Były vice-mistrz świata, Damiano Cunego (Lampre – ISD) po finiszu z małej grupki został zwycięzcą Giro dell’Appennino.
Ucieczka w składzie której jechali: Damiano Cunego, Emanuele Sella (Androni Giocattoli), Luis Felipe Laverde Jimenez (Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia), Jackson Rodriguez (Androni Giocattoli), Pasquale Muto (Ita) Miche, José Rujano Guillen (Androni Giocattoli) oraz Alessandro De Marchi (Androni Giocattoli) dojechała do mety prawie dwie minuty przed peletonem.
Z grupy zasadniczej najszybciej finiszował Giovanni Visconti (Farnese Vini – Neri Sottoli).
W wyścigu nie startował żaden z naszych rodaków.
Wyniki Giro dell’Appennino 2011:
1 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 4:27:47 | |
2 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
3 | Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | ||
4 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
5 | Pasquale Muto (Ita) Miche | ||
6 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | ||
7 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
8 | Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | 0:01:55 | |
9 | Stefan Schumacher (Ger) Miche | ||
10 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli | ||
11 | Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone | ||
12 | Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
13 | Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
14 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | ||
15 | Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | ||
16 | Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD | ||
17 | Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling | ||
18 | Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
19 | Tomaz Nose (Slo) Adria Mobil | ||
20 | Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita | ||
21 | Valeriy Kobzarenko (Ukr) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
22 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
23 | Jarlinson Pantano (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | ||
24 | Alessandro Proni (Ita) Acqua & Sapone | ||
25 | Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:00 | |
26 | Charles Wegelius Unitedhealthcare Pro Cycling | ||
27 | Junya Sano (Jpn) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
28 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
29 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
30 | Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:11 | |
31 | Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli | 0:02:20 | |
32 | Luca Mazzanti (Ita) | 0:02:26 | |
33 | Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
34 | Ermanno Capelli (Ita) Team Vorarlberg | 0:07:00 | |
35 | Dominik Hrinkow (Aut) Team Vorarlberg | 0:10:26 | |
36 | Constantino Zaballa Gutierrez (Spa) Miche | ||
37 | Fausto Fognini (Ita) WIT | ||
38 | Christian Meier (Can) Unitedhealthcare Pro Cycling | ||
39 | Jahir Perez (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | ||
40 | Stefan Rucker (Aut) | ||
41 | Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil | ||
42 | Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita | ||
43 | Daniele Callegarin (Ita) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
44 | Mitja Mahoric (Slo) Adria Mobil | ||
45 | Alberto Di Lorenzo (Ita) Meridiana Kamen Team | ||
46 | Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo | ||
47 | Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
48 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | ||
49 | Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi Aventis | ||
50 | David Loosli (Swi) Lampre – ISD | ||
51 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
52 | Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone | ||
53 | Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone | ||
54 | Aristide Ratti (Ita) WIT | ||
55 | Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli | ||
56 | Frederico Rocchetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
57 | Blaz Furdi (Slo) Adria Mobil | ||
58 | Patrick Schelling (Swi) Price Your Bike | 0:11:09 | |
59 | Joël Eglin (Swi) Price Your Bike | ||
60 | Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) WIT | ||
61 | Carlos Andres Martinez Montero (Col) Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia | ||
62 | Norberto Wilches (Col) Meridiana Kamen Team | ||
63 | Primoz Segina (Slo) Adria Mobil | ||
64 | Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera | ||
65 | Marco Stefani (Ita) WIT | ||
66 | Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita | ||
67 | Michael Schwaiger (Aut) | ||
68 | Patrik Moren (Swe) Amore & Vita | ||
69 | Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
70 | Sergey Kolesnikov (Rus) Amore & Vita | ||
71 | Bradley White (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling | ||
72 | Damiano Margutti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia | ||
73 | Manuele Caddeo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
74 | Alessandro Malaguti (Ita) Ora Hotels Carrera | ||
75 | Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera | ||
76 | Adriano Angeloni (Ita) Ora Hotels Carrera | ||
77 | Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD | ||
78 | Walter Proch (Ita) Ora Hotels Carrera | ||
79 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox |