Błażej Janiaczyk z zespołu Mróz Action Uniqa wygrał IX Wielkanocny Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Kłomnice.

Błażej Janiaczyk po drugim miejscu w Sobótce i trzecim w Dzierżoniowie, doczekał się zwycięstwa. Na mecie pokonał Piotra Krajewskiego z Legia-Felt, a trzeci był Litwin Gediminas Bagdonas z Team Piemonte.

Trasa o długości 145,6 km to osiem rund po 18 km. W wyścigu przy pięknej pogodzie wystartowało 160 kolarzy, w tym cztery zawodowe ekipy z Polski: CCC Polsat Polkowice, Legia Felt, Mróz Action Uniqa oraz DHL Author.

Na drugim okrążeniu od peletony oderwali się: Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa), Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) i Robert Radosz (DHL Author). Na szóstym okrążeniu prowadząca trójka miała ok. 3 minut przewagi. Od tego momentu do pracy zabrali się kolarze ekipy Mróz, którzy w końcówce dogonili uciekinierów.

Na finiszu Błażej Janiaczyk nie dał szansz pozostałym zawodnikom i zdecydowanie zwyciężył IX Wielkanocny Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Kłomnice.