Wyniki 8 etapu z dnia 15.03.2009 Nicea-Nicea, dystans 119 km

1 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                  2.47.49 (42.546 km/h)
2 Alberto Contador (Spa) Astana
3 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                   0.01
4 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   0.17
5 Christophe Moreau (Fra) Agritubel
6 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
7 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank
8 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux
9 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank
10 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad
13 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream
14 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
15 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
16 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne
17 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
18 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne           0.22
19 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux         1.32
20 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
21 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
22 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
23 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
24 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi
25 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
26 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                 3.09
27 Maxime Bouet (Fra) Agritubel
28 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.
29 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
30 Christian Knees (Ger) Team Milram
31 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi
32 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C.
33 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
34 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
35 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana
36 Rein Taaramae (Est) Cofidis
37 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi
38 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
39 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                 5.20
40 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
41 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank
42 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                6.02
43 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               11.54
44 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
45 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne
46 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
47 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
48 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad       13.00
49 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
50 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
51 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
52 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano
53 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
54 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.
55 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
56 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha
57 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
58 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
59 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank
60 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom
61 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano
62 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
63 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam
64 Daniel Navarro (Spa) Astana
65 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana
66 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi
67 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank
68 Frederik Willems (Bel) Liquigas
69 Murilo Fischer (Bra) Liquigas
70 David Moncoutié (Fra) Cofidis
71 Markus Fothen (Ger) Team Milram
72 Martin Velits (Svk) Team Milram
73 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel
74 Jurgen van de Walle (Bel) Quick Step
75 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
76 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
77 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step
78 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne
79 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank                14.06
80 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad
81 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
82 Joan Horrach (Spa) Team Katusha
83 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha
84 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi
85 Christophe Laurent (Fra) Agritubel
86 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
87 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano
88 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
89 Damien Monier (Fra) Cofidis
90 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
91 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel
92 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam
HD Piet Rooijakkers (Ned) Skil-Shimano
HD Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
HD Imanol Erviti (Spa) Caisse d'Epargne
DNF Matthias Russ (Ger) Team Milram
DNF Martin Müller (Ger) Team Milram
DNF Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.
DNF Yann Huguet (Fra) Agritubel
DNF Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Markel Irizar (Spa) Euskaltel - Euskadi
DNF Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis
DNF Stéphane Auge (Fra) Cofidis
DNF Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
DNF Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia - Highroad
DNF Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
DNF Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux
DNF Andreï Amador (CRc) Caisse d'Epargne
DNF Haimar Zubeldia (Spa) Astana
DNF Michael Schär (Swi) Astana
DNF Sergio Paulinho (Por) Astana
DNF Benjamin Noval (Spa) Astana
DNF Danny Pate (USA) Garmin - Slipstream
DNF David Millar (GBr) Garmin - Slipstream
DNF Nick Nuyens (Bel) Rabobank
DNF Mathew Hayman (Aus) Rabobank
DNF Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
DNF Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNS Bram Tankink (Ned) Rabobank                            

Lotne premie
Plan du Var (Levens),18.5km
1 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                      3 pts
2 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                2
3 Christian Knees (Ger) Team Milram                       1

Eze, 105.0km
1 Alberto Contador (Spa) Astana                           3 pts
2 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                        2
3 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                      1

Nice, 119km
1 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       25 pts
2 Alberto Contador (Spa) Astana                          22
3 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     20
4 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     18
5 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                      16
6 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      15
7 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                      14
8 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux           13
9 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        12
10 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                  11
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto             10
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad          9
13 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream        8
14 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom              7
15 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                     6
16 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               5
17 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                        4
18 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne              3
19 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux            2
20 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom             1

Premie górskie
1 - Col de la Porte, 51.0km
1 Alberto Contador (Spa) Astana                          10 pts
2 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                    8
3 Rein Taaramae (Est) Cofidis                             6
4 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne               4
5 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi               3
6 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                       2
7 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi                1

2 - La Turbie, 88.5km
1 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                   10 pts
2 Alberto Contador (Spa) Astana                           8
3 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne               6
4 Rein Taaramae (Est) Cofidis                             4
5 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                     3
6 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                2
7 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                      1

3 - Col d'Eze, 103.0km
1 Alberto Contador (Spa) Astana                          10 pts
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                         8
3 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                        6
4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                      4
5 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne               3
6 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne                2
7 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                      1

Klasyfikacja młodzieżowa

1 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                2.48.06
2 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
3 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step
4 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux          1.15
5 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
6 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
7 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                         2.52
8 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.
9 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam
10 Rein Taaramae (Est) Cofidis
11 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
12 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                 5.03
13 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne
14 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                5.45
15 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               11.37
16 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream
17 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad         12.43
18 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank
19 Martin Velits (Svk) Team Milram
20 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                   13.49
21 Niki Terpstra (Ned) Team Milram
22 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                    

Drużynowa 

1 Française Des Jeux                                8.25.33
2 Bbox Bouygues Telecom                                1.15
3 Silence - Lotto                                      1.37
4 Team Saxo Bank                                       3.32
5 Caisse d'Epargne                                     3.53
6 AG2R-La Mondiale                                     4.07
7 Team Katusha                                         5.28
8 Euskaltel - Euskadi                                  5.44
9 Quick Step                                          10.22
10 Garmin - Slipstream                                13.14
11 Astana                                             14.03
12 Agritubel                                          14.20
13 Lampre - N.G.C                                     16.06
14 Rabobank                                           16.31
15 Skil-Shimano                                       24.11
16 Team Columbia - Highroad
17 Cervélo Test Team                                  27.03
18 Liquigas
19 Team Milram
20 Cofidis                                                 

Końcowa klasyfikacja generalna

1 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne         30.53.51
2 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                   1.00
3 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                    1.09
4 Alberto Contador (Spa) Astana                        1.24
5 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                     1.47
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                      1.59
7 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                   2.29
8 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   2.57
9 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            3.37
10 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux        4.00
11 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                   4.44
12 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad       5.06
13 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                5.13
14 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                   5.14
15 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto           6.40
16 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale            7.53
17 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi            9.51
18 Gorka Verdugo (Spa) Euskaltel - Euskadi            12.54
19 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom         12.57
20 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne          14.01
21 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                    14.40
22 Christian Knees (Ger) Team Milram                  15.47
23 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                     17.04
24 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale               19.10
25 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream    19.40
26 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale            20.58
27 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                21.27
28 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream          22.59
29 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                23.18
30 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                 23.32
31 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                        23.50
32 Markus Fothen (Ger) Team Milram                    26.04
33 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                   27.50
34 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux        28.07
35 David Moncoutié (Fra) Cofidis                      28.17
36 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                   28.48
37 Carlos Barredo (Spa) Quick Step                    29.27
38 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                30.36
39 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale            30.47
40 Rein Taaramae (Est) Cofidis                        31.18
41 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                 31.46
42 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                31.47
43 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            32.35
44 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi          34.35
45 Inaki Isasi (Spa) Euskaltel - Euskadi              34.56
46 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha             35.33
47 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                 35.47
48 David Loosli (Swi) Lampre - N.G.C.                 36.10
49 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom          36.26
50 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              36.28
51 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                 36.49
52 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto                  36.53
53 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                     37.54
54 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano
55 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           39.55
56 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                     41.00
57 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                  42.02
58 Nicolas Vogondy (Fra) Agritubel                    42.41
59 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne               43.05
60 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom       43.28
61 Frederik Willems (Bel) Liquigas                    43.32
62 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale               44.33
63 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                    44.38
64 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       46.38
65 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne               49.59
66 Daniel Navarro (Spa) Astana                        51.14
67 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                      51.18
68 Martin Velits (Svk) Team Milram                    52.50
69 Hayden Roulston (NZl) Cervélo TestTeam             54.00
70 Nicki Sørensen (Den) Team Saxo Bank                54.36
71 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                   54.38
72 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank                  55.09
73 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                 56.29
74 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step                    59.44
75 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam          1.01.37
76 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.             1.02.26
77 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha             1.03.09
78 Jeremy Hunt (GBr) Cervélo TestTeam               1.03.32
79 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux              1.03.35
80 Floris Goesinnen (Ned) Skil-Shimano              1.05.29
81 Michael Barry (Can) Team Columbia - Highroad     1.07.21
82 Olivier Bonnaire (Fra) BBox Bouygues Telecom     1.07.33
83 Gustav Larsson (Swe) Team Saxo Bank              1.08.08
84 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad     1.08.46
85 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad
86 Damien Monier (Fra) Cofidis                      1.10.08
87 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                  1.11.10
88 Jurgen van de Walle (Bel) Quick Step             1.12.09
89 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi             1.13.03
90 Nikita Eskov (Rus) Team Katusha                  1.16.26
91 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream             1.27.34
92 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana                  1.35.29

Klasyfikacja punktowa

1 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      94 pts
2 Alberto Contador (Spa) Astana                          84
3 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       76
4 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     75
5 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               71
6 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        67
7 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam               65
8 Christophe Moreau (Fra) Agritubel                      58
9 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     55
10 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                     48
11 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad            44
12 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream       39
13 Amaël Moinard (Fra) Cofidis                           33
14 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step                    32
15 Maxime Monfort (Bel) Team Columbia - Highroad         32
16 Murilo Fischer (Bra) Liquigas                         32
17 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux          31
18 David Moncoutié (Fra) Cofidis                         31
19 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                   29
20 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                    27
21 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence-Lotto             26
22 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                  25
23 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                      25
24 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                       24
25 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom             21
26 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                   20
27 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step                       16
28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                  14
29 Christian Knees (Ger) Team Milram                     12
30 Vladimir Karpets (Rus) Team Katusha                   12
31 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne             11
32 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                   11
33 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                   11
34 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi             11
35 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                     9
36 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.                9
37 Koen de Kort (Ned) Skil-Shimano                        8
38 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   8
39 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        8
40 Rein Taaramae (Est) Cofidis                            7
41 Marco Pinotti (Ita) Team Columbia - Highroad           7
42 Christophe Laurent (Fra) Agritubel                     6
43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale               6
44 Geoffroy Lequatre (Fra) Agritubel                      6
45 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom             4
46 Markus Fothen (Ger) Team Milram                        4
47 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                3
48 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano                         3
49 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux            2
50 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram                     2
51 Yaroslav Popovych (Ukr) Astana                         1
52 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne                  1
53 Manuele Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                     1

Klasyfikacja górska

1 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad             55 pts
2 Alberto Contador (Spa) Astana                          48
3 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux                    32
4 Luis-Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne               22
5 Joan Horrach (Spa) Team Katusha                        21
6 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi              19
7 Sandy Casar (Fra) Française Des Jeux                   18
8 Fränk Schleck (Lux) Team Saxo Bank                     17
9 Antonio Colom (Spa) Team Katusha                       17
10 Martin Velits (Svk) Team Milram                       13
11 David Lopez Garcia (Spa) Caisse d'Epargne             13
12 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom          12
13 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto                       12
14 Rein Taaramae (Est) Cofidis                           10
15 David Moncoutié (Fra) Cofidis                          9
16 Alan Perez (Spa) Euskaltel - Euskadi                   9
17 Christian Vande Velde (USA) Garmin - Slipstream        8
18 Cyril Lemoine (Fra) Skil-Shimano                       7
19 Mevel Christophe Le (Fra) Française Des Jeux           6
20 Juan Antonio Flecha (Spa) Rabobank                     6
21 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                    5
22 Jens Voigt (Ger) Team Saxo Bank                        3
23 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                    3
24 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                           3
25 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step                      2
26 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank                      2
27 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                 2
28 Daniel Moreno (Spa) Caisse d'Epargne                   2
29 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                        2
30 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                     1
31 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel - Euskadi               1
32 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux            1
33 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                    1
34 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                   1
35 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                   1
36 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam                1

Końcowa klasyfikacja młodzieżowa

1 Kevin Seeldrayers (Bel) Quick Step               30.56.20
2 Jonathan Hivert (Fra) Skil-Shimano                   0.28
3 Yury Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom            1.08
4 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom          10.28
5 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                 18.58
6 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream           20.30
7 Matthieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux         25.38
8 Albert Timmer (Ned) Skil-Shimano                    26.19
9 Chris Sørensen (Den) Team Saxo Bank                 28.07
10 Rein Taaramae (Est) Cofidis                        28.49
11 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre - N.G.C.            30.06
12 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom          33.57
13 Mathieu Perget (Fra) Caisse d'Epargne              33.59
14 Heinrich Haussler (Ger) Cervélo TestTeam           37.26
15 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale               42.04
16 Maxime Bouet (Fra) Agritubel                       44.09
17 Martin Velits (Svk) Team Milram                    50.21
18 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.               59.57
19 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha             1.00.40
20 Tony Martin (Ger) Team Columbia - Highroad       1.06.17
21 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                  1.08.41
22 Trent Lowe (Aus) Garmin - Slipstream             1.25.05

Klasyfikacja drużynowa

1 Team Saxo Bank                                   92.52.45
2 Française des Jeux                                  10.29
3 Caisse d'Epargne                                    13.58
4 Euskaltel - Euskadi                                 15.14
5 Quick Step                                          17.23
6 AG2R-La Mondiale                                    17.33
7 Silence - Lotto                                     20.09
8 Team Katusha                                        20.38
9 Bbox Bouygues Telecom                               24.52
10 Rabobank                                           42.33
11 Garmin - Slipstream                                43.04
12 Cofidis                                            43.05
13 Agritubel                                          43.58
14 Astana                                             49.56
15 Team Milram                                        52.50
16 Skil-Shimano                                       53.09
17 Liquigas                                         1.13.28
18 Lampre - N.G.C                                   1.23.01
19 Team Columbia - Highroad                         1.36.07
20 Cervélo Test Team                                1.55.33