Mark Cavendish

Zawodnik z zespołu Team Columbia Mark Cavendish zwyciężył dziewiąty etap Gito d’Italia. To już czwarte zwycięstwo zawodnika tej ekipy w tegorocznym Giro.

Mark Cavendish po finiszu z peletonu wygrał 9 etap Giro d’Italia rozgrywany na rundach ulicami Mediolanu (11 rund po 15,4 km).

Od początku etapu peleton jechał spacerowym tempem, protestując przeciwko źle zabezpieczonej trasie etapu, który wiódł wąskimi ulicami Mediolanu. Na jego trasie stały zaparkowane samochody, niezabezpieczone były przejścia dla pieszych. Po zakończeniu jednego z okrążeń, peleton zatrzymał się, a lider wyścigu Danilo Di luca w imieniu wszystkich zawodników ogłosił, że etap kolarze przejadą spokojnym tempem i nie będą się ścigać.

W związku z tą sytuacją organizatorzy podjęli decyzję o niezaliczaniu wyników etapu do klasyfikacji generalnej.

Od dziewiątego okrążenia tempo peletonu wzrosło. Idealnie rozprowadzony przez kolegów z drużyny Mark Cavendish zwyciężył, tuż za nim na mecie zameldowali się Allan Davis ( Quick Step) oraz Tyler Farrar (Garmin).