Po sukcesie 68. Tour de Pologne, organizator wyścigu – Czesław Lang ma nadzieję, że nasz kraj może stać się organizatorem Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym.

Polska nigdy nie była gospodarzem szosowych Mistrzostw Świata, które są organizowane od 1921 roku. Tylko dwie edycje miały miejsce w Europie Wschodniej: 1928, w Budapeszcie (Węgry) i 1981 roku, w Pradze (Czechosłowacja).

„To jest moje marzenie,” powiedział Lang w Krakowie. „Jesteśmy gotowi na organizację takiej imprezy. Coraz więcej osób stoi przy kolarskich trasach w Polsce”.

„Niektóre trasy z Tour de Pologne, mogą być atrakcyjne na potrzeby Mistrzostw Świata”, mówi Lang. Jego zdaniem, runda w Krakowie lub Zakopanem, może być idealnym rozwiązaniem dla takiego wydarzenia.

Zwłaszcza ta druga opcja wydaje się bardzo atrakcyjna. 40,3 kilometrowa, pofałdowana runda w stolicy polskich Tatr, na której w tym roku wygrał Peter Sagan może być bardzo emocjonująca.

Czesław Lang zapowiedział, że porozmawia o swoich planach z Polskim Związkiem Kolarskim. Jego marzenie, może być szybciej zrealizowane przez „pojawienie się wielkiego, polskiego zawodnika w ciągu najbliższych kilku lat, albo jeszcze lepiej: utworzenie polskiej drużyny WordTour”, powiedział organizator Tour de Pologne.

Poprzedni artykułMichele Scarponi dla naszosie.pl: „Zabrakło niewiele by Przemek wygrał Tour de Pologne”
Następny artykułTaylor Phinney otwiera Eneco Tour. Pierwsze zwycięstwo Amerykanina dla BMC Racing.