Ekipa Leopard-Trek wygrała drużynową czasówkę, podczas 1. etapu Vuelta a Espana. Liderem wyścigu został Jakob Fuglsang.

Trasa liczyła sobie 13,5 kilometra. W pierwszej fazie, znajdowała się hopka, dalej na kolarzy czekały niebezpieczne zakręty, które nie należały do najłatwiejszych. Na trasie znajdowały się dwa zakręty po 180 º. Jeden prowadził w prawo, drugi w lewo. Było również kilka szykan oraz zakrętów pod kątem 90 º.

Najlepszy rezultat, głównie za sprawą Fabiana Cancellary wykręciła ekipa Leopard-Trek. Jako pierwszy, kreskę przekroczył Duńczyk Fuglsang i to on pojedzie w czerwonej koszulce lidera.

5 sekund straciła druga ekipa Liquigas-Cannondale, z Vinenzo Nibalim na czele. Trzecia pozycja dla HTC-Highroad. Amerykanie stracili 10 sekund do zwycięzców.