EuskaltelZgodnie z oczekiwaniami, hiszpańska grupa Euskaltel – Euskadi nie przysłała silnej ekipy na Tour de Pologne. W Polsce nie zobaczymy największych gwiazd zespołu – Samuela Sancheza, Koldo Fernandeza, Egoia Martineza i Mikela Astarlozy. Trzej ostatni zdecydowali się na start w Tour de France, a Sanchez przygotowuje się do Vuelta a Espana.

Uwagę zwracają jedynie dwaj kolarze – Inigo Landaluze i Autor Galdos Alonso. Ten pierwszy nie ma zbyt udanego sezonu, więc start w Tour de Pologne będzie okazją do rehabilitacji. W ubiegłym roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Burgos, a także był 6. w Vuelta a la Comunidad de Madrid. Warto także nadmienić, że kolarz z dobrej strony pokazał się na Milano – Sanremo, gdzie zajął 14. lokatę.

Z kolei Galdos to niezły zawodnik, jednak dość chimeryczny, przeplatający bardzo udane występy ze znacznie słabszymi. Potrafił uplasować się na 7. pozycji w tegorocznym Milano – Sanremo, by potem zając zaledwie 87. pozycję w mistrzostwach Hiszpanii.

Nadspodziewanie udany sezon ma bardzo waleczny Aitor Hernandez, który zajął w tym roku 21. lokatę w Volta a Catalunya i 2. miejsce w klasyfikacji górskiej Vuelta al Pais Vasco.

Skład uzupełniają młodzi, bardzo waleczni kolarze – Javer Aramendia, Sergio De Lis i Andoni Lafuente, a także dwójka bardziej doświadczonych – Josu Agirre i Markel Irizar. Ten ostatni wygrał klasyfikację górską tegorocznego Tour Down Under, a także był 14. w Bayern Rundfahrt.