Dwóch Michałów – Gołaś i Kwiatkowski, od przyszłego sezonu, ścigać będą się barwach ekipy Quick-Step!

27-letni Michał Gołaś, do tej pory bronił barw ekipy Vacansoleil-DCM. Były mistrz Polski orlików jest bardzo wszechstronnym kolarzem. Potrafi zafiniszować z mniejszej grupki i radzi sobie w wyścigach klasycznych. W tym sezonie zajął 4. miejsce w generalce Tour de Wallonie (2.HC) oraz w Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego. Zajął również 9. miejsce w Clasica de Almeria (1.1 UCI), oraz plasował się na 5 i 7. miejscu, na etapach Volta a Catalunya (World Tour).

21-letni Michał Kwiatkowski to specjalista od jazdy na czas. W tym sezonie potwierdził, że radzi sobie na belgijskich trasach, więc ma predyspozycje do wyścigów klasycznych. W Juniorach zdobywał medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, w tym sezonie reprezentuje barwy RadioShack. Na wiosnę, zajął 3. miejsce w generalce Driedaagse De Panne – Koksijde oraz Driedaagse van West-Vlaanderen. Dobrze prezentował się również na wyścigu dookoła Austrii, a na Mistrzostwach Polski uciekał przez wiele kilometrów.

„Przejście do naszej ekipy, utalentowanych zawodników z Polski to wielka inwestycja w przyszłość naszej ekipy”, powiedział szef drużyny – Patrick Lefevre. ”Ponadto Polska jest ważnym krajem, który rozwija się w kolarstwie. Potwierdza to taka impreza jak Tour de Pologne„.

Poprzedni artykułRiccardo Ricco zawieszony na kolejny miesiąc
Następny artykułMichał Gołaś: „Potwierdzam, podpisałem kontrakt z ekipą Quick-Step”