Reprezentantka Holandii Marianne Vos z grupy Nederland Bloeit wygrała zaliczany do Pucharu Świata kobiet wyścig GP Ciudad de Valladolid. Holenderka na finiszu z 6-osobowej czołówki pokonała Włoszkę Rosselle Callovi (SC MCipollini Giordana) i Szwedkę Emme Johansson (Hitec Products – UCK).W bardzo silnej stawce 28 miejsce zajęła mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (S.C. Michela Fanini Rox).

Małgorzata Jasińska straciła do zwyciężczyni niewiele ponad minutę. Dwie pozycję przed nią z tym samym czasem linię mety minęła najlepsza w tym wyścigu zawodniczka ekipy Michela Fanini Rox Ukrainka Nina Ovcharenko.