Po sukcesie w czasówce juniorów, kolejne złoto Mistrzostw Europy wędruje do gospodarzy. Włoszka Rossella Ratto, została w Offidzie mistrzynią Europy juniorek. Dobrze spisała się Katarzyna Niewiadoma, która wykręciła 10. czas.

17 i 18 latki, rywalizowały na 15 kilometrowej trasie. Najszybciej pokonała ją zawodniczka gospodarzy, Russella Ratto, która potrzebowała na to 21 minut i 45 sekund. Srebro wpadło do worka Francji, a przyczyniła się do tego Mathilde Faure, która do złota straciła 11 sekund. Brąz dla Rosjanki Svetlany Kashirinejo, ze stratą 15 sekund do triumfatorki.

1 minutę i 29 sekund do triumfatorki straciła Katarzyna Niewiadoma. Dla zawodniczki WLKS Krakus dało to 10. pozycję. Karolina Jurczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik) była 19.