Roberto Ferrari (Androni-Giocattoli) wygrał 1. etap wyścigu Tour de San Luis. Włoch pokonał Maximilliana Richeze (D’Angelo & Antenucci) oraz Jacopo Guarneriego (Liquigas-Cannondale).
Zawodnicy ścigali się na odcinku z San Luis do Justo i mieli do pokonania 166 kilometrów. Po stosunkowo spokojnym początku etapu, jego losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce kiedy to peleton wjechał na otwarte tereny. Wtedy to „przyrantowała” ekipa Androni-Giocattoli i starała utrzymać się przewagę do samej mety.
Na metę wpadła 20 osobowa grupka, z której najszybciej finiszował Ferrari. Włoch pokonał doświadczonego kolarza gospodarzy, Argentyńczyka Maximilliana Richeze oraz młodego Włocha, zwycięzcę etapu Tour de Pologne 2010 z metą w Warszawie, Jacopo Guarneriego.
Tak samo przedstawia się klasyfikacja generalna, w której Ferrari ma odpowiednio 4 i 6 sekund przewagi nad dwójką, która wypełniła dzisiejsze podium.
„Wiatr był dziś bardzo silny, i to była broń którą chcieliśmy wykorzystać na tym etapie, szczególnie pod koniec”, powiedział Ferrari. „Mieliśmy Jose Serpę z przodu, to nam najbardziej wyszło ponieważ on ma walczyć w klasyfikacji generalnej”.
W wyścigu m.in.: startują takie ekipy jak Liquigas-Cannondale z Ivanem Basso na czele, Ag2r La Mondiale, Movistar, Androni-Giocattoli, czy doskonale znana nam z polskiego podwórka drużyna Nutrixxion-Sparkasse.
Zobacz skrót z 1 etapu:
Wyniki 1 etapu Tour de San Luis 2011:
1 | Roberto Ferrari (Ita) Androni-Giocattoli | 4:59:30 | |
2 | Maximiliano Richeze (Arg) D’Angelo & Antenucci | ||
3 | Jacobo Guarneri (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
4 | Jorge Soto (Uru) Uruguay | ||
5 | Giorgio Brambilla (Ita) De Rosa-Flaminia | ||
6 | Mauro Richeze (Arg) Argentina | ||
7 | Jose Serpa (Col) Androni-Giocattoli | ||
8 | Josue Moyano (Arg) Argentina | ||
9 | David De Lay (Fra) AG2R La Mondiale | ||
10 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
11 | Patxi Vila (Spa) De Rosa-Flaminia | ||
12 | Iker Camaño (Spa) Endura Racing | ||
13 | Jorge Giacinti (Arg) Argentina | ||
14 | Angel Vicioso (Spa) Androni-Giocattoli | ||
15 | Xavier Tondo (Spa) Movistar | ||
16 | Walter Perez (Arg) Argentina | 0:00:05 | |
17 | Nerz Dominik (Ger) Liquigas-Cannondale | 0:00:08 | |
18 | Gerardo Fernandez (Arg) Argentina | ||
19 | Emanuel Yanes (Uru) Uruguay | ||
20 | Weimar Roldan (Col) Colombia | 0:00:38 | |
21 | Juan E. Arango (Col) Colombia | ||
22 | Luis Mansilla (Chi) Chile | ||
23 | Edwin Avila (Col) Colombia | ||
24 | Jonathan Millan (Col) Colombia | ||
25 | Horacio Gallardo (Bol) Bolivia | ||
26 | Jose Ragonessi (Ecu) Ecuador | ||
27 | Maarten De Jonge (Ned) Endura Racing | ||
28 | Bruno Lima (Por) Onda | ||
29 | Jorge Gallegos (Ecu) Ecuador | ||
30 | Cristian Martinez (Arg) Argentina | ||
31 | Rodrigo Araujo (Bra) Brasil | ||
32 | Felix Baron (Col) Colombia | ||
33 | Alexandro Marque (Spa) Onda | ||
34 | Crischa Janorschke (Ger) Nutrixxion-Sparkasse | ||
35 | Miguel Angel Rubiano (Col) D’Angelo & Antenucci | ||
36 | Antonio Cabello (Spa) Andalucia-Caja Granada | ||
37 | Antonio Piedra (Spa) Andalucia-Caja Granada | ||
38 | Lucas Solari (Ita) Androni-Giocattoli | ||
39 | Renato Seabra (Bra) Brasil | ||
40 | David Clarke (GBr) Endura Racing | ||
41 | David Bernabeu (Spa) Andalucia-Caja Granada | ||
42 | Matias Medici (Arg) Funvic-Pindamonhangaba | ||
43 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
44 | Pablo Lastras (Spa) Movistar | ||
45 | Francisco Perez (Spa) Movistar | ||
46 | Andrew Pinfold (Can) Unitedhealthcare | ||
47 | Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing | ||
48 | Marco Crespo (Arg) Funvic-Pindamonhangaba | ||
49 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | ||
50 | Ion Pardo (Spa) Onda | ||
51 | Jesus Rosendo (Spa) Andalucia-Caja Granada | ||
52 | Lisuandi Alonso (Cub) Cuba | ||
53 | Rory Sutherland (Aus) Unitedhealthcare | ||
54 | Arnold Alcolea (Cub) Cuba | ||
55 | Leandro Messineo (Arg) Argentina | ||
56 | Felix R. Cardenas (Col) Colombia | ||
57 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
58 | Fortunato Baliani (Ita) D’Angelo & Antenucci | ||
59 | Douglas Moi (Bra) Funvic-Pindamonhangaba | ||
60 | Stefano Borchi (Ita) De Rosa-Flaminia | ||
61 | Helder Oliveira (Por) Onda | ||
62 | Bernardo Riccio (Ita) D’Angelo & Antenucci | ||
63 | Martin Garrido (Arg) Argentina | ||
64 | Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare | ||
65 | Byron Guama (Ecu) Ecuador | ||
66 | Damiano Margutti (Ita) De Rosa-Flaminia | ||
67 | Paolo Bailetti (Ita) De Rosa-Flaminia | ||
68 | Richard Mascarañas (Uru) Uruguay | ||
69 | Yasmani Martinez (Cub) Cuba | ||
70 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
71 | Gairo Ermiti (Ita) Androni-Giocattoli | ||
72 | Pedro Portuondo (Cub) Cuba | ||
73 | Dirk Muller (Ger) Nutrixxion-Sparkasse | ||
74 | Charles Wegelius (GBr) Unitedhealthcare | ||
75 | Marco Arriagada (Chi) Chile | ||
76 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
77 | Sergej Fuchs (Ger) Nutrixxion-Sparkasse | ||
78 | Rene Mandri (Est) Endura Racing | ||
79 | Robert Partridge (GBr) Endura Racing | ||
80 | Jose Luis Roldan (Spa) Andalucia-Caja Granada | ||
81 | Alberto Morras (Spa) Onda | ||
82 | Bjorn Schroder (Ger) Nutrixxion-Sparkasse | ||
83 | Nestor Pias (Uru) Uruguay | ||
84 | Jose L. Miraglia (Uru) Uruguay | ||
85 | Gregory Duarte (Uru) Uruguay | ||
86 | Celio Sousa (Por) Onda | ||
87 | Giuseppe Muraglia (Ita) D’Angelo & Antenucci | ||
88 | Daizon Mendez (Bra) Brasil | ||
89 | Pablo Pintos (Uru) Uruguay | ||
90 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
91 | Tiego Gasparoto (Bra) Funvic-Pindamonhangaba | ||
92 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | ||
93 | Javier Iriarte (Spa) Movistar | ||
94 | Mariano De Fino (Uru) Uruguay | ||
95 | Alfredo Lucero (Arg) Argentina | 0:01:53 | |
96 | Gonzalo Garrido (Chi) Chile | ||
97 | Gustavo A. Miño (Par) Paraguay | 0:02:17 | |
98 | Juan Cotumba (Bol) Bolivia | ||
99 | Nemesio Garcia (Uru) Uruguay | ||
100 | Hernan Buenahora (Col) Colombia | ||
101 | Juan Lucero (Arg) Argentina | ||
102 | Piter Campero (Bol) Bolivia | ||
103 | Adelio Silva (Bra) Funvic-Pindamonhangaba | ||
104 | Jorge Contreras (Chi) Chile | ||
105 | Jose Medina (Chi) Chile | ||
106 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni-Giocattoli | ||
107 | Carlos Oyarzun (Chi) Movistar | ||
108 | Simone Campagnaro (Ita) D’Angelo & Antenucci | ||
109 | Sebastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
110 | Cristian Benenati (Ita) De Rosa-Flaminia | ||
111 | Christian Meier (Can) Unitedhealthcare | ||
112 | Scott Zwizanski (USA) Unitedhealthcare | ||
113 | Sebastian Forke (Ger) Nutrixxion-Sparkasse | ||
114 | Alien Garcia (Cub) Cuba | ||
115 | Yennier Lopez (Cub) Cuba | ||
116 | Patricio Almonacid (Chi) Chile | ||
117 | Oscar Soliz (Bol) Bolivia | ||
118 | Juan Pablo Valencia (Col) Colombia | ||
119 | Adrian Palomares (Spa) Andalucia-Caja Granada | ||
120 | Segundo Navarrete (Ecu) Ecuador | ||
121 | Camilo Gomez (Col) Colombia | ||
122 | Jose Ruiz (Ecu) Ecuador | ||
123 | Steffen Rodachla (Ger) Nutrixxion-Sparkasse | ||
124 | Tiago Fiorilli (Bra) Funvic-Pindamonhangaba | ||
125 | Yamil Montaño (Bol) Bolivia | ||
126 | Ramico Calpa (Ecu) Ecuador | ||
127 | Arlex Castro (Col) Colombia | ||
128 | Rodigo Cuevas (Chi) Chile | 0:03:45 | |
129 | Gonzalo Miranda (Chi) Chile | ||
130 | Jose Luis Arroyo (Par) Paraguay | 0:07:19 | |
131 | Cristian Rosa (Bra) Brasil | ||
132 | Samuel Coronel (Par) Paraguay | 0:07:33 | |
133 | Juan P. Villamayor (Par) Paraguay | 0:07:36 | |
134 | Fernando Rolon (Par) Paraguay | ||
135 | Luis Calispa (Ecu) Ecuador | 0:08:11 | |
136 | Mauricio Soler (Col) Movistar | ||
137 | Victor H. Tarqui (Bol) Bolivia | ||
138 | Hector Aguilar (Uru) Funvic-Pindamonhangaba | ||
139 | Felipe Delai (Bra) Brasil | ||
140 | Luis Delgado (Chi) Chile | ||
141 | Sebastin Araya (Chi) Chile | 0:10:20 | |
142 | Oscar A. Matiauda (Par) Paraguay | 0:14:40 |
Foto: www.tour-sanluis.com.ar