa 1976/POL
12. Mateusz Komar 1985/POL
13. Piotr Kirpsza 1989/POL
14. Robert Radosz 1975/POL
15. Wojciech Ziółkowski 1984/POL
dyrektor sportowy
Dariusz Banaszek
CCC Polsat Polkowice
1. Paweł Charucki 1988/POL
*2. Piotr Gawroński 1990/POL
3. Tomasz Kiendyś 1977/POL
4. Bartłomiej Matysiak 1984/POL
5. Nikolay Mihaylov 1988/BUL
6. Marek Rutkiewicz 1981/POL
7. Grzegorz Stępniak 1989/POL
8. Mateusz Taciak 1984/POL
9. Dariusz Batek 1986/POL
10. Sylwester Janiszewski 1988/POL
11. Adrian Honkisz 1988/POL
*12. Łukasz Owsian 1990/POL
13. Rafał Ratajczyk 1983/POL
14. Kamil Zieliński 1988/POL
dyrektor sportowy
Piotr Wadecki
DhfK Lipsk
*1. Erik Bothe 1992/GER
*2. Matti Bruckner 1992/GER
*3. Daniel Harnisch 1992/GER
*4. Patrik Nagler 1991/GER
rezerwowy
Tony Muller 1990/GER
dyrektor sportowy
Michael Schiffner
Experiment 23
*1. Jan Drbohlav 1991/CZE
2. Radek Hrachovec 1989/CZE
*3. Pavel Kolar 1993/CZE
*4. Josef Tomek 1990/CZE
*5. Vit Volny 1993/CZE
*6. Milan Zalesky 1992/CZE
7. Filip Zaoral 1988/CZE
dyrektor sportowy
Frantisek Drbohlav
GKS Cartusia Kartuzy
*1. Tomasz Makuch 1992/POL
*2. Michał Kosior 1992/POL
*3. Paweł Samol 1993/POL
*4. Adam Matuszczyk 1993/POL
*5. Sebastian Młyński 1992/POL
6. Tomasz Marzec 1989/POL
dyrektor sportowy
Dariusz Małecki
GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne
*1. Konrad Błaszczyk 1991/POL
*2. Adam Kordus 1992/POL
*3. Kacper Kistowski 1993/POL
*4. Andrzej Marciniak 1993/POL
dyrektor sportowy
Szymon Jakubowski
Isaac Torgau
1. Patrick Schubert 1984/GER
2. Ronny Freiersleben 1987/GER
3. Tobias Durrer 1969/GER
*4. Eric Reuter 1990/GER
5. Karsten Volkmann 1978/GER
6. Alexander Muller 1986 /GER
7. Florian From /GER
dyrektor sportowy
Thomas Rieger
KK Legia 1928
1. Piotr Antkowiak 1989/POL
2. Marek Cichosz 1979/POL
3. Jakub Komar 1985/POL
4. Łukasz Modzelewski 1986/POL
5. Wojciech Skarżyński 1989/POL
6. Dariusz Kołakowski 1987/POL
dyrektor sportowy
Jan Antkowiak
KLTC Konin
*1. Wojciech Pszczolarski 1991/POL
*2. Rafał Klepacki 1992/POL
*3. Łukasz Piwowski 1992/POL
*4. Mateusz Kamiński 1993/POL
*5. Damian Skiba 1993/POL
dyrektor sportowy
Robert Kierejewski
Klub Warmia i Mazury
1. Simas Kondrotas 1985/LTU
2. Radosław Syrojć 1989/POL
*3. Paweł Krzywania 1990/POL
*4. Grzegorz Czetyrko 1990/POL
*5. Dawid Klimczyk 1990/POL
*6. Przemysław Sobieraj 1991/POL
*7. Bartosz Grochowski 1991/POL
*8. Wladimir Belkin 1991/RUS
*9. Paweł Skrzyszewski 1992/POL
*10. Damian Drozdowski 1991/POL
dyrektor sportowy
Zdzisław Trojga
KS Pogoń Mostostal Puławy
1. Artur Detko 1983/POL
*2. Dariusz Głuszak 1991/POL
*3. Wojciech Wręga 1991/POL
*4. Grzegorz Haba 1992/POL
*5. Arkadiusz Owsian 1993/POL
*6. Michał Czerkies 1992/POL
*7. Paweł Kister 1992/POL
*8. Jacek Kirpsza 1991/POL
*9. Tomasz Kulpa 1993/POL
*10. Marcin Ziemianek 1991/POL
dyrektor sportowy
Łukasz Świderski
KTK Kalisz
1. Tomasz Lisowicz 1977/POL
2. Jarosław Rębiewski 1974/POL
*3. Mateusz Nowak 1992/POL
*4. Kornel Sójka 1990/POL
*5. Jakub Kaczmarek 1993/POL
*6. Adrian Marciniak 1991/POL
*7. Piotr Wojciechowski 1991/POL
*8. Sebastian Kurowski 1993/POL
*9. Damian Tomczak 1991/POL
dyrektor sportowy
Wojciech Pawlak
Roadsing-Brothers Bikes
*1. Florian Tenbruck 1990/GER
*2. Jonas Tenbruck 1993/GER
*3. Nick Meller 1992/GER
4. Philipp Mair 1989/GER
5. Philipp Tutzschke 1989/GER
6. Julian Rammler 1987/GER
7. Spencer Smitheman 1989/CAN
8. Lang Reynolds 1983/USA
dyrektor sportowy
Chris Derle
SKC Prostejov
*1. Tomas Salaj 1990/CZE
*2. Jakub Filip 1992/CZE
*3. Michal Mracek 1992/CZE
*4. Martin Cetkovsky 1992/CZE
*5. Ondrej Tkadlec 1993/CZE
*6. Viktor Vrazel 1992/CZE
*7. David Babianek 1993/CZE
*8. Dominik Hynek 1991/CZE
*9. Jiri Matousek 1992/CZE
rezerwowi
Jiri Hradil 1986/CZE
Martin Sevcik 1982/CZE
dyrektor sportowy
Michal Mracek
SMKK Bolmet Trek Legnica
1. Damian Miela 1989/POL
2. Damian Pińczuk 1989/POL
3. Marcin Urbanowski 1988/POL
*4. Adam Dudziak 1991/POL
*5. Damian Fornalski 1991/POL
*6. Pedro Macia Rivas 1990/ESP
*7. Paweł Wdowiak 1991/POL
*8. Dawid Zieliński 1991/POL
dyrektor sportowy
Janusz Jasiński
TC Chrobry Felt Głogów
*1. Mieszko Bulik 1990/POL
*2. Franciszek Dąbrowski 1990/POL
*3. Konrad Zatorski 1992/POL
*4. Szymon Strzeduła 1992/POL
*5. Bartosz Zając 1993/POL
*6. Dominik Tomaszewski 1993/POL
*7. Norbert Krakowiak 1993/POL
*8. Mateusz Biderman 1992/POL
rezerwowi
*Damian Lasota 1993/POL
*Kacper Ceremuga 1993/POL
Mateusz Jegier 1989/POL
dyrektor sportowy
Bolesław Bałd
TJ Favorit Brno
1. Jakub Ehrenberger 1989/CZE
*2. Petr Hampl 1993/CZE
*3. Dominik Chlupac 1993/CZE
*4. Daniel Turek 1993/CZE
*5. Jan Zimovcak 1993/CZE
dyrektor sportowy
Frantisek Trkal
Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska Brzeg
*1. Łukasz Osiecki 1990/POL
*2. Leszek Pluciński 1990/POL
*3. Jakub Foltyn 1992/POL
4. Paweł Pac 1989/POL
5. Marcin Wolski 1984/POL
*6. Andrzej Bartkiewicz 1991/POL
*7. Dorian Bartkiewicz 1991/POL
*8. Kamil Migdoł 1990/POL
dyrektor sportowy
Jacek Bartkiewicz
Indywidualnie:
ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz
*Wojciech Kargul 1993/POL
Utensilnord-Named
Adrian Kurek 1988/POL
Wibatech – LMGKK Ziemia Brzeska Brzeg
*Dominik Zagórny 1991/POL
*Rafał Król 1993/POL
*Jozef Cerny 1993/CZE
*Wiktor Mrozek 1993/POL
Paweł Maćkowski /POL
Krzysztof Dziedzic /POL
*Konrad Tomasiak 1991/POL
*Piotr Skarżyński 1990/POL
Poprzedni zwycięzcy:
1986 r. – Sławomir Pietraszewski/Orzeł Łódź
1987 r. – Adam Szafron/Gwardia Katowice
1988 r. – Marek Leśniewski/Romet Bydgoszcz
1989 r. – Zbigniew Rudyk/JZS Jelcz
1990 r. – Adam Szafron/Gwardia Katowice
1991 r. – Zbigniew Piątek/Korona Kielce
1992 r. – Radosław Bączak/Hellena Kalisz
1993 r. – Marek Wrona/Moto Jelcz Laskowice
1994 r. – Piotr Wadecki/Petrochemia Telekomunikacja S.A. Płock
1995 r. – Petr Konecny/Tico Praga/Czechy
1996 r. – Raimondas Rumsas/Mróz Borek Wielkopolski
1997 r. – Raimondas Rumsas/ZGK Mróz
1998 r. – Zbigniew Piątek/PKS Irena Zepter
1999 r. – Piotr Wadecki/ZGK Mróz
2000 r. – Eugen Wacker/ZGK Mróz
2001 r. – Bogdan Bondariew/ZGK Mróz
2002 r. – Raimondas Vilcinskas/ZGK Mróz
2003 r. – Andriv Grivko/Ukraina
2004 r. – Artur Krasiński/DHL Author
2005 r. – Tomasz Lisowicz/Knauf Team
2006 r. – Krzysztof Jeżowski/Knauf Domin Sport Włoszczowa
2007 r. – Tomasz Kiendyś/CCC Polsat Polkowice
2008 r. – Krzysztof Jeżowski/CCC Polsat Polkowice
2009 r. – Łukasz Bodnar/CCC Polsat Polkowice
2010 r. – Wojciech Ziółkowski/DHL Author
2011 r. – Vojtech Hacecky/Dukla Praga/Czechy
Organizator wyścigu:
Kaliskie Towarzystwo Kolarskie w Kaliszu
Współorganizatorzy:
Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów
Wielkopolski Związek Kolarski
Województwo Łódzkie
Województwo Wielkopolskie
Miasto Kalisz
Gmina i Miasto Warta
Miasto i Gmina Wieluń
Gmina Kazimierz Biskupi
Miasto Konin
Miasto Wieruszów
Powiat Kaliski
Powiat Koniński
Powiat Poddębicki
Powiat Sieradzki
Powiat Wieluński
Powiat Wieruszowski
Powiat Turecki
Powiat Ostrzeszowski
Miasto i Gmina Grabów nad Prosną
Miasto i Gmina Dobra
Gmina i Miasto Stawiszyn
Gmin i Miasto Tuliszków
Gmina i Miasto Rychwał
Gmina Goszczanów
Gmina Opatówek
Gmina Godziesze Wielkie
Gmina Brzeziny
Gmina Żelazków
Gmina Mycielin
Gmina Golina
Gmina Stare Miasto
Gmina Pęczniew
Gmina Zadzim
Gmina Biała
Gmina Czastary
Gmina Bolesławiec
Gmina Doruchów
Gmina Błaszki
Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu
Regulamin wyścigu > reg12_010
Źródło: KTK Kalisz + własne
Mapy: KTK Kalisz