Mistrz Włoch Giovanni Visconti (Farnese Vini – Neri Sottoli) okazał się najlepszy podczas ostatniego etapu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca. W całej imprezie, triumfował Francuz Thibaut Pinot (FDJ).

4. odcinek etapówki, prowadził do Bergamo. Meta zlokalizowana była na kilkukilometrowym podjeździe, a do pokonania, w sumie było 150 kilometrów.

Od startu, z przodu kręcili: Manuel Fedele (D’Angelo & Antenucci – Nippo), Edoardo Girardi(De Rosa – Ceramica Flaminia), Daniele Colli (Geox-TMC), Laszlo Bodrogi  (Team Type 1 – Sanofi), Boy Van Poppel (UnitedHealthcare Pro Cycling), Danilo Napolitano (Acqua & Sapone). Tempo peletonu było jednak zbyt mocne i odjazd został skasowany na kilkanaście kilometrów przed końcem.

Na mecie, zameldowała się blisko 40-osobowa grupka najlepszych. Najszybciej, finiszował Visconti. Mistrz Włoch pokonał rodaków: Giuseppe De Marię (De Rosa – Ceramica Flaminia) oraz  Simone Stortoniego (Colnago – Csf Inox). W pierwszej grupie przyjechało dwóch zawodników CCC Polsat Polkowice. Marek Rutkiewicz był 27, a Jacek Morajko 35.

W klasyfikacji generalnej, triumf powędrował do 21-letniego Pinot. Francuz o 19 sekund pokonał Simone Stortoniego (Colnago – Csf Inox. Na trzecim miejscu, znalazł się Davide Rebellin (Miche), który stracił do zwycięzcy 33 sekundy. „Rutek” skończył wyścig na 23, a „Moraj” na 25. miejscu. Obaj stracili 2 minuty i 23 sekundy.