Zapraszamy państwa do zapoznania się z kolejnymi, wynikami zagranicznych mistrzostw, w jeździe indywidualnej na czas. W następnych dniach przedstawiać będziemy pozostałe kraje oraz konkurencje.

Rosja:

Mikhail Ignatiev (Katusha) okazał się bezkonkurencyjny podczas wyścigu jazdy indywidualnej na czas. Były Mistrz Świata, pokonał swojego klubowego kolegę Vladimira Karpetsa. Brąz przypadł dla byłego zawodnika BBox Bouygues Telecome, Evgenyia Sokolova.

Czechy:

W rywalizacji pań, najlepsza okazała się Martina Sáblíková (Nowis Team). Srebro przypadło dla Martiny Ružickovej (Michela Fanini Record Rox), a brąz dla Jarmily Machacovej (ASC Dukla Praha)

Wśród mężczyzn, złoto powędrowało do Jiríego Hudecka (Psk Whirlpool – Author), który o 7 sekund pokonał Jana Bártę (Team Netapp). Brązowy medalista Tomáš Okrouhlický (Ac Sparta Praha) do zwycięzcy stracił 22 sekundy.

Norwegia:

Złoto w kategorii Elity kobiet, wywalczyła Camilla Hott (Sportsklubben Rye), która o 15 sekund pokonała Evę Jensen Bjørg (Asker CK) oraz o 23 sekundy Lise Hafsø Nøstvold (Team HITEC Products – UCK).

Edvald Boasson Hagen (Team Sky) zdeklasował rywali podczas wyścigu mężczyzn. Wszechstronny kolarz pokonał o 2 minuty i 1 sekundę Reidara Bohlina Borgersena (Joker Merida). Brązowy medalista Lorents Ola Aasvold (Plussbank Cervelo), do zwycięzcy stracił aż 4 minuty i 6 sekund!

Kanada:

Clara Hughes (Equipe Du Quebec) to nowa Mistrzyni Kanady w jeździe na czas. Srebro zdobyła Tara Whitten (Team Tibco/To The Top), która do złota potrzebowała 21 sekund. Trzecia Rhae-Christie Shaw (Independent), do drugiej zawodniczki straciła zaledwie sekundę.

Rekordy w tym kraju śrubuje Svein Tuft  (Team Spidertech powered by C10). Były vice Mistrz Świata w jeździe na czas, nie oddaje koszulki mistrzowskiej w Kanadzie już od 4 lat! Tym razem pokonał o 57 sekund Christiana Meiera (United Healthcare Pro Cycling Team) oraz o 1 minutę i 13 sekund Davida Veilleux (Team Europcar).

Niemcy:

Zawodniczki kobiecej ekipy HTC-Highroad, zdominowały jazdę na czas w tym kraju. Podium wypełniły: Judith Arndt, która pokonała klubowe koleżanki Charlotte Becker oraz Ina-Yoko Teutenberg.

W rywalizacji mężczyzn, wszystkie medale również powędrowały do kolarzy HTC-Highroad. Po swoje trzecie złoto w karierze, sięgnął były Mistrz Świata Bert Grabsch. 35-latek pokonał o 59 sekund Tonego Martina oraz o 1 minutę i 33 sekundy Patricka Gretscha.

Stany Zjednoczone:

Kolejne dwa medale dla HTC Highroad Women. Złoto powędrowało do Evelyn Stevens, która pokonała klubową koleżankę Amber Neben o zaledwie dwie dziesiąte sekundy! Brąz przypadł dla Kristin Armstrong  (Peanut Butter & Co. TWENTY 12), która do triumfatorki straciła 1 minutę i 17 sekund.

Wyścig Panów odbył się bez zawodników ścigających się w Europie. Złoto wywalczył Jonathan Jacob (Indianapolis Cycling Club/NUVO Cultural Trail), pokonując o 10 sekund Timothy`ego Mitchell (CCB/CCB Racing). Brąz zdobył ze stratą 11 sekund Jesse Moore (California Giant Cycling/California Giant Berry Farms/Specialized).

Portugalia:

To już popis 22-letniego Nelsona Oliveiry (RadioShack). Młody zawodnik „wsadził” minutę doświadczonemu Hugo Sabido (LA – Antarte) oraz 1 minutę i 26 sekund jego klubowemu koledze, Hernaniemu Broco. 10 miejsce zajął Jose Mendes (CCC Polsat Polkowice).

Ukraina:

Za naszą południowo-wschodnią granicą, złoto w czasówce powędrowało do Oleksandra Kvachuka (Lampre-ISD), srebro do Volodymyra Bileki (Amore&Vita), brąz zdobył Oleg Chuzhda (Caja Rural).

Białoruś:

Mistrzem Białorusi w jeździe indywidualnej na czas, został Kanstanin Sivstov (HTC-Highroad).

Litwa:

Gediminas Bagdonas (An Post Sean Kelly), wygrał rywalizację na Litwie. 26-latek pokonał Ramunasa Navardauskasa (Garmin-Cervelo) oraz Evaldasa Siskeviciusa (La Pomme Maresille).

Łotwa:

Złotym medalistą w jeździe indywidualnej na czas został Gatis Smukulis (HTC-Highroad). 24-latek pokonał o 48 sekund Aleksejsa Saramotinsa (Cofidis). Brąz zdobył Vitalijs Kornilovs (Alpha Baltic – Unitymarathons.com)

Poprzedni artykułOficjalnie, trzech Polaków w składzie Liquigasu na Tour de France!